Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    На абсолютно всяка кола можеш да сипеш между 2 и 5 литра над каталожния обем. Кое е резерва и прочие - няма значение. Ама, на бензиностанцията не отиваш с празен резервоар. 2 литра над каталожното на фона на 6 литра резервоар с неисвестно количество гориво вътре не е нещото, заради което можеш да вдигаш скандали по бензиностанциите.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      Аз пък ще Ви кажа, когато ходите към гр.Маджарово, никога да не зареждате от бензиностанцията в града. (тя е и единствена) ...
      А, ако ще зареждате, задължително си носете два нови, филтъра. Такива проблеми имах с мотоциклета ми, а и с дизеловата ми кола, че не можах да се прибера на 15 км... от бензиностанцията. Пълен ужас.В всяко едно гориво, вода,вода,вода.

      Коментар


      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
        Защото Ви дава възможност да участвате в различни промоции и маркетингови кампании от програмата S***&D***, в рамките на които да използвате различни отстъпки.
        Та, така. 100 000 са картите, ма май за нищо не служат. Не и като другите вериги с директни о​тстъпки.
        От един месец съм И с такава карта. Само два пъти им проработи системата. Отстъпка на 50 лв. сметка - 50 стотинки, демек около 1%. Колкото пъти после пробвах (естествено, първо наливаш и после се оказва, че картата не работи) - ръгат картата пред бар-код четеца, компютърът им "блокира" нещо, почват да се нервират другите на опашката и така... Вече не зареждам в "Sowjetischen Mineralоlverwaltung" известно у нас с партизанското име "OMV"
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          3/100 почти по-голям разход и минус 20-30 кобили, след зареждане на Лук Ойл-а, който е до басейн Червено Знаме. София-Варна
          Вчера допълних от ЕКО във Варна и колата литна, разхода падна на 8, колкото и дава винаги по този път.

          Коментар


          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от _HITMAN_ Преглед на мнение
            ... след зареждане на Лук Ойл-а, който е до басейн Червено Знаме. ....
            По напред в темата мисля бях писал точно за тях. Успяха да ми заредят НАД ПЪЛНИЯ обем на газовата бутилка (въпреки, че не съм бутал автомобила, а все пак в бутилката има и поплавък). Та за кобилите не знам, ама за количеството ....
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              То и аз май в тая тема съм писал точно за същата бензиностанция. В 30 литрова бутилка, която събира 27-28 л. ми "заредиха" 33 л. или поне 5 л. над капацитета и. Затова като зареждаш там "се вдига" разхода.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                Преди 2г на Лукойл в Самоков ми сипаха в 20л бутилка 23л газ, /на Корсата на жената/ като колата вървеше на газ до бензиностанцията. Предизвиках проверка и се оказа /естествено/ че при тях всичко си е наред и вероятно ми е дефектен поплавъка в бутилката.Нямаше как да им разглобя бутилката, че предния ден я бях напълнил, за да им докажа че говорят глупости /между проблемното зареждане и проверката бяха минали 2 седмици/. Изобщо взеха да ми вадят от девет дерета вода,/дори ми гледаха кога ми е бил прегледа на газовата/ че причината е в моята бутилка. Накрая им теглих една и от тогава не зареждам там.

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  То колкото и да е дефектен, не можеш да натъпчеш повече течност отколкото позволява обема (освен ако не е някаква гумена тая бутилка). За съжаление тия са си оплели кошницата и проверка по редовния начин не води до нищо. Работата е за журналист и оповестяване в медиите, ама надали ще се намери такъв да скочи на големите вериги. Най-много някой бензинджия или управител да изгори.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    От "Лукойл" в Сливен,до ТЕЦ-Сливен,имам по-пресен спомен. В резервоара на Теракана ми "напълниха" 74,09 л диз.гориво , при условие,че имах остатък от преди поне 15л. Много въпроси задавах,но отговорите на персонала граничеха между абсолютна наглост,пълна идиотия и просто вдигане на рамене. И досега съм убеден,че наляха нафта в някоя туба,т.к. зареждах вечер,нямаше никакви клиенти,а след като "пистолета" изключи аз отидох на касата,но "...момчето продължило да зарежда..."(според обясненията).Още повече съм убеден,че участие в този "цирк" имаше и патрула по КАТ,който се появи 1-2 минути,след като поисках да извикат управителя.
                    Писах до централата на Лукойл,като обясних ситуацията,както и намерението ми да им направя адекватна "реклама".Отговориха ми след два работни дни,като ми обясниха,че са направили веднага проверка и са наказали управителя,"момчето" и още някой.. . Въпреки това,на тяхна бензиностанция вече зареждам само ,ако нямам избор.

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                      По напред в темата мисля бях писал точно за тях. Успяха да ми заредят НАД ПЪЛНИЯ обем на газовата бутилка (въпреки, че не съм бутал автомобила, а все пак в бутилката има и поплавък). Та за кобилите не знам, ама за количеството ....
                      Определено беше по-мудна колата. Между 80-160 набираше като трактор и определено се мъчеше, а не е като тази скорост да и е голяма 225 коня е.

