Страница 22 от 24 ПървиПърви ... 1218192021222324 ПоследенПоследен
Резултати 421 до 440 от 477

Тема: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    42,041
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Коричката е станала сега в студа. Явно има и утайка долу. Но по средата има нещо течно.
    Из 300 вышедших на митинг- 800 задержаны!

Място
    Варна
    Публикации
    840
    Точки (при гласуване)
    5

...олиото с "картофите" ли налива? Да не би от някакъв разтворител...Така както казваш има поне три слоя вещества!
    ...с толкова академични мнения, Офроуд-България се е превърнал в алманах, конкурентен на CIA World Factbook-Да не се бърка с Facebook(Fuckbook)

Място
    София
    Публикации
    670
    Точки (при гласуване)
    11

.... тази тема не беше ли "къде да НЕ зареждаме.... "?
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

Публикации
    1,603
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Коричката е станала сега в студа. Явно има и утайка долу. Но по средата има нещо течно.
    Ако си наливал олио защо се чудиш че това в резервоара е станало като алхимичен експеримент? Идва лято, всичко ще се оправи.
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

Място
    sf,sf
    Публикации
    3,960
    Точки (при гласуване)
    14

Няма да се оправи, но доброто е, че той го знае. И не е олиото гад.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    От: Изкъртихме ли тъпомера?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    42,041
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на disko04 Преглед на публикациите
    Ако си наливал олио защо се чудиш че това в резервоара е станало като алхимичен експеримент? Идва лято, всичко ще се оправи.
    Ами не, не съм наливал олио. Нафта от Шел и добавка против замръзване пак оттам двойна доза. Ама е зареден по коледа.

Публикации
    4,849
    Точки (при гласуване)
    20

Вече седмица капам с омв макс моушъна , без добавки и сутринта си запали при - 19,това старата астра на 3 и кусур хиляди

Публикации
    1,603
    Точки (при гласуване)
    10

Ами не, не съм наливал олио. Нафта от Шел и добавка против замръзване пак оттам двойна доза. Ама е зареден по коледа.
    За тия от Шел коледата през август ли е? Как може такава нафта да сипват на хората?
    Човек не знае, когато печели какво губи и когато губи, какво печели!

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    42,041
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на disko04 Преглед на публикациите
    За тия от Шел коледата през август ли е? Как може такава нафта да сипват на хората?
    Каквато им докарат от рафинерията, такава сипват. Както вече поясних, интересно не е от коя бензиностанция е взета нафтата, а кога са я докарали там. Тарикатите вместо да пуснат от октомври месец зимна нафта до -15 както е по правилата, гледат прогнозата и я забъркват така че да не замръзне 4-5 дни напред.

Така е по-евтино.

По коледата си беше доста по-топло и е доставена съответстваща нафта. Ако се загледаш по форума - всички които пищят от нафта са я заредили няколко дни преди големия студ.

Публикации
    223
    Точки (при гласуване)
    4

Нафта от Ромпетрол 60 литра, 3 литра А98 и 250 мл. двутактово масло. На -17 запали на около оборот и половина.Име:  WP_20170111_10_03_16_Pro.jpg
Прегледи: 299
Размер:  113.1 КбИме:  WP_20170111_10_03_39_Pro.jpg
Прегледи: 300
Размер:  105.8 Кб

Публикации
    2,908
    Точки (при гласуване)
    16

Каквато им докарат от рафинерията, такава сипват. Както вече поясних, интересно не е от коя бензиностанция е взета нафтата, а кога са я докарали там. Тарикатите вместо да пуснат от октомври месец зимна нафта до -15 както е по правилата, гледат прогнозата и я забъркват така че да не замръзне 4-5 дни напред.

Така е по-евтино.

По коледата си беше доста по-топло и е доставена съответстваща нафта. Ако се загледаш по форума - всички които пищят от нафта са я заредили няколко дни преди големия студ.
    Бях си в България преди Коледа, и ми се наложи да ползвам за един ден старото Ауди Б4, което съм оставил да го кара сестра ми. Та и напълних резервоара до горе като и го върнах(от Лукойл на Метро-Люлин). Тя кара малко, работи на километър, училището и то близо...Резервоара стига за над 1000км, дори и в зимни условия и с много работа на място. При нейното каране това означава да и стигне за два-три месеца. Та си кара и в момента с нафта от преди месец, и то на къси разстояния и си пали безгрижно. С акумулатор Искра, на 8 години. Инструктирал съм я да оставя по-дълго да работи на място, да зарежда акумулатора.
    В най-големите студове, се оплака че върти повечко, та я пратих при майстора да смени горивния филтър, че не е сменян поне от година, а майстора сменил и клапана на филтъра, който пречи на падането на нафтата, щото установил че е повреден. Сега си пали пак нормално, и със същата нафта.

