Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся подсилено окачване за Каиен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся подсилено окачване за Каиен

    Има ли нещо такова като варянт или трябва да си го мъдря сам ?

    рових се из нета и на нищо не попаднах има само Lowering springs и някви други неща за тази категория бързи и ярсотни

    основната цел за която ми трябва е за да може да се качва повече багаж и да се подготви за експедиции.

  • #2
    До: Търся подсилено окачване за Каиен

    Ако си на въздушно окачване, повече товар няма да го притесни. Поради тази цел, поставяме въздушно окачване на камионите.

    Ако искаш да го усилиш с цел проходимост - забрави. Този автомобил няма качества извън пътя.

    Коментар


    • #3
      До: Търся подсилено окачване за Каиен

      Ама някой пробвал ли е?
      В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

      Коментар


      • #4
        До: Търся подсилено окачване за Каиен

        Не знам дали има нещо което да не е пробвано на Кайена, но със сигурност - сложиш ли стандартно подсилено окачване - ще му разрушиш баланса на път при високи скорости. Че и не само. А не виждам кой собственик на Кайен ще се сдържа да не минава 140км/ч с него например.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: Търся подсилено окачване за Каиен

          Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
          Ако си на въздушно окачване, повече товар няма да го притесни. Поради тази цел, поставяме въздушно окачване на камионите.

          Ако искаш да го усилиш с цел проходимост - забрави. Този автомобил няма качества извън пътя.
          то е ясно че не става за за офф , но проблема е че ще му качим оборудване което ще тежи около 600 кг. а то с сигурност няма да издържи .
          полезния товар е 775кг.


          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
          Не знам дали има нещо което да не е пробвано на Кайена, но със сигурност - сложиш ли стандартно подсилено окачване - ще му разрушиш баланса на път при високи скорости. Че и не само. А не виждам кой собственик на Кайен ще се сдържа да не минава 140км/ч с него например.
          еми и аз тва си мислех , но след като се натовари с обурудването няма да се гонат скорости от 190000 км/ч
          по старите модели са без въздушно окачване(поне така ми казаха)
          гледах един site за каиен траснсибир и там са използвали няква комбинация но никаде не мога да намеря кжо точно .

          принцип съм се насочил към варант да се мине към прожина и амортисор ( предполагам тип ФОКС ) , но идва проблема как ще баипасирам системата с системите за сигурност вързани към окачването.

          Коментар


          • #6
            До: Търся подсилено окачване за Каиен

            Аз се чудя защо се опитвате да правите от шосеен джип, който като концепция е много далече на оффроудър за гората
            Карайте си Кайена по асфалта, а за работа и оффроуд си вземете някой работяга.Избора е голям "Патрул ГР, Мерцедес Г, Дефендър дълга база, Тойота, и т.н.
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              До: Търся подсилено окачване за Каиен

              Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
              Аз се чудя защо се опитвате да правите от шосеен джип, който като концепция е много далече на оффроудър за гората
              Карайте си Кайена по асфалта, а за работа и оффроуд си вземете някой работяга.Избора е голям "Патрул ГР, Мерцедес Г, Дефендър дълга база, Тойота, и т.н.

              тои пак ще се движи на асфалт само, но с оборудване
              тези коли които си изброил са чудесен избор но тука идва интиргата от невъзможното да направиш възможното

              Коментар


              • #8
                До: Търся подсилено окачване за Каиен

                Първоначално публикуван от borkozin Преглед на мнение
                тои пак ще се движи на асфалт само, но с оборудване
                тези коли които си изброил са чудесен избор но тука идва интиргата от невъзможното да направиш възможното
                Ахааммм ясно, ами я потърси дали няма бронирана версия на Кайен ? Ако има такъв, със сигурност окачването ще е достатъчно подсилено за да поеме товара който си намислил да возиш Намираш кой, къде го произвежда и го купуваш
                DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                Skype: pach_bs

                Коментар


                • #9
                  До: Търся подсилено окачване за Каиен

                  Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                  Аз се чудя защо се опитвате да правите от шосеен джип, който като концепция е много далече на оффроудър за гората
                  Карайте си Кайена по асфалта, а за работа и оффроуд си вземете някой работяга.Избора е голям "Патрул ГР, Мерцедес Г, Дефендър дълга база, Тойота, и т.н.
                  Е то така трябва да се чудиш и що от тоя плажен кросовър се правят състезателни Витари, че чак и състезания печелят.
                  Покарай малко Кайен извън пътя и със сигурност ще установиш че на определени терени се представя дори по-добре от някой от набедените всъдеходи. На скали например.

