Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Не сипвайте бензин на петрола в село Саранци на Подбалканския път. В никакъв случай. Особено на нещо по-претенциозно. То това от години ама и аз докато се сетя да напиша.... Дано никой да не е пострадал. Няма да обяснявам особено, ама е перманентен проблем от години. Говори се същото и за Петрол - а в Мирково. Така ,че зареждайте да имате да ги подминето тия станции. И дизела не им е свестен де. Ама поне само ше светне лампа за вода във горивния филтър. На бензин се случи и клапани да прецака вече......
    висете отпуснато

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
      Не сипвайте бензин на петрола в село Саранци на Подбалканския път. В никакъв случай. Особено на нещо по-претенциозно. То това от години ама и аз докато се сетя да напиша.... Дано никой да не е пострадал. Няма да обяснявам особено, ама е перманентен проблем от години. Говори се същото и за Петрол - а в Мирково. Така ,че зареждайте да имате да ги подминето тия станции. И дизела не им е свестен де. Ама поне само ше светне лампа за вода във горивния филтър. На бензин се случи и клапани да прецака вече......
      Вчера точно там напълних мотора си, малко преди да угасне. Върви си съвсем нормално.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Вчера точно там напълних мотора си, малко преди да угасне. Върви си съвсем нормално.
        с
        Имал си късмет. Днес напълнихме друг и му избега сичката мощност. И моя скутер бере ядове. И косачката и резачката също. На колите не съм и пробвал даже. Повечето местни са брали ядове също.
        Ама земи се обади да пием по кафе/бира кат минаваш де . Отсреща съм .
        О8988О4О3О Тони
        висете отпуснато

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Един приятел с чисто нова кола пропищя от дизела на Еко, сменили му всичко гаранционно, и накрая като разбрали че е от дизела му взели 5000 за помпи и т.н. защото гаранцията не покривала лош дизел

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Твоят приятел, ако си пази касовата бележка от зареждането (99.9% не я пази - за какво му е) и си извади протокол от гаранционния автосервиз с констатация на причината - лоша, некачествена нафта, може да заведе дело срещу бензиностанцията. За 5000 лв определено си струва да го направи.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              Една малко по дълга "реклама" на бензиностанцията на Петрол , бул Европа между новото кръгово и разклона за Банкя.
              Спирам да зареждам , идва бензинджийката на възраст над средната. Казвам , колата е служебна ще плащам с карта , дизел до горе. Тя почва да сипва и пита ти икономията взимаш ли си я. Аз - ами не , защото никой не ми държи сметка колко зареждам и карам . Тя - я събра 50 литра ходи вътре да плащаш аз ще ти затворя резервоара. Плащам с картата и гледам през прозореца още се върти на колонката. Излизам естествено не затворила резервоара ,и аз го затварям трудно.Гледам на колонката отчетени още 20лв. Поглеждам я с най изразителния си поглед и тя - тези пари си бяха мои и поне не взимаш икономията ти ги сипах на тебе.Прибрах си бележката и тръгвам а нафтомера едно деление надолу горе долу около 7,8 литра.

              С толко много ли лъжат или предишния шофьор нищо е правил не знам.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P_20140304_072410.jpg
Прегледи:1
Размер:72.0 КБ
ID:5569071

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Аз на една определена бензиностанция на Петрол зареждам и ми прави впечатление, само там нещата са коректни.
                Зареждам 98 в туба 11 литра от минерална вода и гледам какво и до къде пълни. Като количество е добре всичко се вижда.
                Туби от минерална 11 литра, а за 10 литра се пълни почти до горе. Кое не е наред не зная Май и в количествата с минерална вода лъжат като пишат че бутилката е 11 литра - измамници навсякъде.
                Пълня по 2 такива бутилки защото после сам си забърквам бензина с добавки и го наливам
                Та това ми е наблюдението за Петрол.

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  А пък аз на Петрол не съм зареждал от 1991г.

                  Защо ли?

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    Сега като се замислих, два пъти съм зареждал оттук:
                    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                    Не сипвайте бензин на петрола ... Говори се същото и за Петрол - а в Мирково. Така ,че зареждайте да имате да ги подминето тия станции. И дизела не им е свестен де. Ама поне само ше светне лампа за вода във горивния филтър. На бензин се случи и клапани да прецака вече......
                    Бензин, какъвто имат, по за 50-70 лв. на Jeep Liberty, ама то всеядно животинче, не съм усетил промяна...
                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    А пък аз на Петрол не съм зареждал от 1991г.

                    Защо ли?
                    МинАл си се Горивата им са румУнещи. Ако няма наблизо гръцко, румънско или "Совиетише минералойл...там" (знаете го, дето уж аФстрийско), пред "Лука" предпочитам това. Имат някакво 96 бензин, врЪвят ми добре джиЙпките с него.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      [QUOTE=Bogoljub Gagic;2562781]


                      МинАл си се Горивата им са румУнещи[/QUOTE

                      И защо реши, че съм се мИнал?
                      До сега съм издухал над 70 килолитра не румънски горива без проблем.

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        А пък аз на Петрол не съм зареждал от 1991г.

                        Защо ли?
                        И аз мисля, че си се минал!А, и не става въпрос толкова за верига бензиджийници, колкото въпроса опира до управителя на дадена бензиджийница-ако е български "бизнесмен" по рождение, и ако има дружка в управлението, на която да се отчита става мазало!
                        Аз пък от 2 години зареждам основно на Петрол и смея да твърдя, че газта им е мн.добра, както и бензина-нафта не съм наливал.Също така кантара на газ-колонката е най-верен!Опита ми опира до 2 бензиджийници на Петрол.
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Здравейте колеги, човека монтирал ГИ ми каза да зареждам само в големите бензиностанции газ и да избягвам Петрол, заради някаква добавка там за газта. Все си мисля, че от голямо значение е дали Управителя не прави шмекерии за купуването на за поста си.

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Преди няколко дни случайно станах свидетел на разглобяване на цялата система - газов инжекцион / шест цилиндров мотор /. Причината според газаджиите е вода в заредената газ. До колкото разбрах газта е заредена на ОМВ в София. Когато свалиха рейката от нея изтече доста вода. Такава е имало и в бутилката. Не съм запознат с това как е възможно да попадне толкова вода в заредената газ и каква е причината за това.
                            Собственика на колата си запазил касовата бележка и евентуално ОМВ щели да платят ремонта, който няма да е евтин.

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Най-нисък ми е разхода от Круиз. От Ромпетрол ми е малко по-висок. Последните нямам представа от къде доставят. С други вече нямам намерение да експериментирам.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                А пък аз на Петрол не съм зареждал от 1991г.

                                Защо ли?
                                Щото икономисваш, а на Петрол цените обикновено с по стотинка-две отгоре?

                                Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                                Здравейте колеги, човека монтирал ГИ ми каза да зареждам само в големите бензиностанции газ и да избягвам Петрол, заради някаква добавка там за газта. ...
                                Чувал съм и аз от газаджии да плюят LPG-то на Петрол, но причината не ми е ясна. За 4 години употреба основно на газ от "Петрол" проблем поради гориво съм имал само един път, когато заредих от самоковски "Лукойл".
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X