Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Първоначално публикуван от steveb Преглед на мнение
    Не разглобявай работещата - монтирай я комплект цялата !
    не съм много сигурен, че и работещата помпа е все още в ред.доста бе седяла на рафта и трудно се развъртя в свалено положение.но мисля че за проба мога да поставя "редовния"pgs от 002 на помпата 006, която е на колата.ще вържа "+" на крак 7 и "-"на крак 6,от предишните постове разбирам, че мотора би трябвало да запали и да работи на свободен ход. след това ще видя накъде съм с главата.поправете ме ако пиша
    глупости.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Само с подаване на захранване + и - няма как да запалиш (още повече пък форд) !

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        http://www.offroad-bulgaria.com/show...358#post587358 в този пост пише че може

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Пробвай и напиши какъв е резултата ...

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Здравейте колеги,имам следния въпрос.Колата изгасна в движение и повече не иска да запали.Няма нафта до дюзите.Тиното е 114кс 2,2.След диагностика излизат следните грешки p1610 lock mode и p1690 p5 pump c/module.Моля за насока накъде да изпратя помпата за ремонт?Желая хубав и успешен ден на всички!

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от reaktor5 Преглед на мнение
              [FONT="]Здравейте колеги,имам следния въпрос.Колата изгасна в движение и повече не иска да запали.Няма нафта до дюзите.Тиното е 114кс 2,2.[/FONT][FONT="]След диагностика излизат следните грешки p1610 lock mode и p1690 p5 pump c/module.Моля за насока накъде да изпратя помпата за ремонт?[/FONT]Желая хубав и успешен ден на всички!
              Те нещата са ясни, има бая изписано по темата...
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от steveb Преглед на мнение
                Пробвай и напиши какъв е резултата ...
                Не се получава. Явно ще сменям помпата. Някой ползувал ли е програма Forscan 2.2 с exxtended licence за свързване на чужда ГНП.Ако да, как става?

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Няма и да се получи. Такава помпа VP44 която да държи празен ход само с подаване на захранване съм виждал единствено на един трактор - JOHN DEERE !

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Направо се чудя как може да взимат толкова пари да правят тези умрели помпи.Моята помпа я прави един мъж от Ловеч.Рядко свестен човек.Мога да дам координати.Транзистора на електрониката е 1.20,комплект уплатнения е 67лв. на Bosch.Нямам думи просто...НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА...

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от pondzi Преглед на мнение
                      ...НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА...
                      Аре, пак държавата ни виновна!!
                      Ако ти се запуши кенефа, пак ли тя ще е виновна?

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от pondzi Преглед на мнение
                        Транзистора на електрониката е 1.20,комплект уплатнения е 67лв. на Bosch.
                        А сменил ли е клапана, заради който гори тоя транзистор? А авансатора? Мерил/нагласявал ли е вътрешно налягане и други такива подробности? Прекалибрирал ли я след това и има ли изобщо техниката за това?

                        Трите жици и транзистора са просто нещо за всеки, дето знае как се държи поялник. Ама интересното е след това. Хващам се на бас че ако закараш помпата на стенд за проверка, параметрите и няма да имат нищо общо с това дето трябва да са. Те и на 10 годишна помпа дето си работи и няма проблеми са мръднали от номинала.

                        Колкото до такива "изедници" като пусналия темата - не ги мисли, имат си достатъчно работа.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Аз знам поне 5 автомобила дето са ремонтирани от един човек в Ловеч и са ходили поне по 12 пъти още, че имат все някакъв проблем с ремонтираните помпи. Та всеки има право на избор какво къде и как да си ремонтира.
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Има един сервиз м/ у Шумен и Разград в с.Ясенково. Издърпахме един орел с неработеща помпа и колата вече си работи.
                            Направи ми впечатление сервиза. В незнайно село сервиз с 10 дка асфалт. Нови халета. Всяка кола минава през водоструйка преди да влезе. Кафене за чакащите. Отвън -парад.поне 50-60 автомобила от най-евтините бангии ,до последни модели. По верен път е тръгнал човека.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
                              Аз знам поне 5 автомобила дето са ремонтирани от един човек в Ловеч и са ходили поне по 12 пъти още, че имат все някакъв проблем с ремонтираните помпи. Та всеки има право на избор какво къде и как да си ремонтира.
                              Аз знам поне два ,ремонтирани от човек в София-област ,с последващи вторични ремонти ,без уважаване на гаранцията ,и ...нищо. Където и да ти я ремонтират има риск.
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Всичките тия проблеми идват от това, че искаме да ви пестим пари на неблагодарниците. Иначе аз знам как става и давам 10 г гаранция веднага. Сменям електрониката с нова, нов датчик обороти, ново авансово бутало, ако корпуса е запушен - нов, нови гарнитури, програмиране на стенда. По Бош така дават да се прави ремонта. Ама нали идва и вика - моля ти се, спасявай ме, колата спрЕ. Ама ако може за без пари, че бангията струвала 500 лв. Неможе хем чепа отзад, хем душата в рая, сори. Един компромисен ремонт е около 4-500 лв. Да се оправи електрониката, да се смени датчик обороти с друг ВТОРА РЪКА, щото само той иначе е 220лв. Да се сменят и гарнитурите и да се прекалиброват горивата на стенда. Това е компромисен ремонт. С компромисна гаранция - 6 месеца. Кой си е намерил ремонти за 2.40лв. - моля, ние и без това сме бъхтисали от работа. Имаме помпи и дюзи дето чакат по 20 дни докато стигнем до тях, пък гледам хората не се оплакват и не си ги взимат да ходят другаде. Снимки да ви дам колко помпи и дюзи чакат за ремонт искате ли ??
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X