Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Роден да бъде вечен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Роден да бъде вечен!

    УАЗ 469Б








    С имплантиран нов "стимулатор" - ЗМЗ 4026, със степен на сгъстяване 8,2 и точно 100 конски сили. Проектиран от руските инженери специално за лекотоварни автомобили, а не за Волга. Ето го:

























    Също и ново по-силно моторче за парното - 40Вт
    Сега е "Африка" вътре, не се диша





    Всичко това се случи БЛАГОДАРЕНИЕ на ето това момче Nik !!!

    п.п. Не обръщайте внимание на някои дребни детайли, има още работа в коша която трябва да довършим тея дни!

  • #2
    До: Роден да бъде вечен!

    колега станал е перфектен
    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

    Коментар


    • #3
      До: Роден да бъде вечен!

      Браво, наистина добра работа сте свършили. С добър резултат
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: Роден да бъде вечен!

        Браво.

        Пробвахте ли перката.Пуска ли се??? Товя място на датчика мен лично не ми харесва поради причината,че много бързо се пуска перката и би работила по продължително време.Лично мнение де вие ще кажете дали работи добре. Знам,че оригинално е така
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #5
          До: Роден да бъде вечен!

          Здравейте,чудесна работа.Имам две питания,защо моя 402 има двойна генерация и вървили повече от 24-д за да знам дали да ремонтирам стария или да правя този/402/.

          Коментар


          • #6
            До: Роден да бъде вечен!

            Колеги само мога да кажа едно.
            Моте адмираций
            Пожелавам Ви с тази красавица да минате безпроблемни хиляди киловетри.

            Поздрави !!!
            J.
            SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
            +359 0878 888 874
            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

            Коментар


            • #7
              До: Роден да бъде вечен!

              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
              Браво.

              Пробвахте ли перката.Пуска ли се??? Товя място на датчика мен лично не ми харесва поради причината,че много бързо се пуска перката и би работила по продължително време.Лично мнение де вие ще кажете дали работи добре. Знам,че оригинално е така
              По думите на Ники(аз утре ще тествам) - термостата работи, джипа бързо достига работен режим, перката се включва.
              Перката наистина оригинално е така на Латвията, затова така я и сложихме. Тепърва ще добивам представа от включване/изключване и начин на работа на перката и ако се наложи ще се преправя.


              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Здравейте,чудесна работа.Имам две питания,защо моя 402 има двойна генерация и вървили повече от 24-д за да знам дали да ремонтирам стария или да правя този/402/.
              Всички 402 са с двойни генерации, вкл. и тоя по-горе. Но заради двуцевката(трябваше да я правим с меки връзки и пр., а нямам време и не ми се мръзне сега) сложихме колектори от ЗМЗ 24, за целта разпробихме отвора на втората камера, за да пасне на карб К151.
              лятото може и да си поиграя и да върна двуцевката, макар че не е сигурно...
              Сега за вървежа...
              ЗМЗ 402 има 4 модификации, както следва:

              402 със сгъстяване 8,2(за бензин 92-95), 100к.с. и 182Нм - предназначен за монтиране в леки коли

              4026(като моя) със сгъстяване 8,2(за бензин 92-95), 100к.с. и 182Нм - предназначен за монтиране в лекотоварни автомобили

              4021 със сгъстяване 6,7(за по-слаб бензин), 90к.с. и 173Нм - предназначен за монтиране в леки коли

              4025 със сгъстяване 6,7(за по-слаб бензин), 90к.с. и 173Нм - предназначен за монтиране в лекотоварни автомобили

              Виж твоя какъв е и си прецени.
              По каталог 24 е около 85к.с., а 24Д трябва да е около 93-94кс
              Обаче знаеш, че от двг до двг си има разлика и специално руските не всички отговарят на това какво пише на хартията.
              Лично за моя Ники ми изглежда доста очарован от резултата, Ама за това нека той сам да каже.
              аз ще говоря по-натам.

              Коментар


              • #8
                До: Роден да бъде вечен!

                Успехи и много безаварийни километри.
                И да му свържете клаксона.
                БИО пчелен мед и пчелни продукти
                0888 66 59 73

                Коментар


                • #9
                  До: Роден да бъде вечен!

                  Благодаря на всички за пожеланията!

                  А това е наборчето УМЗ 451 и двамате сме 1980г
                  След 29 годишна служба, отдаден до край на служебните си ангажименти, му дойде време да бъде снет от отчет и да премине в офицерски запас.
                  След щатно освежаване ще заеме гордо мястото си във фамилния музей, но готов за бой ако се наложи

                  Та ето го и него, подлаган на какви ли не издевателства без особено обгрижване:











                  Коментар


                  • #10
                    До: Роден да бъде вечен!