Същата кола я карах години наред ежедневно и съм зареждал предимно на цитираната бензиностанция. На мен пълен резервоар ми стигаше за месец (65-72л за 1100 до 1400км). Никакви добавки не съм слагал и никакви проблеми с горивото не съм имал.

Всичко това, като опровержение на теорията, че се прави нафтата според прогнозата за времето.

ПП: Колата е на поне 400 хиляди километра в момента.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    42,041
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на cecoa1 Преглед на публикациите
    ...
    Всичко това, като опровержение на теорията, че се прави нафтата според прогнозата за времето.
    За съжаление теорията има доста факти в своя подкрепа. Дали хитрината се случва в рафинерията или в бензиностанциите - може да греша. И съответно да има обекти и места на които е студоустойчива. Но като гледам тъжната картинка по южната дъга на околовръстния път - няма ден от последните да не видя там и сутрин, и вечер 3-4 различни коли спрени там където ги е застигнал парафинът.

Място
    гр.Пловдив
    Публикации
    255
    Точки (при гласуване)
    8

омв също е леш

Място
    софия
    Публикации
    24
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Decho Nissana Преглед на публикациите
    омв също е леш
    Малко повече информация? Кое ОМВ и кое гориво по-точно?

Място
    София
    Публикации
    629
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    13

Аз пък зареждам само на ОМВ и нямам никакъв проблем. Макс Моушън зареден преди студа с добавка Wynn's (1:1000 и 10 мл от мен) за всеки случай - пали без проблем на -17°.
    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    30,686
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на record Преглед на публикациите
    Малко повече информация? Кое ОМВ и кое гориво по-точно?
    Конкретно OMV на Опълченска и Цар Симеон в София, дизел от скъпия, сипван седмица преди студовете, от лампа до пълно, 65-67 литра, без никакви добавки. Предния резервоар пак е от там, от евтината обаче. Сипах от скъпата именно заради очакващите се студове.

И пак - не съм има проблем с паленето. Проблема идваше като я настъпя в обороти, и се оправи като с магическа пръчка 2 минути след като сипах бензин за 15лв литър двутактово и допълних догоре с дизел от Петрол-а до Лидъл-а на Стамболийски в Западен Парк.

Изобщо откак имам тераното от 2007-ма (или 2008-ма), миналата зима за пръв път имах проблем с гориво, и пак не само аз. Същото возило е било и на по-ниски температури от сегашните, и е стояло по-дълго на такива от сега. Имам гаражна клетка и вътре температурата за една нощ си стои поне с 5 градуса над околната. И двата пъти проблема се случи след кратко каране (около 15 минути), и после 2-3 часа престой навън, в следобедно време, и последващо тръгване, отново без проблем с паленето и вървежа с нормално натискане и обороти под 3000. В момента, в който стъпиш на път, който позволява шофиране с по-висока скорост и я натиснеш юнашката за да набере бързо, започваше да прекъсва, а ако си много упорит светва и Check engine. Горивния филтъра MANN, возилото на реални 160000км, и двигател в прекрасно здраве по всички параметри, принципно всеяден.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    6,867
    Точки (при гласуване)
    30

Спарки, зареждам на същото ОМВ, колата стои навън и проблеми от никакво естество нямам. Виж си филтърната група.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Публикации
    98
    Точки (при гласуване)
    10

Така като чета, явно проблемите са в телевизорите. Ама който се стиска или го мързи да си оправи колата му е най-лесно да обвини гориво/бензиностанция за неволите си или да сипе няква чорба в резервоара и да се надява на чудо. Същото като мита за по-хубавото гориво в чужбина. Да, може и да има някви разлики, но определено легендите за разход наполовина, вертикално излитане и пр. са несъстоятелни.

sparkybg е онлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    30,686
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Scrapheap Преглед на публикациите
    Спарки, зареждам на същото ОМВ, колата стои навън и проблеми от никакво естество нямам. Виж си филтърната група.
    Нищо и няма на филтърната група, а дори да и имаше, не виждам как сипването на бензин би я оправило за 2 минути.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    566
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на MFr Преглед на публикациите
    . Същото като мита за по-хубавото гориво в чужбина. Да, може и да има някви разлики, но определено легендите за разход наполовина, вертикално излитане и пр. са несъстоятелни.
    Не е мит, разхода не е наполовина, но не е същото-разход, работа на двигателя и т.н.
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

Страница 22 от 24 ПървиПърви ... 1218192021222324 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. смесване на спирт и нафта?
    От mbenz във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 12
    Последно мнение: 26-03-12, 09:54
  2. Продавам нафта
    От buldog във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 62
    Последно мнение: 28-02-10, 09:35
  3. Кофти нафта?
    От hristota във форум JEEP
    Отговори: 38
    Последно мнение: 20-03-08, 12:57
  4. Цистерна за нафта ???
    От Chinela във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 30
    Последно мнение: 16-11-07, 23:07

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми