Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Роден да бъде вечен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Роден да бъде вечен!

    провери го с външен термометър
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

    Коментар


    • #32
      До: Роден да бъде вечен!

      Такаа...
      Вчера се запознах по-обстойно с възможностите на новия двг 4026...
      Резултатът казан с две думи е... Силно съм впечатлен!
      Възможностите му спрямо предишния са значително по-високи.
      Разходът е доста по-малък(но това го отдавам на не добре настроения предишен 451, а не на много икономичния 4026...
      Преди там където се мъчеше на първа и едвам-едвам теглеше, сега го минавам на втора даже се усеща осезаемо превъртане на гумите, ама не какви да е, а тракторни ...
      А за бавни въобще не става дума, ако му ги сложа ще иска само 3та и 4та и то пак повтарям - с тракторни
      Първоначално в някои от моментите бях скептик и се замислях дали си заслужава процедурата със смяната на двг-то(знаех, че ми трябва по-силен, но незнаех дали този 402 ще ми даде нужния резултат).
      Е сега вече съм убеден - Смяната не е наложителна, тя е задължителна!
      Ще ми трябва малко време да се адаптирам към новите кончета за по-прецизното водене на колата, че с тея гуми не е майтап, а двг-го с тея възможности постоянно те провокира и е като дявол който те съветва - " Дай още, натисни, може още много, опитай да видиш за какво става въпрос, не го щади, на него му харесва и на теб ще ти хареса"

      По въпроса с температурата на двг... нещо, ама въобще не ми харесва как загрява, каква температура поддържа и как се включва перката.
      Ако съдя по уреда на таблото термостатът отваря на 45 градуса, т.е. за смяна е. Ако съдя пак по уреда на таблото перката се включва към 60тия градус, което също не е добре.
      Като за начало имам два въпроса към колегите тук - Уредът на таблото, който показва градусите на двг-то, може ли да се повреди и да показва лъжливи стойности? И датчикът на главата подаващ информация към уреда на таблото може ли да подава също некоректна такава информация? Или и двата са на принципа - или работи, или не работи?

      Адашът по-горе ме е посъветвал да го проверя с външен термометър - ще направя и това при първа възможност.

      Коментар


      • #33
        До: Роден да бъде вечен!

        Термоста лесно може да се определи.

        А точно това ви разправях горе за перката и мястото на датчика. Ще ти трябва или много топъл датчик или да ми смените мястото.
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #34
          До: Роден да бъде вечен!

          Първо ми трябва да знам дали може да се разчита 100% на уреда и на датчика, който задейства уреда, за да знам от тук на татък какви мерки да предприема и поетапно да отстранявам причините.
          Защото е недопустимо, особено с ел.перка джипа да работи на температури под 75-80 градуса. Аз за какво съм я сложил тогава тая перка

          п.п.Иначе си мисля да сложа още един подобен датчик на другото(изходящо) съединение от радиатора и да си имам два датчика, защото лятото може би ще да е по-добре да се кара с горен датчик... Времето ще покаже.

          Коментар


          • #35
            До: Роден да бъде вечен!

            Май неможе да ме схванете на къде бия!


            Нормално е термостата да отваря при някаква стойност и от там потича топла вода. До тук хубаво обаче първото изкъпано нещо е датчика.Отначало тоя датчик нема да се задейства ама като се пообмени в някаква степен водата в радиатора датчика ще се пусне щото двигателя му докарва топла вода.

            При долния вариант докато на датчика му стане жега ще трябва да сгрее напълно целия радиатор и чак тогава ще се пусне.И какво става в един момент?Използвал си много по малко енергия за пройзводството на ток който да завърти перката,сега вече целия обем на водата е задгрт до допустимото и вече трябва да се пусне перката и според мен така се потдържа един по добър темературен режи където температурата ще ти е константа.

            При мен перките със волговия двигател се включваха след доста време работа,при движение по асвалта не се включваха щото се охлажда от въздушната струя и стрелката ми седеше закована като загрееше.Сега с тоя двугател имах проблеми но перките накрая пак успях да г догодя да работят правилно.

            Решението при теб е да се сложи датчик за по висока температура и тогава ще работи всичко що годе добре обаче според мен ще награвяш двигатела излишно.

