Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Имам идея да си купя Фронтера - къса база,някои въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам идея да си купя Фронтера - къса база,някои въпроси

    Здравейте всички оффроудери
    Изчел съм почти всичко,написано във форума за Фронтера,видях се и с Fanatic,който ми обясни доста неща за този модел - мерси Fanatic
    Харесва ми модела,дизайна и ще ми върши работа за леек офф

    Въпросите ми са:

    Струва ли си да обикалям автокъщи,за да си избера модел "нов внос" или е по добре,да я купя от човек,който я е карал Н километра тук?

    До какви пари е разумно да купувам модел 93 - 95?
    Говоряза реални суми,не знам,до колко реални са цените в Мобиле.бг.

    Колко ,грубо,да си отделя за допълнителни и наложителни смени на части?
    Все пак е джип,а там не съм наясно с някои разходи...

    До каква степен,може да се промени окачването?
    Чувал съм,че Фронтерата,не позволява много тунинговане...

    Очаквам вашите коментари,за което благодаря
    Пътят е целта.

  • #2
    Направо взимай неговата щото болестта му е в напреднала фаза и тая фронтера вече не е за него. Време му е да се качва на УАЗ.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      1 000 - 3 000 отгоре, ако няма нещо сериозно.
      Нама какво да правиш с окачването. Освен с него тя има проблеми с мостовете, така че само ще изхвърлиш пари. Това е спокойна семейна кола а не джип.

      Коментар


      • #4
        проблеми?

        Какви са тия проблеми с мостовете?

        Кое задължително трябва да се смени,освен масло,филтри,ремъци?
        Пътят е целта.

        Коментар


        • #5
          .

          А защо точно Фронтера?И бензи или дизел?
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            Charger, аз и преди ти казах, че фронтерата най-вече страда от неподдържане, слабо място им е задния мост, и то най-вече защото не изкарва над 250 000 км. каране като асвалтов автомобил, и както се забелязва напоследък наливане на неправилно масло с окачването фронтерата никога не е имала проблем здраво е като на всеки по не хард джип, всички тунинг фирми правят и окачване за фронтера, позволява всякакъв лифт, но не виждам никакъв смисъл тъй като без лифт си влизат гуми 31х10.5х15 което е напълно достатъчно според мен, руснаците успешно правят лифт 2" с ресори от газел и местене на ушите отпред и слагат 33" с което няма проблеми за каретата както аз си мислех преди година. Като цяло аз бих ти препоръчал да си вземеш кола от вън но с уговорката да си я прегледаш като дойде преди да я платиш. ( освен за мойта )
            Цените в мобилето са реални за развалините които продават мисля, че за около 8500 трябва да си вземеш що годе добра кола, и с не повече от 600-700 лв. коснумативни разходи ще си я караш без проблем. Успех
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              Моето лично мнение е че това е най-подходящата придобивка за тези пари (като изключим Чероки )
              Аз също се бях позамислил за Фронтера преди да си купя Гранда, но при мен приоритетите са други, така че избрах него.
              Малко оффтопик - единственното ми притеснение свързано с възможностите на Фронтерата е как се държи трансмисията при поставяне на по-зли гуми. Божо ако полоски и дифове държат, ти ще кажеш, значи машината си е проходимец отвсякъде
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от quadra
                Моето лично мнение е че това е най-подходящата придобивка за тези пари (като изключим Чероки )
                Аз също се бях позамислил за Фронтера преди да си купя Гранда, но при мен приоритетите са други, така че избрах него.
                Малко оффтопик - единственното ми притеснение свързано с възможностите на Фронтерата е как се държи трансмисията при поставяне на по-зли гуми. Божо ако полоски и дифове държат, ти ще кажеш, значи машината си е проходимец отвсякъде
                Братушките казват че агресивни гуми не бива да са над 32 инча, иначе слагат бугъри без проблем и странно но каретата държат, а за трансмисия не съм чул да има счупена, а там собствениците на фронтери са над 1000 човека и не ги жалят.
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  а защо точно къса база? аз карам дълга и съм доста доволен , като изключим ,че гние като всеки опел. Иначе е доста евтина за пдръжка и е идиялния автмобил за лек офф-роуд и да мъкне хамалогията по семейни мероприятия- ремонти , пикници и други

                  Коментар


                  • #10
                    Ето една хубава Фронтера дълга база, вероятно по хубава едва ли ще намериш. Колата е изключително пазена и не е влизала в гора.
                    http://forum1.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=2514
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от dimy
                      а защо точно къса база? аз карам дълга и съм доста доволен , като изключим ,че гние като всеки опел. Иначе е доста евтина за пдръжка и е идиялния автмобил за лек офф-роуд и да мъкне хамалогията по семейни мероприятия- ремонти , пикници и други
                      Искам да развенчая мита, че фронтерата е опел освен по табелката отпред и двигателя, гният единствено блъсканите фронтери, всички други си има цинк върху ламарината
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        моите скромни впечатления са, че най-гниещия джип е Исузу /Трупър/
                        за изгнила фронтера не се сещам...

                        твърдо ти препоръчвам ДЪЛГА база /без значение фронтера или друг джип/- вземи тая на Йордан Колев от форума докато е на "примоция"!
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          За жалост е така - трупърът гние неистово - иначе съм доволен.
                          Колкото до задния мост на фронтерата - той не става ли именно от трупър - за 340000 няма никакви ядове.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            ами! направо редукторен от уаз с блокаж /и се кара само на задно, че са различни пред. числа /
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              На Фронтерата гният носачите отпред. И кормилното управление.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X