                  По темата трудно мога да кажа нещо конкретно. Карах един на пружини, но дори не си спомням отзад амортисьора в пружината ли беше или отвънка. Ако е отвънка, може в пружината да се сложи възглавница. Братя Петрови бяха слагали такива на една Тойота за да може да тегли тежка яхта.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търся подсилено окачване за Каиен




                    е тва е еднто дето намерих и тва е другото

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търся подсилено окачване за Каиен

                      Яяяя,Кайена с надлъжен мотор ли е?
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търся подсилено окачване за Каиен

                        Ми надлъжен. Напречен V-образен само на Volvo съм виждал.

                        Борко виж колко товар може да носи Туарега, и му погледни задните възглавници.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търся подсилено окачване за Каиен

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Ми надлъжен. Напречен V-образен само на Volvo съм виждал.

                          Борко виж колко товар може да носи Туарега, и му погледни задните възглавници.
                          Въздушното окачване на Туарега и Кайена са еднакви. Първият е пробван с четири човека и шест торби вар и пясък в багажника (без да броим дребния инвентар), за вторият не знам. Пробата беше на магистрала и друскав черен път.

                          Във филмчето на "Fifth Gear" с тегленето на Боинга, на Туарега му бяха сложили 4.3 тона баласт на задните седалки (вярно, при макс. 5 км в час). Отнесе ги като куцо пиле домат

                          http://www.youtube.com/watch?v=05zRyoBbcfI&NR=1

                          Коментар


                          • #14
                            До: Търся подсилено окачване за Каиен

                            Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                            Въздушното окачване на Туарега и Кайена са еднакви. Първият е пробван с четири човека и шест торби вар и пясък в багажника (без да броим дребния инвентар), за вторият не знам. Пробата беше на магистрала и друскав черен път.

                            Във филмчето на "Fifth Gear" с тегленето на Боинга, на Туарега му бяха сложили 4.3 тона баласт на задните седалки (вярно, при макс. 5 км в час). Отнесе ги като куцо пиле домат

                            http://www.youtube.com/watch?v=05zRyoBbcfI&NR=1
                            Точно за това споменах Туарега. Организацията на окачването е същото, само че Туарега може да се товари повече.
                            По ТТ данни, колко полезен товар дават на Туарега.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Търся подсилено окачване за Каиен

                              Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                              Точно за това споменах Туарега. Организацията на окачването е същото, само че Туарега може да се товари повече.
                              По ТТ данни, колко полезен товар дават на Туарега.
                              за туарега зависи с кои мотор
                              но с Р5
                              Тегла, кгСобствено тегло, кг 3)2602
                              Допустимо макс. тегло, кг3200
                              Доп. натоварване598
                              Доп. натоварване на преден/заден мост1635 / 1670
                              Доп. натоварване на теглича със спирачки 12% / 8%, кг 4)3500 / -
                              Доп. натоварване на теглича без спирачки 4)750
                              Доп. полезен товар рейки / покрив140 / 100
                              Максимална скорост, км/ч

                              с V8

                              Тегла, кгСобствено тегло, кг 2) 2332
                              Допустимо макс. тегло, кг3000
                              Доп. натоварване668
                              Доп. натоварване на преден/заден мост1475 / 1650
                              Доп. натоварване на теглича със спирачки 12% / 8%, кг 3)3500 / -
                              Доп. натоварване на теглича без спирачки 3)750
                              Доп. полезен товар рейки / покрив140 / 100


                              Най много достига до 700

                              на Каиена е повече полезния товар

                              тва за самолета верно е било яко натоварен обаче тука говорим за експлатация от 4 години поне и да не светнат всички лампи по таблто като междузвезни воини

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X