Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

    Първоначално публикуван от meto_71 Преглед на мнение
    от едно известно време сипвах нафта на бензиностанцията на одрин и тодор александров джипката започна да ми гасне на ниси обороти и днес смених горивния филтър само дето жаби не излезнаха или не съм ги видял в мелето дето беше във;; нафтата;;от филтъра.ама сега трябва да свалям резервоара щото проблема не се оправи
    То тая бензиностанция като я видиш от 10 километра си личи,че е мошеническа,а па ти чак си зареждал оттам...сваляй резервоар сега и чисти!!!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

      От две години и половина работя като шофьор и зареждам служебната кола с дизел от Шел! Работи без забележка! Миналия месец си напълних резервоара на Витарката с бензин от Еко в Дружба и почна да мени обороти, да гасне на сфетофари и т.н. след 200-тина километра сипах на Шел и колата се оправи!!!

      Коментар


      • До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

        Колеги, твърденията, че всичкото гориво идва от едно място не се потвърждават от енергийния баланс на страната, публикуван на стрсницата на НСИ http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=30 (енергетика):

        Автомобилен бензин, 2009г.хил. тонаПроизводство1518Внос215Износ867Междунар. морска бункеровка0Изменение на запасите51Доставки в страната 815

        Гориво за дизелови двигатели (газьол), 2009г.хил. тонаПроизводство2052Внос553Износ567Международна морска бункеровка67Изменение на запасите40Доставки в страната 1910

        Като се вижда от таблиците за бензина от 815 хил.тона доставки за страната 215 хил.т. са внос (26%)

        При дизела от 1910 хил.тона доставки за страната 553 хил.т. са внос (29%).

        Коментар


        • От: До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

          Имах голям проблем с нафтата на Шел и то скъпата. Миналата зима ми сипаха в резервоара с горивото и някакви отлагания тип "медуза", запушиха цедката на помпата и колата газнеше при форсиране. Оправи се с чистене само. Преди това сменях дюзи заради техни горива на 36 000 км, горивата са ни пушка.

          Коментар


          • От: До: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

            Първоначално публикуван от PastoraBG Преглед на мнение
            Имах голям проблем с нафтата на Шел и то скъпата. Миналата зима ми сипаха в резервоара с горивото и някакви отлагания тип "медуза", запушиха цедката на помпата и колата газнеше при форсиране. Оправи се с чистене само. Преди това сменях дюзи заради техни горива на 36 000 км, горивата са ни пушка.
            С такава нафта, пак от същите, съм трошил помпа, или по-точно плунжера. А то е от най-скъпите части в една помпа, ако изобщо се намери.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

              На скоро разпитах ''моя човек'' ,който е вътре в нещата кое гориво от къде е.Оказа се,че големите търговци на горива си продават взаимно.Например Ромпетрол през лятото купували от Лукойл понеже рафинерията в румънско била в профилактика.Често се случвало пък Лукойл да не им стига гориво и да купуват от Румънците.Отделно понякога внасят и от Гърция.Така,че май се оказва,че всичко е на късмет с партидите.Определено румънските горива били по-качествени от нашите,но не е гаранция и в Ромпетрол на какво ще попаднеш,а и с франчайзарите било едно мазало...
              Тома Томов
              Вече с Kia Sportage.

              Коментар


              • От: До: Къде да не зареждаме нафта и бензин

                Първоначално публикуван от pastora Преглед на мнение
                Ми то важи с двойна сила и за Българския Шел . Един приятел с TLK 120 , на 6 месеца кола за малко да прецака двигателя с шелска нафта. А накой има ли впечатления от гръцкото EKO?
                Мисля да им пробвам бензина A 95H. Казват че го внасяли от Гърция директно.
                Колега всички горива в бензиностанции еко, гърция или където и да е, са с горива директно от Тексако ... за мен са най-добрите горива ... гледам от там да зареждам , ако няма как зареждам от омв, но никога от шел или лукоил ...

                Коментар


                • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                  Честно казано Шел-а на бул.България преди Гоце Делчев ми струваше 4 бона и нагоре за дюзи точно след гаранция. Редовно само там сипвах и за сравнително нова кола такова чудо да стане, направо нямам думи. Не знам корейските машини ли са с калпави дюзи, но някак не ми се вярва. Пък ако ще само от куци партиди да съм сипвал. Абе гадна работа..., на никой да не се случва.

