Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Коричката е станала сега в студа. Явно има и утайка долу. Но по средата има нещо течно.

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      ...олиото с "картофите" ли налива? Да не би от някакъв разтворител...Така както казваш има поне три слоя вещества!

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        .... тази тема не беше ли "къде да НЕ зареждаме.... "?
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Коричката е станала сега в студа. Явно има и утайка долу. Но по средата има нещо течно.
          Ако си наливал олио защо се чудиш че това в резервоара е станало като алхимичен експеримент? Идва лято, всичко ще се оправи.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Няма да се оправи, но доброто е, че той го знае. И не е олиото гад.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              Ако си наливал олио защо се чудиш че това в резервоара е станало като алхимичен експеримент? Идва лято, всичко ще се оправи.
              Ами не, не съм наливал олио. Нафта от Шел и добавка против замръзване пак оттам двойна доза. Ама е зареден по коледа.

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Вече седмица капам с омв макс моушъна , без добавки и сутринта си запали при - 19,това старата астра на 3 и кусур хиляди

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Ами не, не съм наливал олио. Нафта от Шел и добавка против замръзване пак оттам двойна доза. Ама е зареден по коледа.
                  За тия от Шел коледата през август ли е? Как може такава нафта да сипват на хората?
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                    За тия от Шел коледата през август ли е? Как може такава нафта да сипват на хората?
                    Каквато им докарат от рафинерията, такава сипват. Както вече поясних, интересно не е от коя бензиностанция е взета нафтата, а кога са я докарали там. Тарикатите вместо да пуснат от октомври месец зимна нафта до -15 както е по правилата, гледат прогнозата и я забъркват така че да не замръзне 4-5 дни напред.

                    Така е по-евтино.

                    По коледата си беше доста по-топло и е доставена съответстваща нафта. Ако се загледаш по форума - всички които пищят от нафта са я заредили няколко дни преди големия студ.

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Нафта от Ромпетрол 60 литра, 3 литра А98 и 250 мл. двутактово масло. На -17 запали на около оборот и половина.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170111_10_03_16_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5740048Натиснете снимката за да я уголемите

Име:WP_20170111_10_03_39_Pro.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5740049

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Каквато им докарат от рафинерията, такава сипват. Както вече поясних, интересно не е от коя бензиностанция е взета нафтата, а кога са я докарали там. Тарикатите вместо да пуснат от октомври месец зимна нафта до -15 както е по правилата, гледат прогнозата и я забъркват така че да не замръзне 4-5 дни напред.

                        Така е по-евтино.

                        По коледата си беше доста по-топло и е доставена съответстваща нафта. Ако се загледаш по форума - всички които пищят от нафта са я заредили няколко дни преди големия студ.
                        Бях си в България преди Коледа, и ми се наложи да ползвам за един ден старото Ауди Б4, което съм оставил да го кара сестра ми. Та и напълних резервоара до горе като и го върнах(от Лукойл на Метро-Люлин). Тя кара малко, работи на километър, училището и то близо...Резервоара стига за над 1000км, дори и в зимни условия и с много работа на място. При нейното каране това означава да и стигне за два-три месеца. Та си кара и в момента с нафта от преди месец, и то на къси разстояния и си пали безгрижно. С акумулатор Искра, на 8 години. Инструктирал съм я да оставя по-дълго да работи на място, да зарежда акумулатора.
                        В най-големите студове, се оплака че върти повечко, та я пратих при майстора да смени горивния филтър, че не е сменян поне от година, а майстора сменил и клапана на филтъра, който пречи на падането на нафтата, щото установил че е повреден. Сега си пали пак нормално, и със същата нафта.

                        Същата кола я карах години наред ежедневно и съм зареждал предимно на цитираната бензиностанция. На мен пълен резервоар ми стигаше за месец (65-72л за 1100 до 1400км). Никакви добавки не съм слагал и никакви проблеми с горивото не съм имал.

                        Всичко това, като опровержение на теорията, че се прави нафтата според прогнозата за времето.

                        ПП: Колата е на поне 400 хиляди километра в момента.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ...
                          Всичко това, като опровержение на теорията, че се прави нафтата според прогнозата за времето.
                          За съжаление теорията има доста факти в своя подкрепа. Дали хитрината се случва в рафинерията или в бензиностанциите - може да греша. И съответно да има обекти и места на които е студоустойчива. Но като гледам тъжната картинка по южната дъга на околовръстния път - няма ден от последните да не видя там и сутрин, и вечер 3-4 различни коли спрени там където ги е застигнал парафинът.

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            омв също е леш

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Първоначално публикуван от Decho Nissana Преглед на мнение
                              омв също е леш
                              Малко повече информация? Кое ОМВ и кое гориво по-точно?

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Аз пък зареждам само на ОМВ и нямам никакъв проблем. Макс Моушън зареден преди студа с добавка Wynn's (1:1000 и 10 мл от мен) за всеки случай - пали без проблем на -17°.
                                По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X