Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Такова оръжие продава ли се ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Такова оръжие продава ли се ?

    Има малка разлика между линка и рязаната двуцевка.

    Аз лично не намиран нито една смислена причина човек да притежава подобно нещо освен да стреля по тикви на двора. Малко холивудска история...
    За самозащита - равностойно на самозащита с АК, да речем - директно в затвора ако го тупнеш апаша.

    Коментар


    • #32
      До: Такова оръжие продава ли се ?

      Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
      Има малка разлика между линка и рязаната двуцевка.

      Аз лично не намиран нито една смислена причина човек да притежава подобно нещо освен да стреля по тикви на двора. Малко холивудска история...
      За самозащита - равностойно на самозащита с АК, да речем - директно в затвора ако го тупнеш апаша.
      Няма значение, какво е средството, което си използвал за самотбрана и ако няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, то не е основание за наказание. Ако притежаваш оръжие без съответно разрешително и си го използвал за самотбрана, в разрешените от закона случаи, ще носиш отговорност, само за незаконното притежание на оръжие, което е с доста по-ниско наказание, предвидено в закона. Или по друг начин казано, ако си в ситуация на неизбежна отбрана, няма значение дали ще стреляш с лопара, АК или законно притежаваното ти КНО.
      sigpic

      Коментар


      • #33
        До: Такова оръжие продава ли се ?

        Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
        Няма значение, какво е средството, което си използвал за самотбрана и ако няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, то не е основание за наказание. Ако притежаваш оръжие без съответно разрешително и си го използвал за самотбрана, в разрешените от закона случаи, ще носиш отговорност, само за незаконното притежание на оръжие, което е с доста по-ниско наказание, предвидено в закона. Или по друг начин казано, ако си в ситуация на неизбежна отбрана, няма значение дали ще стреляш с лопара, АК или законно притежаваното ти КНО.
        Доста по-ниско наказание от кое? Ако е със законно притежавано КНО има ядов, но не и наказателна отговорност - разбира се говорим за неизбежна самоотбрана. То да не се стига до там...

        Коментар


        • #34
          До: Такова оръжие продава ли се ?

          Първоначално публикуван от Владо_2 Преглед на мнение
          Няма значение, какво е средството, което си използвал за самотбрана и ако няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, то не е основание за наказание. Ако притежаваш оръжие без съответно разрешително и си го използвал за самотбрана, в разрешените от закона случаи, ще носиш отговорност, само за незаконното притежание на оръжие, което е с доста по-ниско наказание, предвидено в закона. Или по друг начин казано, ако си в ситуация на неизбежна отбрана, няма значение дали ще стреляш с лопара, АК или законно притежаваното ти КНО.

          По принцип сте прав, но практиката е друга.Има вероятност, ако ви хванат да се самоотбранявате с незаконно КНО в съда да ви изкарат професионален убиец а нападателят жертва.
          Иначе рязаната двуцевка е много хубаво нещо и може да се ползва за различни неща.Става за защита на дома, както и за други работи ама айде да не давам акъл на не толкова добросъвестните.

          Коментар


          • #35
            До: Такова оръжие продава ли се ?

            Първоначално публикуван от Сашо Пунчев (Stuntman_Mike) Преглед на мнение
            Доста по-ниско наказание от кое? Ако е със законно притежавано КНО има ядов, но не и наказателна отговорност - разбира се говорим за неизбежна самоотбрана. То да не се стига до там...
            Става въпрос, че ще се наси отговорност само за незаконно притежание на огнестрелно оръжие.
            П.П За Тракторист - не в съда, а в полицията - следователя (дознателя) може да направи много неща и дори това, за което говорите, но все пак това е въпрос на доказване. И наистина не пожелавам на никого да стига до там.
            Последно редактирано от Владо_2; 30-06-09, 21:38.
            sigpic

            Коментар


            • #36
              До: Такова оръжие продава ли се ?

              Закона го познавам.Въпросът е, че от много години насам законът е проводник на държавната политика, която не гледа никак добре на казусът "непосредствена отбрана" и не иска да признае правото на хората да се защитават сами.
              Този вариант става предимно за богати хора със скъпо платени адвокати.Тогава никой не гледа с какво оръжие са се защитавали или нападали, все са в правото си.

