Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам идея да си купя Фронтера - къса база,някои въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Yordan Kolev
    Има и още един вариант. Правиш си джипка като мойта и тогава не пука ВЪРХУ кого паркираш
    това на теория... а на практика, трябва да гледаш двойно повече , щото ако подпреш някой, няма да е броня в броня /без щети/, а ще е броня-фар или броня капак... и ако човека те види, става много неприятно... или ти може би застрелваш свидетелите?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от fanatic

      4192 мм - Frontera sport - SWB
      4480 мм - Frontera - LWB
      4405 мм - audi 80 type B3
      егати "дългата база" 288мм разлика няма шанс да ги усетиш при паркиране... освен ако не си "Паганини на паркирането"

      а че 4х4 са по-неманеврени е факт... особено тия с цял преден мост

      Ще е интересно някой да хване да премери местата за паркиране... Сигурен съм, че 90% от шофьорите няма и да се пробват на място по-късо от 5 метра... дори с голф 2...

      Галопера е 4.68м и не съм имал проблеми с паркирането...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33


        30см,си е доста,после размера нямал значение
        Все пак,доколкото знам,късите бази са доста по проходими.

        Дайте ми аргументи "ЗА" ДБ,освен по лесното влизане в колата и повечето товар.
        Пътят е целта.

        Коментар


        • #34
          Re:

          Първоначално публикуван от charger
          30см,си е доста,после размера нямал значение
          Все пак,доколкото знам,късите бази са доста по проходими.

          Дайте ми аргументи "ЗА" ДБ,освен по лесното влизане в колата и повечето товар.
          Единствения + за мен за ДБ е че не се налага да ставаш и да излизаш от колата като качваш още някой иначе се води по-проходима единствено заради това че междуосието е доста повече и може да се окантарва по-лесно....
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            Re:

            Първоначално публикуван от charger
            30см,си е доста,после размера нямал значение
            Все пак,доколкото знам,късите бази са доста по проходими.

            Дайте ми аргументи "ЗА" ДБ,освен по лесното влизане в колата и повечето товар.

            Всичко си зависи от това на тебе какво ти трябва. Ясно е, че дългата база е по-малко проходима и ако на всяка цена гониш проходимост, рядко качваш повече от 2 души и нямаш много багаж, то ще си ОК с късата база.
            Ако обаче трябва да си возиш фамилията, носиш повечко багаж и искаш да е малко по-комфортна возията, то тогава - дълга база.
            Особено пък ако вземеш бензинова и й сложиш АГУ. Тогава в късата база хептен няма да ти остане място за багажец. Да не говорим пък за по-големогабаритен.
            Аз само като си погледна мачовата пръчка, че сгъната е 1.50, а освен нея имам да кача още 2 мача, 1 фидер, 1 спинингарка, кеп, живарник, чадър, 2-3 чанти/раници с такъми и др. полезни неща, 1-2 сгъваеми стола, че и 3 души, и то никакви въпроси не възникват за къса база.
            Ами ако трябва да добавиш и палатка и т.н. оборудване за бивак? А ако се обзаведеш с туй-онуй за офроуда, де ще го слагаш и него?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              "Дългата" база по-добре вози, по-стабилна е в завой...
              в случая с Фронтерата едва ли има съществена разлика в проходимостта при толкова малка разлика... Бившата ми тойота беше "междинна" база /+30см/ спрямо ТЛК70 - според мен оптимална дължина... само не знам защо не са ги правили с 4 врати, при положение, че има място

              Между ТЛК70 и ТЛК75/78 разликата е 80см
              При Патрол мисля, че пак е горе долу толкова...

              да не забравяме, че най-разпространените офроудери /в страните където може да се говори за офроуд - Африка, Австралия/ са дълга база: Тойота Хайлукс, Дифендър, ТЛК75/78, ТЛК60, ТЛК80, Патрол /редът е произволен/

              Друг е въпроса, ако говориме за "спортен" офроуд - например траял... Но там се возят пилот, навигатор и резервна гума/и/
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                Здравейте и от един нов потребител във форума... Аз съм тук именно заради интереса си към Фронтера, а нагласите ми са точно като заглавието на темата.
                Значи да споделя и моите наблюдения. Късата база има и друго интересно предимство и това е свалящия се покрив Като любители на природата и чистия въздух можете да оцените това качество в планината... пък дори и като гъзарийка в града или на морето.
                Това което ме вълнува за разликата между късата и дългата база - всички говорите за функционалност, маневреност, проходимост. Това ми е ясно. Интересно ми стана обаче също така дали разликата в базата дава разлика и в разхода на гориво? Все пак дългата база сигурно тежи с някъде 200 кила отгоре, имайки предвид по-дългите греди отдолу и твърдия метален таван? Това разбира се го казвам така на око като преценка, ако някой има точни данни за теглото, нека сподели... а също и впечатления за разхода?

                Коментар


                • #38
                  Зравейте.Искам и аз да изкажа своето мнение.ОФ е хибрид,тоест освен присадения двигател и емблемата може да се каже,че нищо друго от Опел няма,а това го оценявам като минус.Подръжката му като цяло е доста скъпа и доста части са само оргинални и на всичкото отгоре ги няма.За сравнение скоро търсих най-елементарното което може да ти потрябва...мигач.Не стига че никъде няма нов,нито пък втора употреба, ами и оргиналния който струва само някакви 90лв.също е с 10 работни дни срок на доставка.Хем златен,хем го няма.И това е един елементарен пример,с колко още части съм брал ядове....Искаш кола без АГУ...инжекц.помпа има пробег /и то ако е сменян горивния филтър съвсем редовно и не е оставяна без бензин/около 150-200хил. км....а ти на колко км. ще я купиш? Инж. помпа в евтения си вариант е около 220лв.Да ме извинят колегите които карат ОФ,но фактите са такива.Ако все пак си много навит...направи щателен оглед и се надявай на добър касмет.ЧАО УСПЕХ.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #39
                    да абсолютно си прав колега това е тъжната истина, но още по-лошото е че я споделят 90 % от 4х4 возилата
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #40
                      Oпределено съм на това мнение и аз, на фона на скъпите разходи по поддръжка на 4х4 въобще, мисля че разходите по Фронтерата са едни от най-поносимите... Май на японките цените са в пъти спрямо тях, поне за някои части, пък и не мисля че намирането им без доставка за сумати дни е по-лесно...

                      Коментар


                      • #41
                        Ами то ОФ си е ...японски джип/като изключим мотора де/
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          На теория си прав, но все пак се произвежда в Европа и заводите за резервните части също са в Европа, така че на практика си е европейски

                          Коментар


                          • #43
                            Абе не знам.Занимавам се с авточасти,но например за Нисан Патрол или Тойота ЛК ми е по-лесно да намирам части,а тук скоро захецнах с един .....мигач.
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Chilio
                              На теория си прав, но все пак се произвежда в Европа и заводите за резервните части също са в Европа, така че на практика си е европейски
                              Аз бях изумен след като поръчахме тампона на скоростите за фронтерата на брат ми от представителството на опел, и след доста чакане и крупна сума пари дойде оригинален тампон, на който имаше холограмен стикер и баркод с парт номер и надпис Isuzo... made in Japan. а до него подобен с надпис опел фронтера :-)
                              излиза, че някой работи немците си ги копуват от японците и препродават...
                              LZ1RED

                              Коментар


                              • #45
                                Това май потвърждава моето мнение...поне до някъде
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X