Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на V8-к

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тунинг на V8-к

    Всеки пуска тема и показва какво, що и как е направил.Реших и аз да пусна тема която още е в зародиша си но е започнато да се работи по нея въпреки минусувите температури.

    Тъй като успях да потроша на джипа двигателя взех решение същия да бъде свален,отремонтиран и после най важното е да бъде разработен правлно за да няма повече ядове.

    Двигатела до последно работеше,но от едно извесно време почна да пуши страшно много и да харчи доста масло-има няма 1-2л. на 100 км.Разхода ми се вижда твърде висок и то при положение,че вози само едно купе и всичко това няма даже и 2-тона и също така и мощността нещо не е кой знае колко голяма,поне очакванията ми бяха други.

    В действителност преди да монтирам двигателя на джипа му смених само сегментите-ей така за всеки случай и от там стана най-голямата грешка. ЗАпалвайки джипа и след 10 мин работа тръгна с пълна сила и газ към дълбоката и мазна кал на месец май Двигатела се държеше все в червеното както се вика понеже спрямо оригинален двигател много вървше и му е кеф на човек и си го кара така.И от там неулегналите сегменти явно се износиха прекомерно или се получи нещо друго и с времето намаля вървежа и се увеличи разхода както на масло,така и на гориво.

    Сега съм предвидил следните неща.

    -смяна на ризи,бутала,сегменти
    -смяна на лагерите
    -шлайване на главите за бензин 95 и ето тук е най големия проблем защото тъй като конструкцията на V-образния двигател има специфики и смукателния колектор седи по определн начин сигурно ще се наложи и шлайване на смукателния колектор за да пасне и уплътни всичко правилно и добре после.Е те тука ще пада голямо мерене.
    -по разни тунинг сайтове чета и смяна на карбуратора със ЗИЛ-ов за по добро дишане на двигателя,но това ще е накрая.

    За сега толкова.КАто има нещо ще казвам и ще споделям и питам при нещо неясно.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Георги Василев; 12-01-09, 13:16.
    Луд умора нема,само се поти!!!

  • #2
    До: Тунинг на 8-к

    Ако може някой да ми оправи заглавието на V8-к ще съм му много благодарен
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: Тунинг на 8-к

      Много добре си намислил. Разхода на масло 1-2л. за 100км. си е много. Като започнах работа като шофьор карах една Виетнамка в АПКато и на 2000км. и доливах 1л. масло. Не капеше от никъде, двигателя беше на 20000км. сложен чисто нов. С интерес ще следя темата.
      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

      Коментар


      • #4
        До: Тунинг на 8-к

        Много е.А бе то направо димна завеса ставаше отзад
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #5
          До: Тунинг на 8-к

          Цецо, намери ли информация с колко трябва да шлайфаш главата за да докараш сгъстяване около 8,2:1?

          Коментар


          • #6
            До: Тунинг на 8-к

            Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
            Цецо, намери ли информация с колко трябва да шлайфаш главата за да докараш сгъстяване около 8,2:1?
            Това 8,2 е за А-93 бензин трябва да се гони малко по високо
            И при него не е глава, а в множествено число )
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #7
              До: Тунинг на 8-к

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
              Цецо, намери ли информация с колко трябва да шлайфаш главата за да докараш сгъстяване около 8,2:1?
              Е сметнал съм колко трябва да събира камерата за такова сгъстяване.После ще я напълня с някаква течност и ще премеря колко трява да се намали.
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #8
                До: Тунинг на 8-к

                Не че нещо,ама ти караш повече на газ.Така че...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  До: Тунинг на 8-к

                  Така,че какво???
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Тунинг на 8-к

                    Най вероятно си запекъл сегментите при тия разтривки от началото.Тези двигатели са от стар тип и трябва хубава разработка.Едно време у ДАПа като дойдеше камион нов или от ремонт задължително му се правеше разработка.До 4000км. се караше с 60% от товароносимоста и не повече от 60км. в час егале егале.Може сега да звучи налудничаво но 80те години една Мадара я карах 4000км из цяла България без да вдигна повече от 60 км . в час и автомобила оцеля в дападжийски условия и го караха дълги години и след мене .А други две коли които дойдоха с нея ги съсипаха за година и нещо и айде в моргата.Та за Газковия двигател така и така ше си го правиш като за своя душа аз съм писал и у друга тема ама ако не ти досаждам ше пиша и тука.Като дойдеше някой двигате от ремонт следваше сваляне и тотално разглобване да се види всичко.Ти ше туряш нови ризи бутала и сегменти премери всяко бутало с качена биела и капачка та стегната с болтовете и сегментите сложени разликата в теглото на буталата не трябва да бъде повече от 2 до 4 грама за цялата група.После като качваш буталата сегментите нали знаеш първия няма значение посоката а втория и третия с ръбчето надолу да обират маслото.И ключовете да са като емблемата на мерцедес но да не съвпадат с биелния болт и да не съвпадат със страната на напор на буталото (там къде се трие най силно)че ше се счупят.Биелите не помня едните май беха с надписа напред а другата страна назад ше търсиш как е в книгата.Биелите имат една малка дупчица къде като върти и дойде на отвора в лагера и от налягането пръсне на биелния болт тези дупчици са много важни за мазането на биелния болт и трябва внимателно да прокараш с нещо тънко да не са запушени.Там мазането на клапаните идеше по два начина и като туриш новите гарнитури на главите ако са руски едно време нямаха отвор за мазането а ти си го пробиваш вниматерно.Главите ако караш на газ съм чул че може да свалиш 5-6милиметра без проблем за жабата да си приляга за повече не знам а и как ше прилегнат колекторите трябва да се види.Друго ангренажното колело текстолитовото се пука некой път незабележимо от вътре и от това мени центровката та се чудиш кво е .Трябва да се свали измие добре и да се види.И последно за сега маслената помпа я качваш последна като качиш двигателя и преди да я качиш я пълниш с масло и така пълна я монтираш.Дано съм ти бил полезен.Поздрави
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • #11
                      До: Тунинг на 8-к

