Страница 23 от 23 ПървиПърви ... 131920212223
Резултати 441 до 460 от 460

Тема: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Публикации
    1,469
    Точки (при гласуване)
    11

По подразбиране От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Цитат Мнение на MFr Преглед на публикациите
    Така като чета, явно проблемите са в телевизорите. Ама който се стиска или го мързи да си оправи колата му е най-лесно да обвини гориво/бензиностанция за неволите си или да сипе няква чорба в резервоара и да се надява на чудо. Същото като мита за по-хубавото гориво в чужбина. Да, може и да има някви разлики, но определено легендите за разход наполовина, вертикално излитане и пр. са несъстоятелни.
    А не допускаш ли че понякога и в твоя телевизор може да има проблем. Така да обобщаваш, не е логично. Има бензиностанции с много лошо гориво и това не е мит. Но може би не живееш в България?

Цитат Мнение на Karlos Преглед на публикациите
    Не е мит, разхода не е наполовина, но не е същото-разход, работа на двигателя и т.н.
    Той не е уточнил коя чужбина.
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

Място
    Sofia
    Публикации
    446
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    Бях си в България преди Коледа, и ми се наложи да ползвам за един ден старото Ауди Б4, което съм оставил да го кара сестра ми. Та и напълних резервоара до горе като и го върнах(от Лукойл на Метро-Люлин). Тя кара малко, работи на километър, училището и то близо...Резервоара стига за над 1000км, дори и в зимни условия и с много работа на място. При нейното каране това означава да и стигне за два-три месеца. Та си кара и в момента с нафта от преди месец, и то на къси разстояния и си пали безгрижно. С акумулатор Искра, на 8 години. Инструктирал съм я да оставя по-дълго да работи на място, да зарежда акумулатора.
    В най-големите студове, се оплака че върти повечко, та я пратих при майстора да смени горивния филтър, че не е сменян поне от година, а майстора сменил и клапана на филтъра, който пречи на падането на нафтата, щото установил че е повреден. Сега си пали пак нормално, и със същата нафта.

Същата кола я карах години наред ежедневно и съм зареждал предимно на цитираната бензиностанция. На мен пълен резервоар ми стигаше за месец (65-72л за 1100 до 1400км). Никакви добавки не съм слагал и никакви проблеми с горивото не съм имал.

Всичко това, като опровержение на теорията, че се прави нафтата според прогнозата за времето.

ПП: Колата е на поне 400 хиляди километра в момента.
    Ми ела да ми запалиш джипа тогава, че ми седи пред офиса!

Обиколи съм 6 пъти Земното кълбо по Екватора само с тази кола и без колебание причината е в горивото. Вината обаче си е моя - незнанието не е извинение, но човек понякога се учи от грешките си. Повече без добавка в горивото при толкова ниски температури няма да остана.

Място
    Sofia
    Публикации
    446
    Точки (при гласуване)
    7

Така като чета, явно проблемите са в телевизорите. Ама който се стиска или го мързи да си оправи колата му е най-лесно да обвини гориво/бензиностанция за неволите си или да сипе няква чорба в резервоара и да се надява на чудо. Същото като мита за по-хубавото гориво в чужбина. Да, може и да има някви разлики, но определено легендите за разход наполовина, вертикално излитане и пр. са несъстоятелни.
    Някога карал ли си си колата с гориво заредено от друга държава, възможно някъде по на запад?

Само за сведение ще кажа, че бях третата кола (по обяд) на пътната помощ, когато закъсах. Доста сервизи в момента припечелват пари само от смяна на горивни филтри и малко прибиране на топло на колите.

Казвам всичко това само да съм в помощ на тези, които не искат да оставят нещата на произвола на съдбата, които искат да предвиждат малко от малко събитията. Иначе вярата е голямо нещо, ама невярата май е още по-голямо!

За чорбите в горивото просто нямам коментар, но явно ни мислиш за някакви изпаднали мазохисти, да си наливаме в колите за ХХХХХХ лв. тиня, за да почнем с проблемите!

Място
    София
    Публикации
    6,650
    Точки (при гласуване)
    21

Дето се вика "голям залък лапни, голяма дума не казвай"!

Публикации
    2,781
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на noname12 Преглед на публикациите
    Ми ела да ми запалиш джипа тогава, че ми седи пред офиса!