            Виждал съм тая твойта тръбичка с датчика сложена и долу на радиатора по руските сайтове.

            А бе топлотехниката е сложна наука която и аз не разбирам,но по пробата и грешката съм си направил системата добре работеща по мойте критерии.

            А междодругото на ладата перката се пуска само в София по задръстванията никаде другаде не се е пускала.
            Луд умора нема,само се поти!!!

            Коментар


            • #36
              До: Роден да бъде вечен!

              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
              Май неможе да ме схванете на къде бия!
              Напротив! Схващам ти мисълта още от първото мнение когато го написа по темата

              Нормално е термостата да отваря при някаква стойност и от там потича топла вода. До тук хубаво обаче първото изкъпано нещо е датчика.Отначало тоя датчик нема да се задейства ама като се пообмени в някаква степен водата в радиатора датчика ще се пусне щото двигателя му докарва топла вода.
              То е ясно, че първото изкъпано нещо(преди радиатора) е датчика, НО все пак тоя датчик сработва при някаква температура, а не при всякаква - примерно моя е 92-87, мисля, че е достатъчно топъл.
              Но по уред перката ми се задейства на около 60 градуса. Затова първо искам да се уверя в изправността на уреда и неговия датчик, после на термостата и след това ще започна да засичам работата на перката Разбираш ли каква ми е идеята?

              При долния вариант докато на датчика му стане жега ще трябва да сгрее напълно целия радиатор и чак тогава ще се пусне.И какво става в един момент?Използвал си много по малко енергия за пройзводството на ток който да завърти перката,сега вече целия обем на водата е задгрт до допустимото и вече трябва да се пусне перката и според мен така се потдържа един по добър темературен режи където температурата ще ти е константа.
              Абсолютно съгласен! Затова твърдя, че от самото начало схванах какво искаш да ми кажеш

              При мен перките със волговия двигател се включваха след доста време работа,при движение по асвалта не се включваха щото се охлажда от въздушната струя и стрелката ми седеше закована като загрееше.
              Това е перфектна работа на охладителната система в съотношение - Термостат-Температура на сработване на датчика за перката-Разположе на въпросния датчик.
              Много е важна последователността на сработващите температури на термостат и датчик на перка, съответно и разположението, за което ти говориш от няколко поста насам

              Решението при теб е да се сложи датчик за по висока температура и тогава ще работи всичко що годе добре обаче според мен ще награвяш двигатела излишно.
              Това не е решение според мен. И ти си съгласен с мене нищо че ми го препоръчваш

              Виждал съм тая твойта тръбичка с датчика сложена и долу на радиатора по руските сайтове.
              Това ще го направя, но няма да местя горната, а просто ще добавя долу още една.

              А бе топлотехниката е сложна наука която и аз не разбирам,но по пробата и грешката съм си направил системата добре работеща по мойте критерии.
              Именно - проба-грешка. Затова запитах по-горе нещо за уреда(от тук смятам да започна етапа проба-грешка), ама още никой неможе да даде категоричен отговор


              Та: ???

              Първоначално публикуван от Жоро XR 600
              Като за начало имам два въпроса към колегите тук - Уредът на таблото, който показва градусите на двг-то, може ли да се повреди и да показва лъжливи стойности? И датчикът на главата подаващ информация към уреда на таблото може ли да подава също некоректна такава информация? Или и двата са на принципа - или работи, или не работи?

              Коментар


              • #37
                До: Роден да бъде вечен!

                Преди малко минах през няколко магазина и неможах да намеря термостат за ЗМЗ 402.
                Купих си само един датчик, турско производство, но ми се видя надежден(нямаше руски с тези параметри), 88-83 градуса - такъв прецених че ще ми е нужен за монтаж на изходящия от радиатора маркуч.
                В къщи понеже имам още един двг 402 и ми мина през акъла да сваля от него термостата и да го пробвам дали работи. Термостатът се оказа ТС108, отварящ на 80 градуса и при 93 е напълно отворил. Веднага го сварих в тенджерката и се оказа че работи и то доста прецизно.
                И сега в събота му предстои смяна на термостата, монтаж на нов датчик на изходящия от радиатора маркуч и нов тест на системата.
                Сега поне съм сигурен че този термостат отваря на 80 градуса и уреда при всички положения трябва да покаже поне 80. Ако ли не, после ще го мисля и него.