                      Мерси за отговора.В общи линии и миналия път всичката тая процедура беше изпълнена прилежн,но разработката му куца като му чуем гласчето и ми се кара Са преди да го паля ще заваря хубаво вратите за не не мога да ги отворя

                      А 6 мм ми се вижда малко множко.Като го свалим тия дена ще се мери пък после ще му мислиме колко ще да е
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Тунинг на 8-к

                        На мен колега много ми беше полезна твоита информация Благодаря
                        Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                        Най вероятно си запекъл сегментите при тия разтривки от началото.Тези двигатели са от стар тип и трябва хубава разработка.Едно време у ДАПа като дойдеше камион нов или от ремонт задължително му се правеше разработка.До 4000км. се караше с 60% от товароносимоста и не повече от 60км. в час егале егале.Може сега да звучи налудничаво но 80те години една Мадара я карах 4000км из цяла България без да вдигна повече от 60 км . в час и автомобила оцеля в дападжийски условия и го караха дълги години и след мене .А други две коли които дойдоха с нея ги съсипаха за година и нещо и айде в моргата.Та за Газковия двигател така и така ше си го правиш като за своя душа аз съм писал и у друга тема ама ако не ти досаждам ше пиша и тука.Като дойдеше някой двигате от ремонт следваше сваляне и тотално разглобване да се види всичко.Ти ше туряш нови ризи бутала и сегменти премери всяко бутало с качена биела и капачка та стегната с болтовете и сегментите сложени разликата в теглото на буталата не трябва да бъде повече от 2 до 4 грама за цялата група.После като качваш буталата сегментите нали знаеш първия няма значение посоката а втория и третия с ръбчето надолу да обират маслото.И ключовете да са като емблемата на мерцедес но да не съвпадат с биелния болт и да не съвпадат със страната на напор на буталото (там къде се трие най силно)че ше се счупят.Биелите не помня едните май беха с надписа напред а другата страна назад ше търсиш как е в книгата.Биелите имат една малка дупчица къде като върти и дойде на отвора в лагера и от налягането пръсне на биелния болт тези дупчици са много важни за мазането на биелния болт и трябва внимателно да прокараш с нещо тънко да не са запушени.Там мазането на клапаните идеше по два начина и като туриш новите гарнитури на главите ако са руски едно време нямаха отвор за мазането а ти си го пробиваш вниматерно.Главите ако караш на газ съм чул че може да свалиш 5-6милиметра без проблем за жабата да си приляга за повече не знам а и как ше прилегнат колекторите трябва да се види.Друго ангренажното колело текстолитовото се пука некой път незабележимо от вътре и от това мени центровката та се чудиш кво е .Трябва да се свали измие добре и да се види.И последно за сега маслената помпа я качваш последна като качиш двигателя и преди да я качиш я пълниш с масло и така пълна я монтираш.Дано съм ти бил полезен.Поздрави
                        0885 297985,мтел-Радо
                        0876 556870,виваком като домашен

                        Коментар


                        • #13
                          До: Тунинг на 8-к

                          Имах книгата за ГАЗ 53 но я дадох на някой и сега никой не си признава че е в негоГазковия осмак направиш ли го добре и разработен добре не знам какво трябва да му направиш с тоя джип та да го счупиш.Аз съм го карал с нафта вместо масло да изтропа та да го пратиме на основен ремонт и да не посинее вала та да разберат как съм го карал .Карах го до обед и се отказах неще и неще да изтропа върви си с нафтичката и това е .А една карах бордова газка почти нова на 60-70 000 км. забравих къде ми е инструмента нема ше трошене и гореше около 22на100на дълго.
                          Последно редактирано от Стария; 11-01-09, 13:48.
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • #14
                            До: Тунинг на 8-к

                            Шлайф на главите 4 мм и няма да се налага шлайфане на всмукателните колектории карбуратор Вебер и палиш гумитеима и друго но първо ще тествам аз и тогава,в момента няма хубави руски ризи и бутала така че вариантите са български или други,като запаля моя и ако не изтропа ще кажа

                            Коментар


                            • #15
                              До: Тунинг на 8-к

                              Сигурен ли си за това където ми разправяш,че с 4 мм няма нужда да се шлайфа колектора.Пробва ли го и пълни ли го с вода да видиш дали ще протече


                              А какъв е тоя карбуратор вебер?От какво е?
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X