                  Коментар


                  • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                    То на някои бензиностанции има два вида нафта и зимна и лятна.Като например на ОМВ.Зимната е с 10тина стотинки по скъпа. Аз си зареждам от Лукойл и Омв и нямам проблеми засега. При -15 си палеха колите.
                    Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                    ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                    Коментар


                    • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                      Първоначално публикуван от svetlio_cbr600 Преглед на мнение
                      То на някои бензиностанции има два вида нафта и зимна и лятна...
                      Зимата всичкия продаван дизел трябва да отговаря на зимен стандарт. Аз сипвам OMV Sprint (по твоите думи - лятна), и нямам никакви проблеми до -20.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                        Служебните печки се зареждат с дизел само на OMV (с карти) и няма никакви проблеми.
                        Личните си карам на газ и наблюдението ми е, че като цяло непридирчиви към горивото коли определено харесват Ромпетролската газ повече.
                        В смисъл, че динамиката леко се подобрява а разходът леко намалява.
                        Може и да си въобразявам, но се е случвало да заредя нещо с което не мога да си позная колата. Това на една измислена газстанция в някакво село, близо до Смолян.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Зимата всичкия продаван дизел трябва да отговаря на зимен стандарт. Аз сипвам OMV Sprint (по твоите думи - лятна), и нямам никакви проблеми до -20.
                          Мда точно и аз от него си зареждам.Но на някои бензиностанции като спря да заредя ме питат зимен или летен
                          Mitsubishi Pajero 2.5 TDI 96г.
                          ТРЪНСКА OFFROAD ГРУПА !

                          Коментар


                          • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                            За Ромпетрол-колкото по далеч е от Румъния бензиностанцията -толкова вероятноста да не е Румънско горивото е по голяма.Служебната кола е на газ-сромпетролска върви като самолет,обаче заредя ли на друго место-греда,колата окуцява.На Петрол нафтата е също хубава.Една случка преди доста време-моят шеф си купи чисто нова Лагунаи както подобава на нова кола гориво от Шел -бензин от най скъпия,забравих му името .След 3 месеца каране предстои смяна на масло.Всервиз Рено във Варна сменят маслото ,сменят и бензинов филтър и механика казва "трябва да смените бензиностанцията" .Шефчето казва:е как бе ,сипвам от най скъпия".Видях филтъра със собствените си очи-батак от всякъде.Ако ми беше казал някой друг -нямаше да му повярвам.Ег....ти дългия пост

                            Коментар


                            • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                              Разсеян бензинджия замалко да налее нафта в бензиновото Чероки въпреки че казах 95. Винаги ги гледам кой пистолет ще хванат...
                              Иначе карам предимно с горива и масла от Шел още от както са се появили в БГ. Бусове , леки коли , мотоциклети , ел.агрегати и досега не съм имал оплаквания.
                              Като гледам колко хора се оплакват от ШЕЛ ми става странно... Явно съм големия късметлия.
                              Струва ми се логично понякога да търсим причината в 15 годишните помпи и дюзи както и в никога не сменяните филтри и свещи...
                              HONDA XR400

                              Коментар


                              • От: Къде да НЕ зареждаме нафта и бензин

                                Първоначално публикуван от ARISE ABOVE Преглед на мнение
                                Разсеян бензинджия замалко да налее нафта в бензиновото Чероки въпреки че казах 95. Винаги ги гледам кой пистолет ще хванат...
                                Иначе карам предимно с горива и масла от Шел още от както са се появили в БГ. Бусове , леки коли , мотоциклети , ел.агрегати и досега не съм имал оплаквания.
                                Като гледам колко хора се оплакват от ШЕЛ ми става странно... Явно съм големия късметлия.
                                Струва ми се логично понякога да търсим причината в 15 годишните помпи и дюзи както и в никога не сменяните филтри и свещи...
                                Не си сам. Във фирмата дето работех имаше средно 15 МПСта. Всички имаха карти за безкасово плащане на Шел. Това, откато отвори първия на Драгичево. Та и до сега.
                                И личните коли си зареждам там. Проблеми не съм имал вече близо 20г.
                                Единствена издънка със Шел съм имал в Австрия на границата с Германия!!!
                                Последно редактирано от Пенчо; 05-01-11, 16:59. Причина: грешки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X