Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
    Най-нисък ми е разхода от Круиз. От Ромпетрол ми е малко по-висок. Последните нямам представа от къде доставят. С други вече нямам намерение да експериментирам.
    Ъ, тия па кои са, круиз де ? Даже не съм виждал в половинвековния си живот такива. Ром са ясни, тук-таме стават - 50%.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
      Най-нисък ми е разхода от Круиз. От Ромпетрол ми е малко по-висок. Последните нямам представа от къде доставят. С други вече нямам намерение да експериментирам.

      Ромпетролците си карат дизела и бензина от Румъния.За целта си имат танкер в Русе.Според сестра ми се е случвало зимата при замръзнал Дунав да купуват от ЛУКчовците,но клиентите на едро започвали да се оплакват.
      Тома Томов
      Вече с Kia Sportage.

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Бензиностанцията на изхода на град Елена не помня името, но има надпис, че продават горива на ОМВ. До-заредих около 8 литра ...едвам качих прохода Елена- Сливен...Мотора губеше мощност и тресеше здраво!
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Онзи ден ми се налижи да сипвам бендЗин в туба за бендЗин /такава червена от доста дебела пластмаса/ на който пише 10л. вътре събрах 12 л. като при всички положения не съм я пълнил точно до гърлото а поне 4-5 см. по-надолу. Не съм се заяждал понеже се зачудих да не са и оставили някакъв аванс макар че тоя аванс ако напълня плътно ще дойде 2,5 литра (това си е 25%).... Бензиностанцията беше ЕКО на бул. Черни Връх от околовръстното посока кв. Хладилника.
          Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
          +359 878 201 276

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от mermenkov Преглед на мнение
            Онзи ден ми се налижи да сипвам бендЗин в туба за бендЗин /такава червена от доста дебела пластмаса/ на който пише 10л. вътре събрах 12 л. като при всички положения не съм я пълнил точно до гърлото а поне 4-5 см. по-надолу. Не съм се заяждал понеже се зачудих да не са и оставили някакъв аванс макар че тоя аванс ако напълня плътно ще дойде 2,5 литра (това си е 25%).... Бензиностанцията беше ЕКО на бул. Черни Връх от околовръстното посока кв. Хладилника.
            На пластмасовите обикновено пише колко трябва да се пълнят, а не колко събират.
            Щото ако я оставиш в багажника на припек, ще има БУМ!

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Първоначално публикуван от mermenkov Преглед на мнение
              Онзи ден ми се налижи да сипвам бендЗин в туба за бендЗин /такава червена от доста дебела пластмаса/ на който пише 10л. вътре събрах 12 л. като при всички положения не съм я пълнил точно до гърлото а поне 4-5 см. по-надолу. Не съм се заяждал понеже се зачудих да не са и оставили някакъв аванс макар че тоя аванс ако напълня плътно ще дойде 2,5 литра (това си е 25%).... Бензиностанцията беше ЕКО на бул. Черни Връх от околовръстното посока кв. Хладилника.
              Погледни си по-добре тубата.На нея има разграфено до къде са 10 литра,а е вероятно върху маркера да е залепен етикета.След като напълниш 10 литра остават поне още за 2-3 л. място
              YAMAHA RAPTOR 700R

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Ъ, тия па кои са, круиз де ? Даже не съм виждал в половинвековния си живот такива.
                Круиз са верига на Наско Димов/виж в гугъл/Сещам се за една около Балканстар в Орландовци,има и други.
                Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Е затова си зараждам буса в Калфлант олио на 1.57лв.няма измама само миризма.
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Първоначално публикуван от mermenkov Преглед на мнение
                    Онзи ден ми се налижи да сипвам бендЗин в туба за бендЗин /такава червена от доста дебела пластмаса/ на който пише 10л. вътре събрах 12 л. като при всички положения не съм я пълнил точно до гърлото а поне 4-5 см. по-надолу. Не съм се заяждал понеже се зачудих да не са и оставили някакъв аванс макар че тоя аванс ако напълня плътно ще дойде 2,5 литра (това си е 25%).... Бензиностанцията беше ЕКО на бул. Черни Връх от околовръстното посока кв. Хладилника.
                    E нали в рекламата уж твърдяха "ПРОВЕРЕНО", та и стикери чак слагат
                    Аз засега сипвам дизела от ОМВ, ШЕЛ (и преди от тези съм си зареждал бензиновите си автомобили) и много, ама много рядко от ЕКО, ако съм на зор, тъй като е до училището където возя децата. Никога не съм имал проблеми с притрисане, пушеци и каквито и да е симптоми, че нещо горивото е калпаво. Но зареждам от определени бензиностанции де, не казвам, че навсякъде тези вериги са ОК.
                    SUV