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        В България точно ШЕЛ-а е доста кофти избор,в Германия са едни от най-добрите горива но тук разбира се,нещата стоят по различен начин Иначе наще OMV не са лоши.

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Шел - никога, поне аз.
                          Бензин сипван от там ми е замръзвал (този на Цариградско Шосе), преди 7-8 години.
                          Приятел сипа от Шел на Г.М Димитров и му светна Check Engine на Ауди 1.8Т

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            Първоначално публикуван от hhris08 Преглед на мнение
                            От "Лукойл" в Сливен,до ТЕЦ-Сливен,имам по-пресен спомен. В резервоара на Теракана ми "напълниха" 74,09 л диз.гориво , при условие,че имах остатък от преди поне 15л. Много въпроси задавах,но отговорите на персонала граничеха между абсолютна наглост,пълна идиотия и просто вдигане на рамене. И досега съм убеден,че наляха нафта в някоя туба,т.к. зареждах вечер,нямаше никакви клиенти,а след като "пистолета" изключи аз отидох на касата,но "...момчето продължило да зарежда..."(според обясненията).Още повече съм убеден,че участие в този "цирк" имаше и патрула по КАТ,който се появи 1-2 минути,след като поисках да извикат управителя.
                            Писах до централата на Лукойл,като обясних ситуацията,както и намерението ми да им направя адекватна "реклама".Отговориха ми след два работни дни,като ми обясниха,че са направили веднага проверка и са наказали управителя,"момчето" и още някой.. . Въпреки това,на тяхна бензиностанция вече зареждам само ,ако нямам избор.
                            Този номер го правят на всякаде особенно на тировете.Зареждам на един и същи лукоил,всеки път до горе,карам един и същи маршрут с горе доле един товар,след 7-8 зареждания разхода се вдигна ряско с 20 тина литра,от тогава стоя на колонката докато ми зареждат камиона и всичко е точно.Една сутрин един нагал зареждач даже ме пита що сега стоиш тука а не влезеш вътре на топло.
                            SUZUKI VITARA V6
                            HONDA CBR 919RR
                            MERCEDES ML
                            MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Само за газта има изискване да се зарежда от квалифициран персонал - за мен това значи, че като ми зареждат газ аз трябва да седя точно до "квалифицирания" и след неговата дейност да си завия капачката на пълнителя. Ще се учудите колко пъти "квалифицирания" не я е завивал - аз ако не проверя, си оставам без капачка.
                              До скоро оставях зареждането на бензин на "квалифицирания" - тук няма такова изискване, но щом се пъне - нека. Последният път, когато заредих бензин казах ясно: "20 литра"
                              При цена 2.52 "квалифицирания" си направи устата да ги закръгли на 51.00 лв (20.24 лт).
                              Отбих предложението му - мен кръгла сума не ме грее - плащам с карта.
                              Много се учудих като подмина 20 литра. Викам: "Какво правиш??? Нали казах 20 литра??? Ти български разбираш ли? Или аз ти говоря на някакъв чужд език? Кое от "20 литра" не разбра!!!"
                              От тогава не им давам да ми сипват. Ключа от резервоара е в мен и не могат да започнат преди да съм отключил. Ако много настоява да ми сипе седя на 15-20 см от него - ей така да го притеснявам и аз - да му е гадно и да не си мисли да сипва каквото и да било различно от това, което съм му казал.

                              На вълкът трябва да му е дебел... поне вратът...
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                                Само за газта има изискване да се зарежда от квалифициран персонал - за мен това значи, че като ми зареждат газ аз трябва да седя точно до "квалифицирания" и след неговата дейност да си завия капачката на пълнителя. Ще се учудите колко пъти "квалифицирания" не я е завивал - аз ако не проверя, си оставам без капачка.
                                До скоро оставях зареждането на бензин на "квалифицирания" - тук няма такова изискване, но щом се пъне - нека. Последният път, когато заредих бензин казах ясно: "20 литра"
                                При цена 2.52 "квалифицирания" си направи устата да ги закръгли на 51.00 лв (20.24 лт).
                                Отбих предложението му - мен кръгла сума не ме грее - плащам с карта.
                                Много се учудих като подмина 20 литра. Викам: "Какво правиш??? Нали казах 20 литра??? Ти български разбираш ли? Или аз ти говоря на някакъв чужд език? Кое от "20 литра" не разбра!!!"
                                От тогава не им давам да ми сипват. Ключа от резервоара е в мен и не могат да започнат преди да съм отключил. Ако много настоява да ми сипе седя на 15-20 см от него - ей така да го притеснявам и аз - да му е гадно и да не си мисли да сипва каквото и да било различно от това, което съм му казал.

                                На вълкът трябва да му е дебел... поне вратът...
                                След едно такова зареждане ми изчезна капачката на резервоара на опела.Не мога да обвиня никого ,но оттогава винаги сам си сипвам и ги пращам да мият джамовете.

                                Между другото даже синчето забеляза връзката между предаването на Нова за високата температура на замръзване на дизела и рекламата на ОМВ паралелно. Всеки сам да си прави изводите.Аз лично дизел в последно време само на еко-то.Добавки не слагам и засега поне палят без проблеми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X