Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Роден да бъде вечен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Роден да бъде вечен!

    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
    Изхвърлих всички щанги, рейки, лостчета и пр. глупости по газта
    Крайно време беше
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • До: Роден да бъде вечен!

      В интерес на истината бях малко афектиран от цялата ситуация и мнението ми е малко крайно.

      Причината за проблема ми(много твърд педал и същевременно заяждащ) идваше най-вече от механизма на карбуратора, който предава движението от лостовата система. Нещо заяждаше, не лагеруваше хубаво и пр., наложи се да му се сложи по силна пружина, това втвърди допълнително "лъжичката", щангата взе да се усуква, да се разбиват втулки и т.н.
      Ако всичко е наред и лостовата система ще върши работа
      Но жилото е една идея по-цивилизовано и по-приятно решение

      п.п. абе щом и на Ники му хареса джипа

      Коментар


      • До: Роден да бъде вечен!

        Преди да си направя на мойта жило само бях виждал и никое не ми харесваше като изпълненение и бях си създал много отрицателна хагласа и мнение за жилото.

        ЗА новия двигател се наложи да се прави жило щото ако трябваше да правя лостова система щях да се вкарам в много голямо приключение.Е направих го и то така както на мен ми харесва. Много съм доволен,педала е дота лек и чувствителен и въпреки скептицизъма ми системата работи и се справя отлично.
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • До: Роден да бъде вечен!

          Навремето и аз се поколебах дали да не опитам с жило, но в крайна сметка оставих лостовата система. Както и да е.
          Тия дни реших да проверя регулировката на лостовата система и забелязах едно напразно движение (луфт) при завъртане на механизма на карбуратора (151) преди да започне да отваря клапите. Обрах този луфт, но се зачудих защо съм го оставил навремето и дали при други с такива карбуратори го има?
          БИО пчелен мед и пчелни продукти
          0888 66 59 73

          Коментар


          • До: Роден да бъде вечен!

            Изхвърлих всички щанги, рейки, лостчета и пр. глупости по газта
            С жилото прераждането вече е 100 процентово
            С много малко усилие 36 милиметровия дросел е отворен до край
            Колега и на мен ми предстой такава операция,ще можеш ли да направиш 2-3 снимки как е станало.Моята лостова система е пред разпад и шта-нешта трябва да я преработвам.Благодаря предварително
            Последно редактирано от Светозар Стеев; 29-01-09, 17:44. Причина: грешка в правописа
            ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

            Коментар


            • До: Роден да бъде вечен!

              Първоначално публикуван от steev69.bg Преглед на мнение
              Колега и на мен ми предстой такава операция,ще можеш ли да направиш 2-3 снимки как е станало.
              Принципно при мен ситуацията беше по-лесна, защото механизма на карба за жилото си го имаше от предишната кола, също и обтегача, който е захванат оригинално на капака на клапаните с едно уше(долу на снимките се вижда)... А и жилото си беше от предишната кола и пасваше на всякъде, единствено бе леко скъсен кожуха.
              Реално преправката беше при педала...
              Беше разпробита една дупка под кормилния прът, на педала заварена една планка за опъване и майстор Ники финишира успешно и резултатно.

              Единствено е че ми се счупиха и двата водача на жилото, където излиза от кожуха(и на обтегача, и на ламарината където пробихме купето)
              Дано намеря такива по магазините...
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Роден да бъде вечен!

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Принципно при мен ситуацията беше по-лесна, защото механизма на карба за жилото си го имаше от предишната кола, също и обтегача, който е захванат оригинално на капака на клапаните с едно уше(долу на снимките се вижда)... А и жилото си беше от предишната кола и пасваше на всякъде, единствено бе леко скъсен кожуха.
                Реално преправката беше при педала...
                Беше разпробита една дупка под кормилния прът, на педала заварена една планка за опъване и майстор Ники финишира успешно и резултатно.
                Благодарско колега!Май добих представа за какво става въпрос!Поздрави
                Последно редактирано от Жоро Донечки; 04-01-10, 11:48.
                ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                Коментар


                • От: Роден да бъде вечен!

                  Здравейте приятели,

                  Много време мина и рекох да поотупам прахта на тази тема
                  По джипа не са се променили кой знае колко неща от изминалата година и половина...
                  Но зарадвах машината и себеси с един нов комплект гуми и джанти.
                  Гуми тракторни, 9.00х16" на "Вида" и джанти оригинални руски 16" обърнати.
                  Реших да го обуя директно и с вътрешни гуми, че трудно може да се разчита на българска тракторна гума при безкамерен монтаж, при положение, че се карат на 1.0 бар, а зимата ги спускам още по-ниско. Честото разбортиране е гарантирано и реших да си го спестя.

                  Ще кача малко снимки на резултата













                  Предстои изрязване на калниците, повдигане на окачването с по-дълги "обеци" на ресьорите, подмяна на задните амортисьори с такива от ГАЗ 53, монтаж на хидравлика на волана, по-силен 100 амперов алтернатор, и втора охлаждаща перка пред радиатора за авариини ситуации.
                  Това всичко до края на октомври трябва да е налице, очаквайте снимков материал.

                  Поздрави,

                  Коментар


                  • От: Роден да бъде вечен!

                    Жоро много добре му стоят новите гумета почти бях забравил този "боец" Успех с доработките
                    Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                    Коментар


                    • От: Роден да бъде вечен!

                      Жоро да те питам, тези гуми упират ли в купето та искаш да изрязваш калниците и да слагаш по-дълги обици?
                      Каква им е цената ако не е тайна, понеже и аз се оглеждам за нови гуми?
                      Поздрави.
                      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                      Коментар


                      • От: Роден да бъде вечен!

                        А аз може ли да помоля за снимков материал от правенето на обиците, ако няма да е проблем?
                        "Но там, където добрата стара УАЗ-ка може да издрапа, достигат само високопланинските кози."

                        Коментар


                        • От: Роден да бъде вечен!

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Жоро да те питам, тези гуми упират ли в купето та искаш да изрязваш калниците и да слагаш по-дълги обици?
                          Каква им е цената ако не е тайна, понеже и аз се оглеждам за нови гуми?
                          Поздрави.
                          В купето не знам, но опират във веждите, понеже и джантите са ми по-изнесени от стандартните.
                          Обеци ще слагам, защото искам да го вдигна малко по принцип.
                          Цената им е 160лв във фирмения магазин във Видин.
                          Имало ги и при Голди, но дали сега има налични и на каква цена не знам.
                          Вътрешните са някакви полски по 23лв. бройката.

                          Първоначално публикуван от hah Преглед на мнение
                          А аз може ли да помоля за снимков материал от правенето на обиците, ако няма да е проблем?
                          Ще се постарая да направя снимки на всяко едно от подобренията, които съм описал по-горе.

                          Поздрави,

                          Коментар


                          • От: Роден да бъде вечен!

                            Еми браво! Успех Жоре!

                            Поздрави от Азия!
                            Случайни хора УАЗ не карат

                            Коментар


                            • От: Роден да бъде вечен!

                              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                              Еми браво! Успех Жоре!

                              Поздрави от Азия!
                              Кога пък отиде в Азия бе човек?

                              Коментар


                              • От: Роден да бъде вечен!

                                A, бех малко на почивка.
                                Кога може да го видя наживо
                                Случайни хора УАЗ не карат

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X