Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

    Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
    А сега ще извадя най голямото предимство на дизела срещу бензина
    А именно максимале въртящ момент при много по ниски обороти!
    Какво му трябва на един джип?
    Коне за какво са ми при 5000 оборота когато сам затънал ?
    Въртящ момент при 4000 оборота и гумите се въртят с бясна корост и се закопава повече?
    Не е ли по добре да имаш сила при 2000-2500 оборота и да го излъжеш преди да пробуксува или угасне?
    Я пак си помислете! Не говориме за състезания!
    Като не говориме за състезания бавните оправят проблема почти винаги.
    След като лятото на Дунава се закопах до главините в пясъка от простотия/пясъка сигурно е един от най-мърлявите терени/,на бавни се измъкнах с едно излашкване.
    А спрямо джоба 2 мнения няма-газта е най на сметка,а че C20NE я обича повече от бензина го виждам с очите си.
    А колегите с печките сигурно никога не са наливали кофти нафта и не знаят после за какво иде реч...
    Едни мембрани са 30-на лева и час работа.

    Коментар


    • #17
      До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

      Хора, нищо лично, но продължавам да не вярвам, че Фронтера, пък макар и къса, е способна на такъв разход на газ в София. Абсолютно нереален ми се вижда. Имал съм поне 15 леки коли, повечето бензинови и поне 6-7 от тях са били с пропан или метан. Имал съм всички познати типове АГУ - от най-дървените с един обикновен ключ и два клапана, до газов инжекцион за 1600 лева с всички екстри и са купувани само нови. Не е като да нямам представа за какво говоря..... Както и да е, в момента при сегашните цени е по-икономично с няколко лева на 100 км. да караш на газ. И какво от това? На месец икономисваш 20-30-50 лева, но ако не смяташ всички останали разходи и разправии: по-честа смяна на възд. филтър, свещи, кабели, мембрани, чистене на клапани, цедки, годишни прегледи на АГУ и какви ли не други разправийки. И не на последно място, особено при късите бази-"изяждането" на полезния товарен обем от бутилките.... Ми благодаря, карайте си на газ и се чудете къде да си сложите пазарските чанти ... Не съм беден за 50 лева, а за много повече ..... Уважавам мнението на всеки, но моето е такова и смятам, че съм прав поне за себе си. Поздрави!
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

        Първоначално публикуван от rosssko Преглед на мнение
        А сега ще извадя най голямото предимство на дизела срещу бензина
        А именно максимале въртящ момент при много по ниски обороти!
        Какво му трябва на един джип?
        Коне за какво са ми при 5000 оборота когато сам затънал ?
        Въртящ момент при 4000 оборота и гумите се въртят с бясна корост и се закопава повече?
        Не е ли по добре да имаш сила при 2000-2500 оборота и да го излъжеш преди да пробуксува или угасне?
        Я пак си помислете! Не говориме за състезания!
        Мммм, да принципно си прав. Ф-ра А 2.3 тд /92-98 г/ 100кс при 4200 обр/мин, въртящ момент 215/2200 н*м; Ф-ра А 2.5 тдс /96-98/115 кс при 3600 обр/мин, въртящ момент 260/1800 н*м; Ф-ра А 2.2 16в /бензин/ /95-98/136 к.с. при 5200 обр/мин, въртящ момент 202/2600 н*м; Ф-ра А 2.0 /бензин/ /92-98/115 кс при 5400, въртящ момент 170/2600 н*м. Е има някои разлики, но нали затова е малкото лостче и задкормилното устройство

        Хмм, никога не съм вдигал повече от 4500 обр. Значи ли, че я карам с около 70 к.с., а плащам данък за 136 к.с.

