Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за проблем с паленето!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за проблем с паленето!

    Здравеите колеги ! Проблемът е следният Фронтерката на едно приятелче пали когато си поиска.Въпросът е :От какво мойе да бъде това?
    Значи да уточня :
    сменени са свещите с нови
    сменени кабели с нови
    сменен дачик на коляновият вал
    сменена бубина
    проверен е и палеца също и дистрибуторната капачка са О.К
    Фронтерката е 2.0 куб. 94 година аларма няма също и имобилаизер
    Нямам идея вече от какво може да Помогнете ако сте се сблъсквали с подобно нещо.Благодаря предварително.
    Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

  • #2
    До: Помощт проблем с паленето!

    Компресия мерена ли е?

    Коментар


    • #3
      До: Помощт проблем с паленето!

      има компресия започвам да се усъмнявам в компа.Възможно ли е да е влязло вода примерно и каде се намора той само него не сме го прегледали вече
      Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за проблем с паленето!

        Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
        Здравеите колеги ! Проблемът е следният Фронтерката на едно приятелче пали когато си поиска.Въпросът е :От какво мойе да бъде това?
        Значи да уточня :
        сменени са свещите с нови
        сменени кабели с нови
        сменен дачик на коляновият вал
        сменена бубина
        проверен е и палеца също и дистрибуторната капачка са О.К
        Фронтерката е 2.0 куб. 94 година аларма няма също и имобилаизер
        Нямам идея вече от какво може да Помогнете ако сте се сблъсквали с подобно нещо.Благодаря предварително.
        Каква е фронрерата - дизел,...?
        Когато не пали - стртера върти ли си нормално или ...?
        Ако върти - припалва и гасне или въобще не припалва ?
        Малко тъпо - сетих се , че е бензин !!! Сигурно е инжекция и вероятно е заминала плочката ! Ако имаш възможност ,смени плочката и пробвай !
        Не знам точното име на плочката , но трябва да се намира на въздуховода ,след въздушния филтър. Тя подава всички данни на компа ! Капсулована е ! Почти сигурно е от нея , щом всичко друго си оправил и ... пак се гаври !!!
        Последно редактирано от bgbul; 12-01-09, 15:18.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ за проблем с паленето!

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Каква е фронрерата - дизел,...?
          Когато не пали - стртера върти ли си нормално или ...?
          Ако върти - припалва и гасне или въобще не припалва ?
          Е как дизел с дистрибутор?

          Коментар


          • #6
            До: Помощ за проблем с паленето!

            Извинете ме Фронтерката е 2.0 спорт бензим 94 с дистрибуторна капачка и палец ,с обикновената бобина
            значи препукване няма или пали или не може да палне 2-3 пъти и после 4-5 часа не иска борба да установиме какво е и нищо в един момент си пали и пак така .
            Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

            Коментар


            • #7
              До: Помощ за проблем с паленето!

              Кондензатор?

              Коментар


              • #8
                До: Помощ за проблем с паленето!

                Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
                Извинете ме Фронтерката е 2.0 спорт бензим 94 с дистрибуторна капачка и палец ,с обикновената бобина
                значи препукване няма или пали или не може да палне 2-3 пъти и после 4-5 часа не иска борба да установиме какво е и нищо в един момент си пали и пак така .
                Да започна от начало !
                За да се отстрани проблама трябва да се установи къде е ???
                1. Когато не ще да запали - има ли си ток на свещите ? Провери като извадиш единия кабел на свещите и го насочиш към метал на 1 см разстояние . Искрата трябва да е синя ,отчетлива !
                2. Когато не пали - идва ли бензин в цилиндрите ? Провери като захраниш цилиндрите директно ( през отворите за свещи слагаш по 4-5 капки във всеки цилиндър ) и ако запали - проблема е по бензинопровода !
                След като се установи дали е ток или гориво се продължава нататък !!!Успех !

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ за проблем с паленето!

                  Установих ме че като не иска да запали нямаме ток на бобината в смисъл на централниятр кабел.Няма импулс а както казах всичко е сменено .
                  Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ за проблем с паленето!

                    Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
                    Извинете ме Фронтерката е 2.0 спорт бензим 94 с дистрибуторна капачка и палец ,с обикновената бобина
                    значи препукване няма или пали или не може да палне 2-3 пъти и после 4-5 часа не иска борба да установиме какво е и нищо в един момент си пали и пак така .
                    Може да е с обикновена бобина и пак да е с плочка за електронно запалване ?( фиат , вартбург и др. )

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ за проблем с паленето!

                      Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
                      Установих ме че като не иска да запали нямаме ток на бобината в смисъл на централниятр кабел.Няма импулс а както казах всичко е сменено .
                      Както предложих - провери плочката ! От нея ще да е ?!?
                      Виж номера който пише на нея и потърси ! Често пъти се установява , че стават и от други модели ! Каква марка е плочката ?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ за проблем с паленето!

                        От къде си ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ за проблем с паленето!

                          Остановихме още нещо сваляме датчика на коляновия вал ,слагаме го пак и пали пали 2-3 пъти и пак спира ,сваляме го пак и го качваме и пак пали 2-3 пъти и така Проверихме и букстата кадето се вкл.си е наред
                          Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ за проблем с паленето!

                            от София съм
                            Добре е човек да има и в пъкала приятели.:)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ за проблем с паленето!

                              Първоначално публикуван от chvora Преглед на мнение
                              от София съм
                              Жалко ! Аз съм от Пловдив ! Иначе щях да я погледна ! Качи една снимка на двигателя за да се ориентираме ! Има ли плочка ?
                              При БМВ датчика на коляновия вал е дублиран точно за да няма такива проблеми , но според мен - като загрее плочката и отказва да подава ток !!! За проверка можеш от първата морга да поискаш плочка и пред тях да пробваш. Не сваляй твоята , а само прехвърли буксата !
                              Ако запали с новата ( за кратко време няма да загрее - до 1 мин . , особенно в това време ) тогава си играй да сменяш плочките !!!
                              Понякога в магазина нова плочка е по - евтина отколкото ти искат в морга ( аз съм купувал нова за 35 лв., а стара за 60 лв. ) Така че провери си !!! Спокойно , проблема ти не е труден !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X