                    Браво момчета! Вие го изхвърляте ,а пък аз правя ремонт на подобен такъв екземпляр(451 ЗМЗ) и вече съм към края,но още много работа остава !Много безаварийни с поредното сърце
                    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Роден да бъде вечен!

                      Чакаме ви в Рила след някой друг месец щото са па аз съм в бокса ама ако сте толкова зорлии ще се намери с какво да се движа
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Роден да бъде вечен!

                        Първо не изглежда толкова лесно колкото е на снимките
                        Жоре незнам за теб, ама аз съм го полял одавна за да му върви като по вода/ бензин
                        Върви почти колкото 4021 с рязана 2.5мм глава, разликата е минимална

                        ЗМЗ 402 има 4 модификации, както следва:
                        ...
                        4021 със сгъстяване 6,7(за по-слаб бензин), 90к.с. и 173Нм - предназначен за монтиране в леки коли
                        ...
                        От които 4021 има още няколко

                        Цецо незнам за датчика дали му е това оптимално доброто място, но ако правя на моя така почти сигурно ще го слагам там...работата на перката е да върти
                        Сега зимата на -3градуса включва перката на една стрелка преди 80 (72-76градуса на главата) на уреда, изключва на около 65, за около половин минута (с механична перка този резултат за толкова малко време няма как да се постигне, или поне аз не успявам с другия джип)! Предполагам лятото няма да има проблеми но ще си покаже.

                        Май тая перка е по голяма от Ладовата или не?

                        Румене за генерацията Жоро обясни, аз си мисля в 402 има повече потенцял и ти препоръчвам него:
                        1 с по голями изпускателни клапани е
                        2 водната помпа е на блока, по добро и равномерно охлаждане и загряване
                        3 генерацията е по отворена - повече сила в високите
                        4 по усилена ос на кубилиците на клапаните
                        Не ми харесва само, че в баир трудно потегля от место на ниски, ама се свиква и с времето започва да не прави впечетление, трябва малко по особен стил на каране


                        П.С. дайте да намерим едни скорости за тоя джип по натам, човека и по скоро джипа да не се мъчи, човека си бил свикнал

                        Ред му е и му се пада да го пробваме по Самоковско
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #13
                          До: Роден да бъде вечен!

                          Не е честно!
                          *стои в ъгъла, гледа монира криво, завижда* Вие сте го пипали още на топло, аз кво ще правя като стане топло!...
                          *пак отива в ъгъла, завижда още повече*
                          Гърч. А сега верно ще ви дойде голям кеф от това чудо. С една дума - честито! Много хубаво сте го направили.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Роден да бъде вечен!

                            Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                            Цецо незнам за датчика дали му е това оптимално доброто място, но ако правя на моя така почти сигурно ще го слагам там...работата на перката е да върти
                            Сега зимата на -3градуса включва перката на една стрелка преди 80 (72-76градуса на главата) на уреда, изключва на около 65, за около половин минута (с механична перка този резултат за толкова малко време няма как да се постигне, или поне аз не успявам с другия джип)! Предполагам лятото няма да има проблеми но ще си покаже.

                            Май тая перка е по голяма от Ладовата или не?

                            Не е номера да върти Номера е да върти когато трябва.Тя може да върти и ако е студена водата,даже дори ако е замръзнала само трябва да и вържеш жиците от датчика.

                            За мен този начин на изпълнение е по несполучлив от този на лада по следната причина.

                            Датчика е на най виската част горе долу.При отваряне на термостата,датичка се загрява и скоро ще се пусне,кога точно е въпрос на време.Водата в радиатора е ще годе загряла ама не съвсем като хората.

                            При Ладата датчика се намира на дъното на радиатора където по принцип водата е най студена.Перката започва да работи когато датичка в най студената част се загрее до допустомото.По този начин двигатела е работил и е греял цялата вода до максимална степен и сега вече всичко е толкова загрято,че чак в този момент когато и дъното се е загряло има нужда от охлаждане.

                            Това е мое мнение и смятам,че е най удчното при такъв вид система и не ангажирам никого с менението си
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Роден да бъде вечен!

                              А и това,че изключва на 65 градуса също е неправилно и недопустимоп според мен.

                              За еди двигател най важното е да бъде закована в някаква степен температурата на водата,а не да се загрява и да изстива принудително само.От това много зависи както и разхода така и правилната работа и износване на двигатела.
                              Луд умора нема,само се поти!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X