        Коментар


        • #19
          До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Хора, нищо лично, но продължавам да не вярвам, че Фронтера, пък макар и къса, е способна на такъв разход на газ в София. Абсолютно нереален ми се вижда. Имал съм поне 15 леки коли, повечето бензинови и поне 6-7 от тях са били с пропан или метан. Имал съм всички познати типове АГУ - от най-дървените с един обикновен ключ и два клапана, до газов инжекцион за 1600 лева с всички екстри и са купувани само нови. Не е като да нямам представа за какво говоря..... Както и да е, в момента при сегашните цени е по-икономично с няколко лева на 100 км. да караш на газ. И какво от това? На месец икономисваш 20-30-50 лева, но ако не смяташ всички останали разходи и разправии: по-честа смяна на възд. филтър, свещи, кабели, мембрани, чистене на клапани, цедки, годишни прегледи на АГУ и какви ли не други разправийки. И не на последно място, особено при късите бази-"изяждането" на полезния товарен обем от бутилките.... Ми благодаря, карайте си на газ и се чудете къде да си сложите пазарските чанти ... Не съм беден за 50 лева, а за много повече ..... Уважавам мнението на всеки, но моето е такова и смятам, че съм прав поне за себе си. Поздрави!
          То нали знаеш-"мойто гардже най-убуу"
          Сериозно:
          Някой дизелов екотек като му го турят посред зима с лятна нафта нали се сещаш най-евтиния ремонт че ще побърка чорбаджията.
          Не си говорим за немска нафта,а за тукашните шмекери.
          От три години само възд.+газов филтър сменям на съответния пробег.Едното е 12 кинта,другото 4-това на по 5-6к км.
          Не знам нафтовите камиончета с каква помпа са,щото аз с ротопомпа "Лукас" на един от бусовете ми сипнах нафта с водица/от безиностанция/ и след 6 месечно псуване го продадох на безценица като чух цената на помпата.То и годините бяха други,но да прецакаш помпа тук от дървени горива е направо в реда на нещата,а тя винаги е цифра.
          Бъди здрав и ти.

          Коментар


          • #20
            До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Ми благодаря, карайте си на газ и се чудете къде да си сложите пазарските чанти ... Не съм беден за 50 лева, а за много повече
            Абе ше влезеш ти в час с аритметиката !
            12 месеца по 50 лв - 600. Капка по капка - вир . За 200 да смениш целия изпарител с филтрите пак си на кяр.
            Пазарските чанти на мойта КБ са на задната седалка , че и между седалките . На Мерцедеса ми - тоже .
            А в големото задръстванье : Само Опел Корса !
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

              Вечния спор

              Аз имам 2.2.дти (2004) и 2.2 бензин (1999) .

              Под 9/100 смесен разход - и то през зимата , карана доста с включено 4х4.
              За бензиновия нямам думи - лятото не падаше под 12/100.
              За големия въртящ момент при ниски обороти също няма смисъл да говорим.
              За oldman - дизела пали от 1 оборот при - 15 градуса.
              Извода е един - ако дизеловия двигател е добър - спора е безмислен



              Последно редактирано от ss7; 09-01-09, 13:59.
              [URL="http://www.spritmonitor.de/en/detail/306263.html"] [IMG]http://images.spritmonitor.de/306263.png[/IMG][/URL][URL="http://ss7.dupnica.net/?p=632"]
              [/URL]

              Коментар


              • #22
                До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                .... и се чудете къде да си сложите пазарските чанти
                Тук за съжаление си прав. Италианеца сложил на мойта 65 литрова бутилка и на практика зад задната седалка няма место почти за нищо, но пък аз я карам почти сам, рядко качвам жената, а на пазар май ходят с колата на сина ми - Кадет Седан, има бая голям багажник.
                Обаче ако намеря (случайно,не че ще го гръмна с АК ) някое умряло диво прасе на пътя, ще намеря къде да го натоваря........

                Коментар


                • #23
                  До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                  Първоначално публикуван от ss7 Преглед на мнение
                  Вечния спор

                  Аз имам 2.2.дти (2004) и 2.2 бензин (1999) .

                  Под 9/100 смесен разход - и то през зимата , карана доста с включено 4х4.
                  За бензиновия нямам думи - лятото не падаше под 12/100.
                  За големия въртящ момент при ниски обороти също няма смисъл да говорим.
                  За oldman - дизела пали от 1 оборот при - 15 градуса.
                  Eeeee, човече на /-15/ пали от 1 оборот??? То на /-15/ като пик...еш и на земята вече падат ледени шушулки. Та дизела ще запали без проблем? С българска нафта? нееее Сърбал съм я тази попара.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                    Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                    Eeeee, човече на /-15/ пали от 1 оборот??? То на /-15/ като пик...еш и на земята вече падат ледени шушулки. Та дизела ще запали без проблем? С българска нафта? нееее Сърбал съм я тази попара.

