Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми за лек автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Дайте идея за зимни гуми за лек автомобил

    Първоначално публикуван от Estranged Преглед на мнение
    Тедо тука се коментират реалните цени в гумаджийниците. Ясно ми е, че ако имаш приятел директен вносител, който е склонен да ти ги даде на доставната му цена тогава марковите гуми ще са близки по цена до бюджетните. Радвам се, че имаш такъв.

    А до Стария: Моите уважения, но Мишлен на неизвестен брой години и километри с 1,5мм грайфер няма как да работи по-добре и от най-евтината нова зимна гума. А и внимавай със фуражките, че ако имат шублери и знаят как да ги ползват.. кофти
    Тебе шала мене истинаАма то от преспата не те вади грайфера дори с тракторкиА налягането на гумата и качеството и.Говориме за качествени гуми не се лъжеме та мале може и да работиИ запомни Мишелин е гумата и всички други са след нея едно време всички ТИРове беха с Мишелин Пилоте за предни гуми що такаПоздрави
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #92
      До: Дайте идея за зимни гуми за лек автомобил

      Който както си знае Нито аз ще прокарам с Мишленки от по 15 лв., нито ти с Дебица за 60 кинта Весели празници!

      Коментар


      • #93
        До: Дайте идея за зимни гуми за лек автомобил

        Моля да ме извинят колегите ако греша но за мишелин съм чувал че трябва да се гледа в кой завод са произведени.
        Има мисля UK и Испания до колкото знам Испанската зима се различава от тази по нашите ширини и каучука, който се влага в завода в Испания е по-малко, респективно гумата се втвърдява при по-висока температура.
        Пак се извинявам ако съм в грешка!!!
        А до колкото съм пробвал различни марки за зимни гуми не са малко не са и много
        И впечатления на познати също имам предвид когато препоръчвам тигара.
        Нокиан споменати от колегата също е добра гума, но за размера който търсим Тигар. Все пак завода на Тигар е бивш завод на Мишелин (само разликата в цената остава). технологията и състава са на Мишелин от там вече има значение колко инженера са мислили шарката и т.н....

        Коментар


        • #94
          До: Дайте идея за зимни гуми за лек автомобил

          Аз лично бих препоръчал Мишелин Алпин А3. Миналата зима купих такива/4броя нови/ и ги сложих на W210, който както е известно е с задно предаване. Не съм имал проблеми както с тръгването така и със спирането/разбирасе при разумно шофиране/. Изминах с тези гуми зимата около 25000 км/ така се случи, че всеки ден трябваше да пътувам Враца-София-Враца/.На сняг и лед и киша не са ме подвеждали. Чувал съм и положителни мнения от приятели за Гудиър Ултра Грип 7. Цената на двете марки гуми е почти еднаква при един и същи размер. Желая успех при избора на гуми/не те съветвам да взимаш производните на известните марки ако имаш финансова възможност.качеството винаги има значение/.

          Коментар


          • #95
            До: Дайте идея за зимни гуми за лек автомобил

            Днеска гледах на моите пише Маде ин франсеА Тигърките били добри щото са по лиценз на Мишелин Хм Хм
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #96
              До: Дайте идея за зимни гуми за лек автомобил

              Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
              Днеска гледах на моите пише Маде ин франсеА Тигърките били добри щото са по лиценз на Мишелин Хм Хм
              Ето и за лиценза, историята на тигар:
              1935. – A workshop for production of rubber products and all sorts of rubber footwear was founded and named Tigar.
              1959. – The Tire Plant is finished and put in operation.
              1966. – Construction of the Rubber Technical Goods Plant is completed.
              1972. – First Radial passenger tire RD-201.
              1974. – Agreement on Business Cooperation with BF Goodrich (USA).
              1978. – Tigar expands its cooperation with the BF Goodrich Company (USA).
              1991. – Tigar is transformed into Joint Stock company.
              1995. – Tigar receives ISO 9001 certificate (from the autorized Yugoslav Standardization Agency).
              1997. – The Extended Joint Venture Agreement with Michelin North America
              2001. – Tigar and Michelin Europe decide to create Joint Company
              2003. – Tigar MH, Joint Venture Company is established by three partners (Tigar - Michelin - IFC)
              2007. – Tigar MH change the name in Tigar Tyres


              Източник на информацията е тяхната интернет страница

              Коментар


              • #97
                Добра гума за лека кола, за дълбок сняг?

