Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... Какво сипват по бензиностанциите се контролира достатъчно лесно и не изисква космически технологии.
    Аз си мисля, че една разпоредба да вдигнат резервоарите за дизелово гориво над земята ще свърши много добра работа.

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Или да сложат по една запечатана 10л прозрачна бутилка с нафта от продаваната в момента. Чудил съм се какво е това преди да ми кажат на малка провинц. бензиностанция.
      Колко ще изчистят резервоарите и цялата гор с-ма за догодина
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
        ..... ма не виждам логика един да страда, друг не при еднакви условия и разлика единствено в автомобила.......
        Много голяма логика има. Разликите в конструкциите на горивните системи в много голям процент правят така, че едни да палят и работят без проблем, а други не. Това при абсолютно еднакви условия.
        Отделно е човешкия фактор при продавача - доставчика, тоест, днеска сипал там каквото трябва и колкото трябва, утре пропуснал, или допуснал вода в горивото и т.н от същия сорт.
        Затова бай бабо да не ме среща мечката!

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Аз си мисля, че една разпоредба да вдигнат резервоарите за дизелово гориво над земята ще свърши много добра работа.
          Ако ги направят и с прозорче - още по-добре.

          ...ама и прост контрол на случаен принцип е повече от достатъчен. Въпрос на организация, включително и по въпроса проверката наистина да е изненадваща, а не някое пиленце да чурулика някъде.

          ...много се размечтах.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Сипването на гориво си е руска рулетка в BG, особено зимата. На малките бензиностанции добавките се дават на бензинджията да ги сипва, я сипал, я дал на някой приятел да си сипе.
            Едно време имаше на колонките стъклени чашки където се виждаше горивото. Скоро не съм виждал такива май да има, махнаха ги...
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              ...
              ...много се размечтах.
              Разчиташ на организация, което не ни е силната страна. Моят метод предполага физика. Тя тъпо си работи и не зависи от нас.

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Едно време имаше на колонките стъклени чашки където се виждаше горивото. Скоро не съм виждал такива май да има, махнаха ги...
                Има и сега, поне когато съм се заглеждал. Просто понякога не е оня буркан с перката вътре, а прозрачна тръбичка някъде по колонката.

                Ама това не върши работа. Резервоара е под земята и ако не над нулата, горивото в него е значително по-топло от времето навън. Тоест за известно време след сипването проблем няма да имаш със сигурност. Не съм запознат с колонките, но е възможно и в тях да има например система за рециркулация, тоест да си върти някакво количество гориво между колонката и подземиня резервоар.

                Проблема идва по време на достатъчно дълго шофиране или след достстъчно дълъг престой, след като е сипано горивото. По време на шофиране може да се охлади и под околната температура дори, при достатъчно подходящи условия.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  За бензин и нафта не знам, но последните месец-два газта на Марешки, Варна е кофти. Витарата няма мощност, трудно държи обороти. С друга газ е ок.

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    За бензин и нафта не знам, но последните месец-два газта на Марешки, Варна е кофти. Витарата няма мощност, трудно държи обороти. С друга газ е ок.

                    Пробвай на ШЕЛ/Република и Сливница/.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      За бензин и нафта не знам, но последните месец-два газта на Марешки, Варна е кофти. Витарата няма мощност, трудно държи обороти. С друга газ е ок.
                      Е поради това зареждам отново само на ЕКО (дизел и газ). Но преди месец- месец и половина заредих газ на Петрол-а на Харамията. И понеже всеки Божи ден качвам "магистралката" и идеално знам как се държи Ескейп-а на изкачването, веднага забелязах разликата в набирането. В разхода промяна няма. От тогава - ГАЗ само там. Нафта продължавам на ЕКО, ама не знам кога ще ми се наложи отново, може би другият месец. Грехота е да се мъча и аз и купето в този сняг!
                      Последно редактирано от venciru; 18-01-17, 13:15.
                      Венцислав Петров
                      Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                      Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                      0889 62 8четири 6четири

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Петрол Велико ТърнороНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20170301_154108.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5744589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170301_154108.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5744589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170301_173917.jpg
Прегледи:1
Размер:76.5 КБ
ID:5744592Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170301_154041.jpg
Прегледи:1
Размер:72.2 КБ
ID:5744590

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Мътничко. Това при каква температура?

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Ми има олио вътре. Нормално.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Не е чак толкоз нормално.

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Минимум 7%
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X