                    Пали, пали! Ако е в кондиция си пали от раз. Вече имам 17 годишен опит без подобни проблеми. Всичко опира до добре зареден акумулатор, здрави свещи,добра компресия, изправен стартер и още няколко дреболии.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                      Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                      Eeeee, човече на /-15/ пали от 1 оборот??? То на /-15/ като пик...еш и на земята вече падат ледени шушулки. Та дизела ще запали без проблем? С българска нафта? нееее Сърбал съм я тази попара.

                      Явно само бангий си карал дизелови, та да ги говориш такива
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #26
                        До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                        Колеги,
                        Ако приближим теорията към практиката ще се окаже че разхода най-много зависи от пустото задкормилно у-во, ама нали няма алтернатива та...
                        Аз съм с 2,2 бенз ДБ, та като си берях и вадех тази есен дървата от гората дойде да ме види баджанака. Той е с Диско 2,5 тд, там със всичките му въртящи моменти и екстри.
                        Ми не посмя да влезе празен от където аз излизах пълен с метровки и ремарке...
                        А и май не е толкова голяма разликата във върт. момент, а?

                        Коментар


                        • #27
                          До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                          Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                          Явно само бангий си карал дизелови, та да ги говориш такива
                          Значи ако говориме за дизел от магазина - спор няма ! Даже и на -20 ше запали ! Макар че на Пампорово миналата година се смях на едно пИжо на 5000 км- наложи са да го уливаме с гореща вода. Ама колко дизела "секънд хенд" са читави при покупка ? Джамбазина сваля звезди от небето , да те убеди че това е изключителен автомобил и е само за тебе. А я си помисли кой ше си купи автомобил от магазина и ще иска да го продаде в разцвета на силите му?! Ами то е ясно че му е изпита чорбата ! Та за да е изправен , трябва да си му направил основен ремонт , другото е гадаене ....
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            Значи ако говориме за дизел от магазина - спор няма ! Даже и на -20 ше запали ! Макар че на Пампорово миналата година се смях на едно пИжо на 5000 км- наложи са да го уливаме с гореща вода. Ама колко дизела "секънд хенд" са читави при покупка ? Джамбазина сваля звезди от небето , да те убеди че това е изключителен автомобил и е само за тебе. А я си помисли кой ше си купи автомобил от магазина и ще иска да го продаде в разцвета на силите му?! Ами то е ясно че му е изпита чорбата ! Та за да е изправен , трябва да си му направил основен ремонт , другото е гадаене ....
                            Чак основен ремонт? И защо гадаене? Има си измерители на компресия, камерки за гледане в цилиндрите и куп други начини да са разбере дали един двигател е издухан. А и един основен ремонт, на по-старичък дизел не е чак такава цифра.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Чак основен ремонт? И защо гадаене? Има си измерители на компресия, камерки за гледане в цилиндрите и куп други начини да са разбере дали един двигател е издухан. А и един основен ремонт, на по-старичък дизел не е чак такава цифра.
                              Ми щото от 30-на години имам дизели "секънд хенд" на различно ниво по "степен на амортизация" . Опита ми е че ако автомобила е каран преди мен от човек ( или няколко ) с поне малко мозък , то дизела е безпроблемен до около 150 000 км. С изключение на Мерцедес , там измеренията са други. Та почваш едно по едно : дюзи , помпа , свещи .. и накрая като сложиш манометъра - пак опираш до цепене на двигателя ...Изпитано !
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Ми щото от 30-на години имам дизели "секънд хенд" на различно ниво по "степен на амортизация" . Опита ми е че ако автомобила е каран преди мен от човек ( или няколко ) с поне малко мозък , то дизела е безпроблемен до около 150 000 км. С изключение на Мерцедес , там измеренията са други. Та почваш едно по едно : дюзи , помпа , свещи .. и накрая като сложиш манометъра - пак опираш до цепене на двигателя ...Изпитано !
                                Така де, значи си зависи от марката, поддръжката, карането, а не от факта, че е дизел. Имам и Пасат 1.6 ТДИ на 17г и 230000км. Пушка си е.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X