                Коментар


                • #38
                  До: Роден да бъде вечен!

                  При 80 градуса е напълно отворил,а иначе той започва да отваря по рано мисля.


                  Това 88-83 се приема като 88 задейства и на 83 се изключва.

                  Ако беше се убадил за утре щях да ти взема термостат ама вече е късно.
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Роден да бъде вечен!

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    При 80 градуса е напълно отворил,а иначе той започва да отваря по рано мисля.
                    Според мене не е така, щото ако е така колата никога няма да държи 80 градуса зимата. Но както и да е, това е лично мнение.


                    Това 88-83 се приема като 88 задейства и на 83 се изключва.
                    Точно.

                    Ако беше се убадил за утре щях да ти взема термостат ама вече е късно.
                    Сетих се, че в къщи имам и реших да го изпробвам.
                    За сега ще свърша работа...

                    Иначе поредните благодарности към Цецко! Винаги е съдействал за покупки от техните магазини и после ми ги донася към София!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Роден да бъде вечен!

                      Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                      Според мене не е така, щото ако е така колата никога няма да държи 80 градуса зимата. Но както и да е, това е лично мнение.

                      Така го пише в книгата.

                      Отделно там цялата работа става благодаренеи на някаква реазширенеи незнам точно може и биметална пластина да е не съм убеден какво е,но каквото и да е неможе да буде толкова "рязко" демек точно на 80 градуса да отвори. Ако не ми вярваш пипни си хорната тръба при 50 градуса на уреда и ще видиш,че е топла.


                      Междодругото тия термостати са некакви ебахти измислените.С времето им се губи чувствителността и качествата според мен.
                      Купувах наскоро на моя и се убедих в това щото се подобри загряването и стоенето на стрелката.

                      НАй добрия термостат където съм виждал е на Стефан на джипа.Те такова животно на руска техника не бях виждал
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Роден да бъде вечен!

                        Закъсвация... Като му стане много топло нема да смееш да му надаваш масур
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #42
                          До: Роден да бъде вечен!

                          Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                          НАй добрия термостат където съм виждал е на Стефан на джипа.Те такова животно на руска техника не бях виждал
                          И кво представлява? Ако не е някаква свръх-секретна военна разработка?
                          БИО пчелен мед и пчелни продукти
                          0888 66 59 73

                          Коментар


                          • #43
                            До: Роден да бъде вечен!

                            Първоначално публикуван от inp Преглед на мнение
                            И кво представлява? Ако не е някаква свръх-секретна военна разработка?

                            А не го знам,но просто уреда на таблото показваше перфектни показания и много бързо успя да достигне работна температура.
                            Луд умора нема,само се поти!!!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Роден да бъде вечен!

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Какъв е датчика? Аз търся точно такъв. Досега съм намерил следните ТМ108: 87-82, 92-87, 99-92.
                              Адаш, при арменеца в Младост има всякакви датчици, огромна разновидност от температури на включване и изключване, започващи от почти 100 градуса та чак до 70 и няколко - това за включването, а също и разликите м/у вкл. и изкл. също варират с различни стойности.
                              Обаче са турски и незнам дали ще отговарят на параметрите написани върху тях.
                              Турски са, НО ясно е щампована марката на производителя и това, че именно са произведени в Турция. Това ме наведе на мисълта, че може да са надеждни и си взех такъв.

                              Ако ти е далече мога да ида до там и да проверя дали има такъв какъвто ти трябва на теб

                              Коментар


                              • #45
                                До: Роден да бъде вечен!

                                Ако са едни където пласмасата им е сива мога да кажа,че общо взето стават.

                                Моя си работи и си включва все по едно и също време-контролирам го по уреда на таблото пък дали отговяря на градусите незнам.Не ме интересува и особено де.Градус отгоре отдолу не е фатален

                                Има някой път и проблем.Значи случвало ми се е датчика да е нещо като заял.Най често това се случва след водните проби и то на другия ден.Паля джипа и перките въртят още на студено.Дали не се образуват някакви пробиви от смрадтта и аз незам.КАто покарам и като затопли всичко со дойде на мястото.

                                А бе за 5 лв толкова
                                Луд умора нема,само се поти!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X