Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

    Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
    ... Това според мен са някакви гаражни легенди ...
    В наръчника от производителя на моята "печка" с дебели черни букви пише: "Не се опитвайте да запалите двигателя с бутане" ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

      Първоначално публикуван от Бате Мите Преглед на мнение
      Може да те дръпне без проблем,на 3-та предавка да речем
      Първоначално публикуван от стокси Преглед на мнение
      +1
      Благодаря Ви приятели, аз вече 2 пъти тази зима го паля с дърпане и да чукна на дърво досега нямам проблеми, наистина го паля все на 3-та, но заради идеята, че мотора е тежък за развъртане, изобщо нямах представа че мога да му скапа нещо.. Питането ми беше да не прецакаме Диското на колегата, защото първия път ме тегли Виетнамка - ГАЗ не знам си кой и с моя колан на който пише до 4 тона като вкарах трета и пуснах съединителя го скъса като стар парцал, след това ме върза със стоманено въже и си ме влачи като детско камионче.. преди камиона се опита да помогне едно момче с бус VW и въобще не можа да мръдне а още не бях на скорост, изглеждаше така все едно сме го вързали за Мадарския конник, наистина имаше малко сняг долу, но въобще не можа да ме премести.. та дали му е във възможностите на Диското, да не му скъсаме нещо..
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      В наръчника от производителя на моята "печка" с дебели черни букви пише: "Не се опитвайте да запалите двигателя с бутане" ...
      гледай сега как ме притеснихте, освен да викна пътна помощ да ме закара..? ъм..
      [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
      [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
      Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
      [/B][/COLOR]

      Коментар


      • #18
        До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        В наръчника от производителя на моята "печка" с дебели черни букви пише: "Не се опитвайте да запалите двигателя с бутане" ...
        Каква ти е скоростната кутия?

        Коментар


        • #19
          До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Каква ти е скоростната кутия?
          Моя е с ръчни..
          [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
          [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
          Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
          [/B][/COLOR]

          Коментар


          • #20
            До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

            Първоначално публикуван от emollient Преглед на мнение
            Благодаря Ви приятели, аз вече 2 пъти тази зима го паля с дърпане и да чукна на дърво досега нямам проблеми, наистина го паля все на 3-та, но заради идеята, че мотора е тежък за развъртане, изобщо нямах представа че мога да му скапа нещо.. Питането ми беше да не прецакаме Диското на колегата, защото първия път ме тегли Виетнамка - ГАЗ не знам си кой и с моя колан на който пише до 4 тона като вкарах трета и пуснах съединителя го скъса като стар парцал, след това ме върза със стоманено въже и си ме влачи като детско камионче.. преди камиона се опита да помогне едно момче с бус VW и въобще не можа да мръдне а още не бях на скорост, изглеждаше така все едно сме го вързали за Мадарския конник, наистина имаше малко сняг долу, но въобще не можа да ме премести.. та дали му е във възможностите на Диското, да не му скъсаме нещо..

            гледай сега как ме притеснихте, освен да викна пътна помощ да ме закара..? ъм..
            пробвай на най-високата предавка, не е задължително да е на 3-та или на 2-ра.... даже на 2-ра в никакъв случай.....

            съединителя не го отпускай рязко, а полека и ако претресе и не запали, го натисни и после пак.... трябва да не допускаш да се получават удари, защото не се знае кое ще се скъса....

            това за гаражните легенди го пропускам, човека е скъсал колана с удар, следващия път със стоманено въже кое е е бушона????

            аз лично съм прехвърлял зъб на лада 1500, па макар и бензинова.. щото я палих на 1-ва
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

              подгряваш хубаво, на 3та и нежно
              Зима иде

              Коментар


              • #22
                До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                Първоначално публикуван от emollient Преглед на мнение
                Благодаря Ви приятели, аз вече 2 пъти тази зима го паля с дърпане и да чукна на дърво досега нямам проблеми, наистина го паля все на 3-та, но заради идеята, че мотора е тежък за развъртане, изобщо нямах представа че мога да му скапа нещо.. Питането ми беше да не прецакаме Диското на колегата, защото първия път ме тегли Виетнамка - ГАЗ не знам си кой и с моя колан на който пише до 4 тона като вкарах трета и пуснах съединителя го скъса като стар парцал, след това ме върза със стоманено въже и си ме влачи като детско камионче.. преди камиона се опита да помогне едно момче с бус VW и въобще не можа да мръдне а още не бях на скорост, изглеждаше така все едно сме го вързали за Мадарския конник, наистина имаше малко сняг долу, но въобще не можа да ме премести.. та дали му е във възможностите на Диското, да не му скъсаме нещо..

