Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Не съм сигурен дали тук е мястото на тази тема, но мисля, че е добре да я има.
    Нека да споделим опит.
    Моят "фаворит" е Шел на границата м/у Австрия и Германия преди Пасау. То не че има граница, ама...

  • #2
    До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

    Идеята е добра, но може би трябва в заглавието да се впише "извън България", "в западна Европа" или нещо подобно. Струва ми се, че и мястото не и е в Автомобили 4х4...
    Та какво ти се е случило на тая бензиностанция?
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
      Идеята е добра, но може би трябва в заглавието да се впише "извън България", "в западна Европа" или нещо подобно. Струва ми се, че и мястото не и е в Автомобили 4х4...
      Та какво ти се е случило на тая бензиностанция?
      Ами от 1991г. карам дизелови коли, основно тук и 1/10 навън.Чета тук във форума, че много хора имат проблем през зимата с нафтата в България.
      Аз тук не съм имал проблем. Не спирам да карам, без значение какво е времето.
      Та за това ми е интересно къде зареждат тези с проблемите сутрин?
      А за австрийския Шел съм го писал в няколко подобни теми. Отврат!

      Коментар


      • #4
        До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Ами от 1991г. карам дизелови коли, основно тук и 1/10 навън.Чета тук във форума, че много хора имат проблем през зимата с нафтата в България.
        Аз тук не съм имал проблем. Не спирам да карам, без значение какво е времето.
        Та за това ми е интересно къде зареждат тези с проблемите сутрин?
        А за австрийския Шел съм го писал в няколко подобни теми. Отврат!
        Ми то важи с двойна сила и за Българския Шел . Един приятел с TLK 120 , на 6 месеца кола за малко да прецака двигателя с шелска нафта. А накой има ли впечатления от гръцкото EKO?
        Мисля да им пробвам бензина A 95H. Казват че го внасяли от Гърция директно.
        NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

        Коментар


        • #5
          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

          От години не зареждам на Шел,нито в БГ, нито в чужбина. Не съм чул досега някой да е доволен. Казват,че си внасяли горивата от Гърция ?

          Коментар


          • #6
            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

            в базite на лукойл в Плевен и Русе зареждат цистерни на Шел и ОМV,проблеми с нафтата има само зимата защото става на парафин, в България продават нафта която замръзва на -15 градуса, не че е лоша нафтата, просто замръзва, слагайте малко бензин в нафтата и няма да имате проблеми
            Discovery I, 300 TDI

            Коментар


            • #7
              До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

              В понеделник един приятел зареди дизел на Шел и във вторник сутринта не запали сами си вадете изводи, колата никога не е имала проблеми с паленето . С дърпане запали след като малко се отпусна времето и с 2 км. дърпане.
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #8
                До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                Няколко дни при мен на двора сутрин показваше -15, -16... Голфа палеше без проблем,, зареждам само на Лукойл,,,
                Но преди години, като направиха Шел.... лоши спомени, вода в нафтата... сваляне на резервоар... оттогава без Шел
                Николай
                VITARA 1.6, 93 къса кабр
                КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                Коментар


                • #9
                  До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                  Бих искал да помоля за повече конкретика. Да уточняваме точно за коя станция става реч. Населено място и адрес.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                    Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                    в базite на лукойл в Плевен и Русе зареждат цистерни на Шел и ОМV,проблеми с нафтата има само зимата защото става на парафин, в България продават нафта която замръзва на -15 градуса, не че е лоша нафтата, просто замръзва, слагайте малко бензин в нафтата и няма да имате проблеми
                    +1.Горивото в българия е с произход(Лукоил) По бензиностанциите и часните дворове какво става това е друга тема
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #11
                      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                      това се опитвам да обясня и аз, нафтата е една и съща, въпроса е че не се знае на коя бензиностанция слагат вода и на коя не
                      Discovery I, 300 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                        Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                        това се опитвам да обясня и аз, нафтата е една и съща, въпроса е че не се знае на коя бензиностанция слагат вода и на коя не
                        Ами, точно това се опитваме да разберем.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                          Според мен най-добри са румънските бензиностанции.
                          Последно редактирано от softeject; 14-01-09, 18:32.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                            Нафта - никога на Шел, само Еко Елда, т.е. Клинитрон, или Лук Ойл! Всяка бензиностанция от големите вериги си слага своя собствена добавка, но на Шел - вода! И с бензинови коли има много пропищели хора!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                              Eгати късмета,,точно днеска напълних си колата с дизел от Шел
                              ДА БЯХ ПРОЧЕЛ ТОВА ДЕН ПО РАНО,
                              незнам сега дали да махам или нафтата от резервоара ил какво, , напълних новото ми Ауди от шел на цариградско ама от младост за към центъра !
                              абе усетих че нещо не дърпа както трябва .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X