Обиколи съм 6 пъти Земното кълбо по Екватора само с тази кола и без колебание причината е в горивото. Вината обаче си е моя - незнанието не е извинение, но човек понякога се учи от грешките си. Повече без добавка в горивото при толкова ниски температури няма да остана.
    Тя мойта кола, не струва и колкото комплект гуми за джип. Добавки просто никой не се е сещал да слага. Освен това се кара из квартала, на разстояния които се минават често и пеша, и затова няма специална подготовка за дълъг път и лоши условия. Явно излиза, че съм късметлия(в случая сестра ми, че тя я кара), колата си пали всеки ден. Просто съм споделил факти.

А щом наистина има такъв сериозен проблем с горивото в България, допускам че може да е свързано и с политиката на хората в оставка - създаване на по-голям хаос, за да има как да се проявят.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

Публикации
    90
    Точки (при гласуване)
    10

Сори ако съм засегнал някого, ма не виждам логика един да страда, друг не при еднакви условия и разлика единствено в автомобила. А такива случаи споделени точно в тая тема има няколко.
    Колкото за чужбина и тук, нямаше да си позволя да го твърдя, ако нямах наблюдения. И тези наблюдения не са от вчера и оня ден, а от сигурно 10 години с различни автомобили, разлика не съм забелязал. Имам предвид на запад от България почти цяла Европа, както и съседните ни държави.

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    30,235
    Точки (при гласуване)
    59

А щом наистина има такъв сериозен проблем с горивото в България, допускам че може да е свързано и с политиката на хората в оставка - създаване на по-голям хаос, за да има как да се проявят.
    Миналата година не бяха в оставка. А че е свързано с политиката им по въпроса, или по-точно липсата на такава, май няма особени съмнения. Какво сипват по бензиностанциите се контролира достатъчно лесно и не изисква космически технологии.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    41,245
    Точки (при гласуване)
    60

Сори ако съм засегнал някого, ма не виждам логика един да страда, друг не при еднакви условия и разлика единствено в автомобила.
    Заповядай да подкараш КАКЪВТО И ДА БИЛО дизелов двигател с веществото, което е в резервоара на кемпера, сега когато температурите са под -10 градуса.
    Е, първо трябва да го изкараш оттам.

Логиката се нарича късмет. Теглиш билетче от лотарията на Лукойл-Нефтохим и печелиш. Или не печелиш.
    Штраф - это налог за то, что сделал неправильно.
    А налог - это штраф за то, что сделал правильно.

Публикации
    1,072
    Точки (при гласуване)
    12

И на Крузера, и на Пасата- Ромпетрол догоре, Бардал БДЦ 2мл. на литър, winn's антигел по 1мл на литър и никакви проблеми. Приятел с Пежо 4007 сложил Ромпетрол , желирала му, после в студувете наливал добавки, уж я подкарал, но в крайна сметка стигна до пред нас на въже и чака пролетта. Пали, работи 10сек ина таблото изписва ГудБай Да видим ако стане -4 днес дали ще запали както трябва
    Последно редактиран от Vladislav Kostevski ; 12-01-17 в 12:30
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    16,320
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    38

Добър ден. Не както го мислиш ти де, проста корупция си е. Аз продавам квото реша, ти си затваряш очите и инкасираш едни стинки.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    41,245
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    ... Какво сипват по бензиностанциите се контролира достатъчно лесно и не изисква космически технологии.
    Аз си мисля, че една разпоредба да вдигнат резервоарите за дизелово гориво над земята ще свърши много добра работа.

Място
    sf,sf
    Публикации
    3,797
    Точки (при гласуване)
    13

Или да сложат по една запечатана 10л прозрачна бутилка с нафта от продаваната в момента. Чудил съм се какво е това преди да ми кажат на малка провинц. бензиностанция.
    Колко ще изчистят резервоарите и цялата гор с-ма за догодина
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    От: Изкъртихме ли тъпомера?

