Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за лек автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зимни гуми за лек автомобил

    Предполагам, че си е направо ерес да питам за зимни гуми за леки автомобили в офф-роуд форум...

    Изчетох доста теми за зимни гуми, но се сблъсках с различни мнения, а днес забелязах, че едната ми от зимните гуми Toyo, които са само на един сезон, е скъсана...вероятно от бордюр. .. ...та ми предстои покупка на нов чифт.
    Миналата зима бях много доволен от тях, качих се на връх Ком без преди това да е минала техника да разчиства!!!

    Сега бих пробвал други гуми и моля за вашите препоръки и мнения, изградени на база личен опит, като засягате различни аспекти на гумата - как е на сняг, на мокър сняг, на заледени участъци, как спира и т.н.?
    Ровя из нета и тъкмо си харесам дадена гума, но после попадам на друга и съвсем се обърках...

    Задните ми гуми на колата (Lancia Dedra 1.8 ) са Malatesta с размер 175/70/14, докато Toyo-то ми са(бяха) 175/65/14.
    Та първо - какъв, аджеба, размер да сложа отпред и каква марка?

    Нещо май клоня към Sava ESKIMO S3, но 3 пъти ще премеря, преди да "отрежа".
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

  • #2
    До: Зимни гуми за лек автомобил

    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
    .... и моля за вашите препоръки и мнения, изградени на база личен опит, като засягате различни аспекти на гумата - как е на сняг, на мокър сняг, на заледени участъци, как спира и т.н.?

    Задните ми гуми на колата (Lancia Dedra 1.8 ) са Malatesta с размер 175/70/14, докато Toyo-то ми са(бяха) 175/65/14.
    Та първо - какъв, аджеба, размер да сложа отпред и каква марка?...
    ... като за начало хубаво е и четирите гуми да са ти еднакви,размер,марка и грайфер.
    На Жигата (Жигулата ) купих Kleber сн.№1
    ,а на MAZDA-та са Gislaved Nord Frost 3 ... може да ги видиш ТУК, доволен съм и от двата модела гуми.
    Прикачени файлове
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #3
      До: Зимни гуми за лек автомобил

      От личен опит разбрах, че на каквато и шарка да се спреш, най-важното е гумата да е пресна - да е произведена близко до покупката.
      Ползвам 2-ри сезон някакви евтини"Спортива", които ми препоръчаха и съм доволен.
      VARADERO SD2

      Коментар


      • #4
        До: Зимни гуми за лек автомобил

        http://www.goodyeartires.com/goodyea...ter=&sidewall=
        вземи такива и веригите в кофата!
        Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

        Коментар


        • #5
          До: Зимни гуми за лек автомобил

          Lassa Snoways II или Era.
          Произвеждат се в заводите Бриджстоун в Турция. От поне 5 години слагаме на служебните такива.
          Брутално здрави бордове - джантите са редовно в странни геометрични форми от дупки и бордюри, гумата не мърда.
          Изключително износоустойчиви.
          Шарките са тези на Бриджстоун от преди няколко години.
          Цената никак не е висока.


          Успех
          Зима иде

          Коментар


          • #6
            До: Зимни гуми за лек автомобил

            Good year UltraGrip 7+ перфектна гума държи се отлично
            [SIGPIC][/SIGPIC]
            [I][COLOR=DarkGreen][B]LR Discovery I, 1993, 200 TDI[/B][/COLOR][/I]

            Коментар


            • #7
              До: Зимни гуми за лек автомобил

              Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
              Предполагам, че си е направо ерес да питам за зимни гуми за леки автомобили в офф-роуд форум...
              Нали за това е форума, да си съобщаваме това което знаем и взаимно си увеличаваме знанията.
              От добрите зимни гуми, имам личен опит с Michelin Pilot Alpin на Audi A4 quattro. Много добро сцепление и управляемост в сняг и на мокро, ако приемеш лекия минус шум на чист асфатл и завишен разход на гориво.
              Поздрави
              Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор и попадаш на по-пиян тракторист

              Коментар


              • #8
                До: Зимни гуми за лек автомобил

                Ходих в магазина и гледах различните гуми "на живо".
                Последно сравних LASSA SNOWAYS II и Good Year UG7+.

                За Ласа-та прочетох както положителни, така и отрицателни мнения, та реших да бъде "око да види, ръка да пипне".
                Good Year UG7+ определено би бил най-правилния избор, но са по-меки и ще ме заболи сърцето, ако ги скъсам някъде.

                Та търсенето приключи и изборът ми е LASSA SNOWAYS II.

                Като покарам малко Ласите, ще споделя как е с тях.

                Благодаря на всички отзовали се!
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • #9
                  До: Зимни гуми за лек автомобил

                  Самата гума е доста специфична, освен вида на ламелите се различава от повечето зимни гуми по разминатите крайни блокове (от външния край на грайфера са през един като зъби, малко като джиповите гуми) което ги прави изключително добри в дълбок сняг.
                  Лошата страна на това е, че са малко по шумни и има една специфична вибрация точно преди да спреш на светофар примерно, но не е нетърпимо.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #10
                    До: Зимни гуми за лек автомобил

                    А и май не били много добри при мокър път?
                    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                    Коментар


                    • #11
                      До: Зимни гуми за лек автомобил

                      Аз лично ползвам Дебика и съм доволен от поведението и.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Зимни гуми за лек автомобил

                        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                        Аз лично ползвам Дебика и съм доволен от поведението и.
                        Е, точно от теб не очаквах да го напишеш така. Правилното е Дебица (а най-правилното Денбица). Аз също ползвам такива - Frigo Directional, и съм доволен. Но за последните модели чувам не много добри отзиви.
                        Март 2004 бях на един курс на Боровец, и забелязах, че огромната част от такситата там бяха с тези гуми, и нито една кола с Lassa Snoways.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Зимни гуми за лек автомобил

                          Сори, но така е известна в БГ.
                          Ласата е хубава ,но съмо първия сезон, после става на пластмаса.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Зимни гуми за лек автомобил

                            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                            Сори, но така е известна в БГ.
                            Ласата е хубава ,но съмо първия сезон, после става на пластмаса.
                            Имаме кола с трети сезон - няма осезателна разлика.

                            Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                            А и май не били много добри при мокър път?
                            Добри на мокър път са Йокохамите, в дълбок сняг Гиславед, ама пък те на сух са скръб... и при гумите няма универсално решение както при всичко друго.
                            Като компромис, обаче, са добър избор за родните пътища, ако ще карате в Германия - Дънлоп 3Д е "супер гумата" но бордовете й са толкова меки, че се чудя колко дупки могат да изкарат.
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #15
                              До: Зимни гуми за лек автомобил

                              Имах Дънлоп на предишната Витара ,сега имам такъв на Спринтера и наистина, наистина страхотна гума.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X