                Живея в София, княжево и тук никога не се чистят улиците,а баирите са умопомрачителни.
                Трябва да взимам нови гуми за колата за да мога да се прибирам като падне снега.
                Препоръчайте нещо с доро съотношение цена/качество за сняг.
                Преди карах с gislaved nord frost



                и се справяха отлично с дълбокия снаг и бяха на много добра цена.
                Трябва ми нещо такова. Отдавна не произвеждат този модел за съжаление.
                Продадоха го на семперит ,който си купих. Стават,но не е същото както като бяха на гиславеда.
                Ако живеех на равното изобщо нямаше да се терзая каква зимна да взема,но за съжаление съм принуден,а не ми се дават куп пари за мишлен в същото време...
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-11-13, 15:25. Причина: Линк

                Коментар


                • #98
                  От: Добра гума за дълбок сняг?

                  Добре дошъл!Аз си взех Клебер-средна хубост,а и гумите имат поне 12 показателя и едни са по-добри в едно,други в друго,а и издържат различен пробег,харчат различно гориво и т. н.Да разбирам,че за теб най-важният параметър е теглителна сила на сняг.Според някои тестове класацията е следната:Continental,Barum,Semperit,Goodyear,Nokian,Sava,Dunlop,Pirelli,Michelin.Между другото,летните са ми Мишлен от най-висок клас и съм много разочарован от качеството-напролет продължавам с изпитанията

                  Коментар


                  • #99
                    От: Добра гума за дълбок сняг?

                    Uniroyal MS plus 77 в ADAC ги дават за добри.

                    Коментар


                    • От: Добра гума за дълбок сняг?

                      Колега аз карам с гуми Dunlop Grandtek SJ6 и съм много доволен от тях.

                      Коментар


                      • От: Добра гума за дълбок сняг?

                        По принцип аз знам, че Мишелин алпин е най-добрата гума за сняг.. Цената им обаче е винаги висока.. Ако искаш виж им шарката на последния модел и търси подобна на други фирми..

                        Коментар


                        • От: Добра гума за дълбок сняг?

                          Debica Frigo 2 е много хубава гума на ниска цена.
                          Тази година взех Sava Eskimo 3+ също на добра цена, ще я видим как ще се представи.
                          Gislaved EuroFrost 5 нещо не ги харесах.

                          Говорим за напълно нови гуми.

                          Коментар


                          • От: Добра гума за дълбок сняг?

                            Някакви отзиви за Sava Eskimo 3+ ?
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Добра гума за дълбок сняг?

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              Някакви отзиви за Sava Eskimo 3+ ?
                              купих четири нови и щерката ги kара 2 зими на лека кола, включително 2011/2012 дето си имаше бая сняг и лед, наистина караше основно в Сф, но много бях доволен, ламелите бяха меки и гребеше и спираше много добре. Едната я сряза странично счупена пружина и я изхвърлих, после и колата скрапира та ги дадох на един комшия и той кара двете за предни миналата зима, сега пак ги е сложил. Не са на много километри и не личи износване.
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: Добра гума за дълбок сняг?

                                Преди около 2 зими правих един обект в Симеоново. На служебния пасат му обух едни "матадорки"........мнооо яки гуми.Вървеше като танк из снега. За уточнение : 3 месеца бях там само една седмица не валя сняг.Ето ги хайванчетата
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Matador-MP-52-Nordicca-Basic.jpg
Прегледи:1
Размер:10.7 КБ
ID:5538838
                                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X