                гледай сега как ме притеснихте, освен да викна пътна помощ да ме закара..? ъм..
                Абе човек стига си се притеснявал ненужно,няма да изтрелваме совалки в космоса,просто нека те дръпнат няколко метра и запали.Няма начин диското на колегата който ще те дърпа да не може или се скапе,ако види случайно зор нека да включи бавните но се съмнявам да се наложи.успех
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                  Тази легенда за късането на ремъци си е съвсем реална . И причината е точно тази за която един колега спомена по горе ( разликата в оборотите които се опитваш да придадеш на мотора при дърпане и при стартер ) . Но все пак хората са се сетили
                  как може да се предпазим дори при по голиама скорост на теглене , нужно е само да се подаде нормално развъртане с помоща на стартера и после пускаш съединитела и готово няма сяцане няма проблем. Освен ако няма ток да заърти стартера .. тогава триабва на висока предавка плавно отпускане .

                  Поздрави
                  flash-gsm team

                  Коментар


                  • #24
                    До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                    Първоначално публикуван от ivan_j Преглед на мнение
                    Да бе, 4-ма и без зор...по баира надолу ли
                    А пък във Варна палим корабите на буксир
                    Що, не можете ли да ги бутнете по надолнището ....
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                      Прескачането на зъб и други счупвания /фрактури/ идва от 'сецането'. Всички луфтове се обират двистранно с удар. Аз мойто Диско /докато беше живо/ го палех на 4-та или задна /странно на задна палеше много лесно/

                      А едно време палехме самолет АН-2 с манивела, но само след развъртане на винта с рамо за раздвижване на маслото. Пали от втория път, ако не си развъртял маховика добре.
                      ---------------------
                      Шофирайте разумно!
                      [IMG]http://htftp.domainbg.com/zzlatev/LR_enthusiast_resize.jpg[/IMG]

                      Коментар


                      • #26
                        До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                        Благодаря ви приятели, ще го пробвам както казва huko
                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        подгряваш хубаво, на 3та и нежно
                        после ще пиша да знаете резултата
                        [COLOR=#01b4f8][B][URL="http://forum-lines.ru/"][IMG]http://forum-lines.ru/rez/ab42532.gif[/IMG][/URL]
                        [/B][/COLOR][IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/picture.php?albumid=469&pictureid=6937[/IMG][COLOR=#01b4f8][B][FONT=Tahoma][COLOR=Navy]
                        Land Rover Range Rover 2.5 TDS - 95'[/COLOR][/FONT]
                        [/B][/COLOR]

                        Коментар


                        • #27
                          До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                          На всички коли (или на почти всички) пише в ръководството да не се пали чрез бутане/дърпане - това е ясно. По презумция се приема че водача е технически неграмотен и едно такова палене може да доведе до какви ли не повреди от неграмотно поведение при операцията.
                          В ръководството на съответния автомобил не пише каква е причината да не се пали с бутане/дърпане, но аз съм виждал пред блока как един съсед 2008 година август счупи каре (превъртя го в шлиците) при теглене със стоманено въже.

                          Прехвърлянето на зъб на ангренажен ремък може да се случи при всякакви други обстоятелства, но да се търси причинно-следствена връзка между теглетото и този ефект не е технически обосновано. Е разбира се ако се получи удар при дърпане има някаква (за мен теоретична) вероятност да прехвърли зъб на ангренаж, но много по-голяма вероятност има да се счупи нещо по трансмисията преди да прехвърли, като например скорости, полуоски, шлици и т.н.
                          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                            Божеееее
                            Кажи мойто момче
                            човека вече запали,темата ще продължи,още само 20 страници
                            така неможе,така нестава,ти ся така ли ши палиш?!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                              кой както иска да пали
                              аз съм ял попарата каква става като дърпаш да запалишсъвета ми е отбягвайте паленета на дърпане
                              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Помощ от приятел - някой да ме дръпне..

                                Хубавото е, че на молбата бързо са се отзовали. Но ми стана интересен спора. Иначе в инструкцията на нова бензинова кола пишеше, че не се препоръчва палене чрез теглене поради евентуална повреда на катализатора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X