Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

    Сутрин запалвам много трудно .Знам че е от свещите ,но незнам къде са и колко са .Някой ако има идея за това нека да сподели.Предварително благодаря.
    "Никога не е късно да постъпиш правилно."

  • #2
    До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

    Защо мислиш, че са свещи? Може да са много други неща. А иначе обикновено са до дюзите и са толкова, колкото са цилиндрите.

    Коментар


    • #3
      До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

      Благодаря, но ми казаха има команреал с една подгряваща свещ.
      "Никога не е късно да постъпиш правилно."

      Коментар


      • #4
        До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

        Точно така, свещта е една, но за съжаление и аз не знам къде е. Само че наистина може да са много други фактори, които да пречат на старта при студен двигател. Например провери разпръсквачите като за начало ако вече не си го направил.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

          Темата е от миналата година , но като се стопли и проблема изчезна и затова не съм писъл по нея.Но със първите студове всичко почна от начало. Проверих подгряващите свещи , които се оказаха две , те са добре. Един познат ми спомена че може да засмуква студен въздух заедно със затопления и затова да пали по трудно (на всеки минус градус с три завъртания в по-вече) което можете да си представите какво ще бъде на -10 градуса. Някой ако има отношение моля да сподели.
          "Никога не е късно да постъпиш правилно."

          Коментар


          • #6
            До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

            Колега, за какъв затоплен въздух говорим при първо палене ?
            GW Steed5

            Коментар


            • #7
              До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

              Ако свещите са наред, защо не провериш дали не ти смуче от някъде въздух. Казвам го защото аз имах подобен проблем когато купих моя. В Гърция бяха сменили горивен филтър / и то във фирмен сервиз/ , и понеже са нямали за този модел бяха сложили такъв който няма отдолу за датчик. дотук добре но и не бяха стегнали самото болтче което е отдолу. В резултат на това колата си работеше и палеше през деня, но сутрин не искаше, поне докато не напомпам яко с крушата.
              Е, може и да не е това , но не пречи да провериш.
              GW Steed5

              Коментар


              • #8
                До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

                Колега според теб какво подгряват свещите. И другото при мен пали трудно сутрин когато е студено ( отрицателни температури ), ако е въздух в горивната система няма да пали и топло сутрин.
                "Никога не е късно да постъпиш правилно."

                Коментар


                • #9
                  До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

                  Нека я закачат на компютъра, може да си каже.
                  Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

                    Имах подобен проблем с Галопера, оказа се лош контакт на плюсовия кабел, който захранва свещите и шината - беше нагоряло и грееше на мястото на контакта, до свещите въобще не знам дали е стигал ток. С малко шкурка и контактен спрей стана слънце.
                    При теб не знам как точно е и дали има шина, ама провери връзките - най-лесно е да видиш сутрин дали докато подгряваш лампата в купето намалява, примерно, т.е. дали свещите реално консумират ток
                    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

                      Първоначално публикуван от baza2005 Преглед на мнение
                      Колега според теб какво подгряват свещите. И другото при мен пали трудно сутрин когато е студено ( отрицателни температури ), ако е въздух в горивната система няма да пали и топло сутрин.
                      ми, аз си мислех че подгряват основно горивото, ама като се замисля така, би трябвало и въздуха всъщност !
                      GW Steed5

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

                        Подгревните свещи нагряват само въздуха в горивната камера до температура 700-800 градуса за по-лесно палене и се изключват след няколко минути работа. А нафтата се впръсква в горивната камера под високо налягане и сместа се самозапалва.
                        Свещите за Теракана струват около 30 лв. бройката на HKT - японски (двойна намотка).

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

                          Колега провери ли маркучите за обратна нафта, когато са стари и напукани първото палене ще ти е трудно а после веднъж запалеш ли няма проблем, като вечерта я оставиш за по дълго и налягането пада и всичко почва от начало. Не съм забравил че каза че го прави само зимата , но моята мисъл е че тогава е по студено и ако някой маркуч е с малка пукнатина и .... Успех, дано някой те насочи към проблема.
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #14
                            До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

                            Моята сага с трудното палене , когато е студено продължава. Всичко е проверено ( свеща , маркучетата за излишната нафта ) и е в изправност . Оказа се , че не било свещ ами цял модул (слава богу е наред ) ,защото струвал 350 лв. Един маистор ми каза че стартера ми въртял мудно, но аз не съм на това мнение. Ако някой има някаква идея да я споделя.
                            "Никога не е късно да постъпиш правилно."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Подгряващи свещи на Хюндай Теракан 2,9CRDI.

                              Първоначално публикуван от baza2005 Преглед на мнение
                              Моята сага с трудното палене , когато е студено продължава. Всичко е проверено ( свеща , маркучетата за излишната нафта ) и е в изправност . Оказа се , че не било свещ ами цял модул (слава богу е наред ) ,защото струвал 350 лв. Един маистор ми каза че стартера ми въртял мудно, но аз не съм на това мнение. Ако някой има някаква идея да я споделя.
                              Това със стартера е напълно възможно, както и недозареден или сулфатизирал акумулатор. Също окислени клеми и маси.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X