              Коментар


              • #37
                До: Такова оръжие продава ли се ?

                Разгледай някой стар учебник по съдебна медицина. Калашника по принцип не може каквото рязаната пушка. Нито обратното разбира се, но в главата "Експертиза на живи лица" ще видиш снимки от автомата, а в съседната глава от обреза - не. Освен това автоматичното оръжие по принцип не осигурява толкова голяма бита площ в бой от упор, колкото гладкоцевното. И пак по принцип не може да е толкова маневрено.
                Прочее, силно съм впечатлен от линка на Сев, за който му благодаря. Нещо подобно, трицевно, три различни калибъра, и с дървен кобур - приклад, е щатното оръжие на космонавтите. Силно съм учуден че такова нещо се е появило на цивилния пазар.
                Последно редактирано от Стефан; 30-06-09, 22:48.

                Коментар


                • #38
                  До: Такова оръжие продава ли се ?

                  Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                  Закона го познавам.Въпросът е, че от много години насам законът е проводник на държавната политика, която не гледа никак добре на казусът "непосредствена отбрана" и не иска да признае правото на хората да се защитават сами.
                  Този вариант става предимно за богати хора със скъпо платени адвокати.Тогава никой не гледа с какво оръжие са се защитавали или нападали, все са в правото си.
                  Е тука не искам да спора - за това казах: "Въпрос на доказване".
                  sigpic

                  Коментар


                  • #39
                    До: Такова оръжие продава ли се ?

                    До колкото съм чул от тук от там, по съчмите е невъзможно да се докаже оръжието от което е стреляно.Гилзите пък не се изхвърлят, а си остават в оръжието, така че не е нужно и да си ги събирате след като сте стреляли/по удара от чукчето пак не може да се разпозане/.Няма ги характерните белези които имат куршумите на нарезните оръжия, по които се определя конкретното оръжие от което е стреляно.

                    Не съм много сигурен за това което ще напиша сега, но съм чел че след втората световна война в Англия е било много трудно да се намери и закупи пистолет или въобще нарезно оръжие.За това пък ловни пушки имало много.Бандитите взели да режат ловните пушки /извесни са като sawed-off shotgun/ за да имат с какво да "действат".Та точно по това време стават доста популярни там.Иначе са си старо Италианско-мафиотско оръжие както е споменато по рано в темата.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Такова оръжие продава ли се ?

                      Aко толкова ти е мерак, колега, има и законни варианти:газово рязано чифте или пистолет"Бонд армс"-има го в кал. .410.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #41
                        До: Такова оръжие продава ли се ?

                        Да, знам, че има, но не съм виждал у нас да се продава подобно нещо.Още повече - как ще се намират патрони в някакъв странен калибър 12мм например или нещо от сорта.


                        http://images.google.bg/imgres?imgur...N%26start%3D40


                        ето това например
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #42
                          До: Такова оръжие продава ли се ?

                          Ми..не знам.Прав си, ама за друго не се сещам.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Такова оръжие продава ли се ?

                            Гражданско травматично оръжие от 2 поколение.Пише ,че е газово такова с възможност да стреля и с гумени куршуми.Изготвено е на базата на Иж 43 и куршумите са ловния 12 кал. по всяка вероятност са доста по къси от стандарта 12/70.
                            А, и пише че цената му не е опрадана за възможностите.
                            Поздрави.
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • #44
                              До: Такова оръжие продава ли се ?

                              Колега,това пък за какво ти е?На италянски мафиот ли си играеш?

                              Коментар


                              • #45
                                До: Такова оръжие продава ли се ?

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                Колега,това пък за какво ти е?На италянски мафиот ли си играеш?
                                Не бе, не ми трябва просто ми харесва като оръжие рязана двуцевка, след като гледах Лудия Макс още преди много години ми допадна. А тези с халосните патрони са глупави, просто това намерих в нета и на него пуснах снимка. В първия си или във втория си пост за тази тема съм пуснал снимка на такова оръжие - то ме радва. Само не ми е ясно, как може да се стреля с такова оръжие с една ръка (само Мел Гибсън ги може тези работи) и според мен повечето, които пишат в тази тема са стреляли с чифте и знаят как е - рита като магаре, а при значително занижено тегло и с една ръка незнам как е.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X