Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не мога да запаля

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не мога да запаля

    Здравейте колеги. Имам отново проблем със запалването.. От доста време не беше правил така, вчера си работеше без проблеми, даже и сутринта когато беше студено пак си запали без никакви проблеми, но днес когато баща ми искаше да отиде на работа с нея не успя да я запали. От многото въртене даже и падна акумулатора. Заредих го малко и преди 15 мин го монтирах отново на мястото му, завъртях ключа, двигателя започна да си върти, но не искаше да запали! Къде да търся проблема ? И как бих могъл да го отстраня?
    П.П. Карам Сузуки Sidekick '89година

    Поздрави !
    Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

    0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
    /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

  • #2
    До: Не мога да запаля

    Аз има подобен проблем. Погледни тука, може да намериш някой отговор:

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=48800
    Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

    Коментар


    • #3
      До: Не мога да запаля

      Колега, прочетох че имаш схема витарката. Може ли да ми я пратиш да видя дали няма да мога да оправя проблема. Прати ми я на n_nikol4ev@abv.bg или nobbi_n@hotmail.com Мерси

      Поздрави

      П.П. ако някой знае нещо друго, нека да го сподели
      Последно редактирано от Nik16; 10-01-09, 13:43.
      Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

      0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
      /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

      Коментар


      • #4
        До: Не мога да запаля

        Много е голяма-около 46 Mb.
        По добре си я дръпни от линка дето е побликуван.
        Успех
        Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

        Коментар


        • #5
          До: Не мога да запаля

          Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
          Здравейте колеги. Имам отново проблем със запалването.. От доста време не беше правил така, вчера си работеше без проблеми, даже и сутринта когато беше студено пак си запали без никакви проблеми, но днес когато баща ми искаше да отиде на работа с нея не успя да я запали. От многото въртене даже и падна акумулатора. Заредих го малко и преди 15 мин го монтирах отново на мястото му, завъртях ключа, двигателя започна да си върти, но не искаше да запали! Къде да търся проблема ? И как бих могъл да го отстраня?
          П.П. Карам Сузуки Sidekick '89година

          Поздрави !
          Ако говорим за бензин : много често през студени дни двигателя се дави с богата смес без видима причина (случвало се е многократно ) !
          Ако няма някакъв дефект по колата - направи следното :
          1. Развии свещите и ги обгори с пламък
          2. Завърти двигателя при свалени свещи за да продуха цилиндрите
          3. Постави обратно свещите и ... запали нормално , без да подаваш газ .
          Това е !!! Ако се оправи - значи свещите може да не са с подходящо топлинно число ( провери си )
          Ако не запалиш - търси дефект по запалителната система - бобина , кабели ,гориво ... но няма да се стигне до там според мен !!! Успех и пиши резултата !!!

          Коментар


          • #6
            До: Не мога да запаля

            Ще направя всичко, което ми каза, но би ли ми обявнил как бих могъл да изкарам свещите ( не за първи път се опитвам да ги махна, но не мога ).
            Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

            0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
            /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

            Коментар


            • #7
              До: Не мога да запаля

              Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
              Ще направя всичко, което ми каза, но би ли ми обявнил как бих могъл да изкарам свещите ( не за първи път се опитвам да ги махна, но не мога ).
              Как не можеш да ги изкараш? Пробва ли да ги развиш с ключ за свещи?
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #8
                До: Не мога да запаля

                Започни с най-тривиалното: свали някоя от лулите и като завъртиш на стартер, гледай дали има искра. Провери дали делкото (ако има такова) не е пълно с конденз по капачката, Ако всичко е наред-провери дали горивната помпа подкачва бензин. Провери ако имаш филтърчета да не са пълни с лед..... Възможно е да имаш замръзнали горивопроводи или лед в резервоара....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Не мога да запаля

                  Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                  Ще направя всичко, което ми каза, но би ли ми обявнил как бих могъл да изкарам свещите ( не за първи път се опитвам да ги махна, но не мога ).
                  Нищо сложно ! Всеки ремонт се започва от най-простото и се отива към по -сложното !
                  Спокойно ! При теб ще се окажат само почистване на свещите ( по мое мнение , както го описваш ). Аз ТРИ дни си играх , накрая се предадох защото не обгорих , а само забърсах свещите ! Всичко проверих - ето пътя : дали има ток - кабели и бобина ; да не е мокра дистриб. капачка ;дали идва бензин ;да не е запушен ауспуха ;да не е задръстен възд. филтър; почистих и свещите и .......накрая не запали и ..... в сервиз ???
                  В сервиза - сваляне на свещи , обгаряне с пламък и обратно поставяне !!! С първото завъртане - ....... запали и повече не се появи тоя проблем до сега ! Спуках се от яд като плащах 60 лв за това сваляне на свещи !!! Затова - взимаш ключ за свещи ( малкия е номер 16 , а големия -21 ) . Не знам твоите свещи за кой ключ са , но по вероятно - 21 ! Внимателно сваляш кабелите и отвиваш свещите ! Нищо трудно ! Свалените свещи - съз запалка ... и обратно ги монтираш ! Запиши какви са и по - късно провери дали са верните !

                  Коментар


                  • #10
                    До: Не мога да запаля

                    аз смених свещите с нови и пак пали когат си иска,припалва,мъчи се и гасне..все едно не и стига гориво.в понеделник ще работим по тоя вариант
                    куче или вълк?
                    в клетка ,или свободен?
                    въпрос на личен избор.
                    Вихрен Илиев
                    0888249888
                    blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                    Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #11
                      До: Не мога да запаля

                      Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
                      аз смених свещите с нови и пак пали когат си иска,припалва,мъчи се и гасне..все едно не и стига гориво.в понеделник ще работим по тоя вариант
                      На тъмно или довечера запали и си погледни кабелите !!
                      Ако видиш искра извън кабела - този кабел е за смяна ! Провери някой кабел да не се допира до метал и да освобождава искрата не където трябва !!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Не мога да запаля

                        След като оставих цяла вечер акумулатора да се зарежда, днес сутринта го свалих, свързах го и ... запали . Не е от свещите те са наред. Вероятно от вечерния студ акумулатора пада / не ми се вярва, защото както днес, така и вчера и завчера си въртеше по един и същи начин - равномерно без забавяне или някакви трудности /. Приятел ми каза, че може бензина да е замръзнал ако е бил малко в резервоара, а не беше никак малко количеството - почти 1/2 пълно. Както казвате може да не отива гориво до двигателя! Не мисля, защото си работеше нормално месец и 1/2 след като я сглобихме с баща ми / след сглобяването пак така се получи - не искаше да пали /. Оттогава до вчера нямаше този проблем след което ... 'айде отново да умуваме, защо аджаба не иска да запали ...

                        Поздрави!
                        П.П. Има вероятност темата да е с продължение ...
                        Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                        0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                        /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                        Коментар


                        • #13
                          До: Не мога да запаля

                          При мен се проявява проблема по следният начин: Пали на бензин, работи 10-20 секунди (май докато свърши бензина в карбуратора) и изгасва. После няма палена на бензин - минавам на газ и паля.

                          Смених едно горивно филтърче от тези прозрачните. Беше пълно с нещо като желе или кристали, може би лед, не знам. Но продължава да съществува проблема, може би и новия филтър се е напълнил с тая гнус.

                          Тъй като бензина в рзервоара е от една година вече, когато успея да превключа на бензин успешно ще карам за да свърши тоя бензин и да сипя нов. Мисля да сипя малко спирт за горене да изкара водата.
                          По-добре късно, отколкото по-късно.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X