Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

    Шел - Драгичево. Преди пет години, и минус 8-10 градуса. Сипвано вечерта. На сутринта се опита да припали, и толкоз. Оказа се че помпата е пълна с някаква лепкава (не парафин) гняс, а плунжера беше строшен и залепнал.

    От тогава за Шел съм забравил, крайно и окончателно. Сипвам само в краен случай.

    Ще пробвам ЕКО. А са ми казвали че на Litex не е лоша нафтата. Предстои и това да пробвам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

      Първоначално публикуван от dulgiq0843 Преглед на мнение
      Незнам дали тук е мястото на това което ще разкажа,но незнам къде другаде.Та тази сутрин жената трагва за работа и спира на петрола на симеоновско за да зареди дизел на галопер 2.5тди,спира на колонката и казва на момчето дизел за 30лв.Отива плаща качва се в джипа и тръгва,на около 3-4км след бензиностанцията джипката спира да върви и тя естествено ми звъни по телефона.Отивам аз и кво да видя,отварям капачката на резервоара и отвътре мирише на бензин.Намираме телефона на бензиностанцита и се оказва че момчето вместо дизел е сипало бензин и то 98. Та мисалта ми е следната винаги гледаите какво ви наливат в колата.Защото една такава малка грешка може да доведе до много големи последици. Поздрави
      Аааа, аще един!! Това вече е епидемия!!!
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...169#post569169
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #33
        До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

        И аз по празниците брах ядове с Шел,вечерта заредих и сутринта запалих минах известно разстояние и дотам,лошото че това до там беше в гората бях на лов.Сипах добавка и нещата се оправиха,та никога вече Шел

        Коментар


        • #34
          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

          Българска нафта с малко бензинец и още по малко двутактово масълце правят моята Фронтерка първа пушка за зимно палене и каране.
          Незнам къде да не зареждам, но знам какво да зареждам!

          Коментар


          • #35
            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
            в базite на лукойл в Плевен и Русе зареждат цистерни на Шел и ОМV,проблеми с нафтата има само зимата защото става на парафин, в България продават нафта която замръзва на -15 градуса, не че е лоша нафтата, просто замръзва, слагайте малко бензин в нафтата и няма да имате проблеми

            Абе недейте с тия глупости бе,за комънрейлите е смърт да се сипва бензин в нафтата.Не говорете такива неща на хората.По-добре ги посъветвай да използват качествени добавки

            Коментар


            • #36
              До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

              Сипвам предимно на ЕКО на България и съм доволен почти.Почти щото единия път тръгвам за Пловдив,сипвам до горе и се оказва,че на магистралата колата не върви и пуши.С мъка вдигах 180 и повече от 210 не направи.Много рядко зареждам на ШЕЛ и не съм имал проблеми до сега,но не мога да дам обективно мнение.Имам приятел който зарежда само на ШЕЛ,няма проблеми и на всички препоръчва да зареждат там.Също относително често зареждам на ЛУК и не съм имал проблеми.От ОМВ също бях доволен,но скоро последния път когато заредих там,изгорих гориво с което карам обикновено 5-6 дни за точно три дни,при абсолютно константен стил на каране.Веднъж заредих румънска нафта(крадена) и бях доста доволен.До нас има бензиностанция на ПЕТРОЛ,но не смея да заредя там,защото яко ме наплашиха,до сега не срещнах нито един доволен!И в заключение-както всички знаем-от личен опит и наблюдения съм сигурен при нас са едни от скапаните горива.А да - и пътища също,доколкото ги има...

              Коментар


              • #37
                До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                На два пъти в Шел (бензиностанцията до новата поликлиника в Шумен) ми пълниха с 5-6 л. газ повече , отколкото бутилката технологично може да побере. На Кастрол е същото. От тогава - самоОМВ.
                Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                Коментар


                • #38
                  До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                  Първоначално публикуван от brandisliano Преглед на мнение
                  Българска нафта с малко бензинец и още по малко двутактово масълце правят моята Фронтерка първа пушка за зимно палене и каране.
                  Незнам къде да не зареждам, но знам какво да зареждам!
                  Ти цял алхимик си станал!
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                    Първоначално публикуван от zazero Преглед на мнение
                    Сипвам предимно на ЕКО на България и съм доволен почти.Почти щото единия път тръгвам за Пловдив,сипвам до горе и се оказва,че на магистралата колата не върви и пуши.С мъка вдигах 180 и повече от 210 не направи.
                    Яд те е че не стигна ограничителя на 250км/ч ли?
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                      Ти цял алхимик си станал!
                      Абе правя си разни експерименти аз, ама ще видим.....! за сега върви

                      Коментар


                      • #41
                        До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                        Всички горива са еднакви само на някой ,където пише ви паър или алпин дизел или нещо подобно зависи от различните добавки на различни фирми. Горивата се зареждат от едно място а после се кръщават.
                        0887 526 564/ 0897 933 755 /

                        Коментар


                        • #42
                          До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                          Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                          Всички горива са еднакви само на някой ,където пише ви паър или алпин дизел или нещо подобно зависи от различните добавки на различни фирми. Горивата се зареждат от едно място а после се кръщават.
                          Те това е аргументирано мнение
                          Нали допускаш, че горива се внасят и от Турция, и от Гърция, и от Румъния. И че Нефтохим-а не е единствената петролна рафинерия на Балканския полуостров
                          Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                          Коментар


                          • #43
                            До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                            От скоро карам дизел и не знам дали имам още и хиляда километра, но единственото което мога да потвърдя е, че тази бензиностанция на Шел между Австрия и Германия е ужасна!!! Напълних догоре V-power и след около по-малко от 100 километра колата спря да върви и дори започна да пуши черно. Явно много е пушила щом се забелязваше при над 100 км/ч и от страничното огледало се виждаха леки черни кълбета. Аз много се уплаших. После заредих от Словения и спря да пуши. След това мисля, че беше в Хърватска сипах от няква неизвестна бензиностанция и ми направи впечатление, че нафтата мирише много много силно дори около колонката миришеше така. ПОмислих, че пак е някав боклук, но колата направо се отпуши и вървеше страшно добре, разхода падна с почти литър.

                            В БГ съм зареждал на Петрол и сега съм с Ромпетрол нафта. Не мога да усетя разлика между двете, но върви по-зле отколкото като я докарах като че ли.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                              Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                              Те това е аргументирано мнение
                              Нали допускаш, че горива се внасят и от Турция, и от Гърция, и от Румъния. И че Нефтохим-а не е единствената петролна рафинерия на Балканския полуостров
                              И къде се продава това (вносно) гориво ?
                              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                              Коментар


                              • #45
                                До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                                Вчера доста си патих! На връщане от Рилския манастир трябваше да заредя някъде... и няма и няма. Накрая една табелка - ОМВ-6км. Точно след 6км. ОМВ(Дупница), ама от другата страна на мантинелата! Точно след 6 км. бензина свърши. Отидох до измислената ПетроГаз, или нещо подобно. Бензина(95) беше някакво подобия на бензин-оранжав та оранжав! Сипах го,.... и си *** мамата. Дигна боклуците от резервоара, задръсти помпата и с тоя "бълвоч" и неще и неще. Отидох до ОМВ,сипах 95.... светло жълто. Сипах го,закашля се един два пъти и тръгна!

                                Повече на безименни БълвочоСтанции не зареждам! Чудех се,може ли в отсечка от 70-80км- да има ДВЕ бензиностанции- едната ОМВ-от другата страна на шосето,другата ЛукОйл след яз. Студена(даже по-натам).

                                П.п. Принципно зареждам само на ЛукОйл. Доволен. Нормален разход. Търговски обекти почти навсякъде. Имам и карта за -5ст. на литър... ЛукОйл. Мисля скоро да пробвам от ЕКО.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X