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Нека да отбележа и бензиностанции ЕКО и конкретно този обект:

                      Намира се между Орион и моста при гробищата на бакърена фабрика.
                      На 30.12.2014 заредих резервоара догоре. Всичката останала нафта в резервоара преди въпросното зареждане също беше от този обект, тъй като минавам служебно оттам всяка сутрин и колата (Нисан Терано II 2.7ТДИ) от месеци не е подушвала дизел от друго място.
                      Същата нощ и следващия ден температурите в София паднаха значително и се появиха и проблемите.
                      Колата след запалване изгуби обороти и угасна. След повторно палене и изчакване на място докато загрее напълно не можеше да се изфорсира над 1700 оборота, при което започваше да придърпва категорично, да пуши и светва "CHECK" лапмата. След гасене и палене, чека не свети до следващото изфорсиране над 1700 оборота и отново загубата на мощност.
                      Налях 3 литра газ за горене, без особен ефект върху състоянието, но при налични около 60 литра кофти нафта в резервоара, това количество е малко.
                      Успях да източа 45 литра от въпросната боза и заредих догоре със зимната на ОМВ.
                      Колата че усеща чувствително по-добре, но и температурите се качиха.
                      Купил съм си нов горивен филтър, който ще сменя при първа възможност, че нямам време за колата в този момент.
                      Сложих едно бурканче от ЕКО нафтата във фризера, който е настроен на -18 градуса.
                      Ето какво е състоянието му след десетина часа престой:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01naf.jpg
Прегледи:1
Размер:61.6 КБ
ID:5632916

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02naf.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5632917

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03-naf.jpg
Прегледи:1
Размер:46.8 КБ
ID:5632918

                      Звъннах на управителя на бензиностанцията, който ме изслуша не особено развълнуван.
                      Каза че ще проверят и ще ме потърсят ако има нещо в моя полза, без дори да попита за името ми или да поиска някакъв начин за контакт.
                      Попита ме с нещо друго дали може да ми помогне и разговора ми приключи.
                      ЕКО ме губят със сигурност напук на рекламите по телевизията за непрекъснатия им контрол.
                      Георги Тонев

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                        ... Сложих едно бурканче от ЕКО нафтата във фризера, който е настроен на -18 градуса. ...
                        По евростандартите е до -15* ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          По евростандартите е до -15* ...
                          -17
                          SUZUKI VITARA V6
                          HONDA CBR 919RR
                          MERCEDES ML
                          MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Ако се абстрахираме от това че фризера ми е на -18*, оня ден в София не беше нито толкова, нито -17*, нито -15*.
                            Вероятно е било не повече от -12* и аз проблеми с колата категорично имах.
                            Така че, абсолютно всичко зло, което си мисля за ЕКО си важи с пълна сила.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Първоначално публикуван от tisho-samokov Преглед на мнение
                              -17
                              Цъ

                              НАРЕДБА за изискванията за качеството на течните горива, условията, реда и начина за техния контрол
                              ...
                              Чл. 6. Течните горива трябва да отговарят на следните изисквания за качество:
                              1. автомобилни бензини съгласно приложение № 1;
                              2. горива за дизелови двигатели съгласно приложение 2;
                              ...

                              Приложение № 2
                              ...
                              [ATTACH=CONFIG]766662[/ATTACH]
                              Прикачени файлове
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Я, да видим как са били температурите във въпросните дни:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clip.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5632955


                                Ко праим, а!?

                                Източник: http://www.stringmeteo.com/
                                Георги Тонев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X