Място
    София
    Публикации
    6,650
    Точки (при гласуване)
    21

..... ма не виждам логика един да страда, друг не при еднакви условия и разлика единствено в автомобила.......
    Много голяма логика има. Разликите в конструкциите на горивните системи в много голям процент правят така, че едни да палят и работят без проблем, а други не. Това при абсолютно еднакви условия.
    Отделно е човешкия фактор при продавача - доставчика, тоест, днеска сипал там каквото трябва и колкото трябва, утре пропуснал, или допуснал вода в горивото и т.н от същия сорт.
    Затова бай бабо да не ме среща мечката!

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    30,235
    Точки (при гласуване)
    59

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Аз си мисля, че една разпоредба да вдигнат резервоарите за дизелово гориво над земята ще свърши много добра работа.
    Ако ги направят и с прозорче - още по-добре.

...ама и прост контрол на случаен принцип е повече от достатъчен. Въпрос на организация, включително и по въпроса проверката наистина да е изненадваща, а не някое пиленце да чурулика някъде.

...много се размечтах.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    1,469
    Точки (при гласуване)
    11

Сипването на гориво си е руска рулетка в BG, особено зимата. На малките бензиностанции добавките се дават на бензинджията да ги сипва, я сипал, я дал на някой приятел да си сипе.
    Едно време имаше на колонките стъклени чашки където се виждаше горивото. Скоро не съм виждал такива май да има, махнаха ги...
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    41,245
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    ...
    ...много се размечтах.
    Разчиташ на организация, което не ни е силната страна. Моят метод предполага физика. Тя тъпо си работи и не зависи от нас.

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    30,235
    Точки (при гласуване)
    59

Цитат Мнение на disko04 Преглед на публикациите
    Едно време имаше на колонките стъклени чашки където се виждаше горивото. Скоро не съм виждал такива май да има, махнаха ги...
    Има и сега, поне когато съм се заглеждал. Просто понякога не е оня буркан с перката вътре, а прозрачна тръбичка някъде по колонката.

Ама това не върши работа. Резервоара е под земята и ако не над нулата, горивото в него е значително по-топло от времето навън. Тоест за известно време след сипването проблем няма да имаш със сигурност. Не съм запознат с колонките, но е възможно и в тях да има например система за рециркулация, тоест да си върти някакво количество гориво между колонката и подземиня резервоар.

Проблема идва по време на достатъчно дълго шофиране или след достстъчно дълъг престой, след като е сипано горивото. По време на шофиране може да се охлади и под околната температура дори, при достатъчно подходящи условия.

Място
    Варна
    Публикации
    3,484
    Точки (при гласуване)
    19

За бензин и нафта не знам, но последните месец-два газта на Марешки, Варна е кофти. Витарата няма мощност, трудно държи обороти. С друга газ е ок.

Място
    Русе
    Публикации
    432
    Точки (при гласуване)
    2

Цитат Мнение на Ivan_J Преглед на публикациите
    За бензин и нафта не знам, но последните месец-два газта на Марешки, Варна е кофти. Витарата няма мощност, трудно държи обороти. С друга газ е ок.

Пробвай на ШЕЛ/Република и Сливница/.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber

Място
    Варна
    Публикации
    110
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на Ivan_J Преглед на публикациите
    Е поради това зареждам отново само на ЕКО (дизел и газ). Но преди месец- месец и половина заредих газ на Петрол-а на Харамията. И понеже всеки Божи ден качвам "магистралката" и идеално знам как се държи Ескейп-а на изкачването, веднага забелязах разликата в набирането. В разхода промяна няма. От тогава - ГАЗ само там. Нафта продължавам на ЕКО, ама не знам кога ще ми се наложи отново, може би другият месец. Грехота е да се мъча и аз и купето в този сняг!
    Последно редактиран от venciru ; Вчера в 14:15
    Венцислав Петров
    Форд Ескейп 2.0 АГУ
    Лагуна купе 180 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

Страница 23 от 23 ПървиПърви ... 131920212223

Сходни теми

1. смесване на спирт и нафта?
    От mbenz във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 12
    Последно мнение: 26-03-12, 10:54
  2. Продавам нафта
    От buldog във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 62
    Последно мнение: 28-02-10, 10:35
  3. Кофти нафта?
    От hristota във форум JEEP
    Отговори: 38
    Последно мнение: 20-03-08, 13:57
  4. Цистерна за нафта ???
    От Chinela във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 30
    Последно мнение: 17-11-07, 00:07

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми