Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Без риск не може,надявам се да е това защото цената е достъпна Как може да се прати помпата,в смисъл от сервиза ще я свалят но какъв е редът за пращане и кога може да се прати защото евентуално ще остана без колата седмица.А за мен колкото по рано по добре защото вече започнаха да се появяват капчици нафта което казва че теча се усилва

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от pochostz Преглед на мнение
      Без риск не може,надявам се да е това защото цената е достъпна Как може да се прати помпата,в смисъл от сервиза ще я свалят но какъв е редът за пращане и кога може да се прати защото евентуално ще остана без колата седмица.А за мен колкото по рано по добре защото вече започнаха да се появяват капчици нафта което казва че теча се усилва
      Нека уточняваме тези неща в лични съобщения или по тел.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте, с молба за съдействие по повод един въпрос за ГНП...взехме си опел зафира 2-ра ръка, дизел, 2000кубика..... преди няколко дена отказа да запали.
        В момента е на ремонт, първо казаха че е от платката - взехме втора ръка, оказа се че не е от платката и сега ми предлагат замяна на ГНП, пак с 2-ра ръка.Въпросът ми е взаимнозаменяеми ли са 003 с 015

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от goridal Преглед на мнение
          Здравейте, с молба за съдействие по повод един въпрос за ГНП...взехме си опел зафира 2-ра ръка, дизел, 2000кубика..... преди няколко дена отказа да запали.
          В момента е на ремонт, първо казаха че е от платката - взехме втора ръка, оказа се че не е от платката и сега ми предлагат замяна на ГНП, пак с 2-ра ръка.Въпросът ми е взаимнозаменяеми ли са 003 с 015
          Не са заменяеми тези два номера. И винаги е по добре да се направи помпата, отколкото да се слага втора ръка. И как сте взели само платка втора ръка ?? А тя работеща ли е ?? И дори да е работеща- трябва да се калиброва към механиката. Въобще така няма да стане работата, или поне няма да стане читаво.
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Здравейте.

            Проседих темата и моля за съвет.
            Моя автомобил Ford Mondeo 2.0 TDDi 90ps. направи следния проблем: започна да губи мощност при достигане на работна температура. С повишаване на температурата максималните обороти постепенно падат, докато двигателя не изгасне при достигане на работна температура. След като изстине - палиш работи отлично- започне ли да загрява пак гасне. Майстора при, който я закарах твърди, че е помпата, която е VP44. Въпроса ми е възможно ли е с повишаването на температурата на електронния блок да предизвиква проблема респ. крачето на транзистора?

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Първоначално публикуван от hamann_gvs Преглед на мнение
              Здравейте.

              Проседих темата и моля за съвет.
              Моя автомобил Ford Mondeo 2.0 TDDi 90ps. направи следния проблем: започна да губи мощност при достигане на работна температура. С повишаване на температурата максималните обороти постепенно падат, докато двигателя не изгасне при достигане на работна температура. След като изстине - палиш работи отлично- започне ли да загрява пак гасне. Майстора при, който я закарах твърди, че е помпата, която е VP44. Въпроса ми е възможно ли е с повишаването на температурата на електронния блок да предизвиква проблема респ. крачето на транзистора?
              Да, от електрониката е, но не от транзистора за който се хващат всички. И който сменят често без причина, като така съсипват електрониката. Така съсипани съм виждал десетки, да не казвам стотици. Трябва да се знае, транзистора на крайното стъпало е САМО една от повредите по тези помпи. И още-за успешния ремонт и настройка на тези помпи е нужна необходимата техника. Иначе-котка в чувал...
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от hamann_gvs Преглед на мнение
                Здравейте.

                Проседих темата и моля за съвет.
                Моя автомобил Ford Mondeo 2.0 TDDi 90ps. направи следния проблем: започна да губи мощност при достигане на работна температура. С повишаване на температурата максималните обороти постепенно падат, докато двигателя не изгасне при достигане на работна температура. След като изстине - палиш работи отлично- започне ли да загрява пак гасне. Майстора при, който я закарах твърди, че е помпата, която е VP44. Въпроса ми е възможно ли е с повишаването на температурата на електронния блок да предизвиква проблема респ. крачето на транзистора?
                Когато угасне, залей задната част на помпата със студена вода,там където излизат нипелите на тръбите,охлади я и се опитай да запалиш. Пиши за резултата!

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                  Когато угасне, залей задната част на помпата със студена вода,там където излизат нипелите на тръбите,охлади я и се опитай да запалиш. Пиши за резултата!
                  Тц, повредата няма нищо общо с износване на помпения елемент. Виж, ако полее електрониката със студена вода-ще се оправи за момент.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                    Тц, повредата няма нищо общо с износване на помпения елемент. Виж, ако полее електрониката със студена вода-ще се оправи за момент.
                    Тц, ако е износен елемента , ще запали! Ако плеее електрониката с студена вода , по-скоро ще пие студена вода.

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Първоначално публикуван от stilnik Преглед на мнение
                      Тц, ако е износен елемента , ще запали! Ако плеее електрониката с студена вода , по-скоро ще пие студена вода.
                      Нищо подобно. От износен елемент колата не гасне в движение като загрее. По скоро като престои топла изгасена-не пали. Тука има проблем в електрониката-на 100 %. Освен това, теста с охлаждането на елемента е меродавен при помпите с аксиално бутало, про ВП-то - не толкова. Помпените бутала са разположени в средата на помпата, в дълбочина. Колкото и да поливаш задната част-охлаждането на елементите е незначително. Не е като при ВЕ помпите където елемента е в самия заден край и се охлажда веднага. А за охлаждането на електрониката-не бъди толкова сигурен...
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Номера с охлаждането става, но само когато изстине напълно. Интересното е, че за първи път колата направи този проблем преди около 3 месеца. Остави ме на пътя и не можах да направя нищо. Извиках приятел да ме дръпне - реших да запаля в движение, тогава колата не беше напъно студена, и я запалих на скорост. За няколко секунди трудно се форсираше и пушеше бяло, а после се оправи(сякаш нещо се отпуши). След това я карах около месец без проблеми преди да ми го направи пак, и пак я дръпнахме и пак така си запали и след около месец пак така. Сега пали само от стартер, но винаги като загрее гасне за това се и принудих да търся решение. Говорих с Кирил да я види, но вече 3-ти майстор от " великите" троянски майстори не желае да я свали понеже било много сложно. Та за това още не съм я пратил.

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Ако проблема е в електрониката (както Кирил 100% предполага)- нещо не се връзват нещата. Наистина има такъв нерядко срещан проблем с тези електроники - виж 1177 пост! При Форд обаче моментна загуба на датчик обороти в помпата води веднага до моментално гасене на двигателя (не и до загуба на мощност).При другите марки автомобили обикновено двигателя продължава да си работи с увеличаващи се с температурата прекъсвания докато най накрая угасне. Ако имаше такъв проблем - ще е постоянен (по скоро даже влошаващ се ) а не през месец.

                          Имам съмнения че нямаш добро захранване с гориво на помпата ( това е само предположение - не съм специалист !!! ) .

                          Steve

                          Коментар


                          • Карам Вектра Б X20DTL от около 5 години. Преди 2 дена пътувах извън града, както си карам светна чека и колата изгуби мощност. Започна да трака много яко и се мъчи да гасне при смяна на предавките. Едвам вдигна 40-50 и успях да се добера до вкъщи. Стоя цала нощ, на сутринта запали от раз и след 2 секунди угасна. веднага след това запали, но с подаване на газ и постоянно иска да гасне. С 330 зора стигнах до сервиз. При диагностика не се сещам точния номер на грешката, но майстора каза, че проблема бил в стартовото впръскване на гориво в помпата или от помпата, спомена и нещо за аванса. Звъня на негов познат обясни му проблема и двамата стигнаха до заключението, че помпата трябва да се смъкне и да се прати на стенд, но със сигурност проблема е в нея. Имам чувството, че само като видят нашите коли ( Вектра Б )и дори и без компютър веднага Помпата е проблемна . Та моля за съвет дали да послушам човека или да търся проблема другаде. Благодаря предварително

                            23
                            Последно редактирано от CarTest™; 28-05-13, 12:14.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от ianev Преглед на мнение
                              Карам Вектра Б X20DTL от около 5 години. Преди 2 дена пътувах извън града, както си карам светна чека и колата изгуби мощност. Започна да трака много яко и се мъчи да гасне при смяна на предавките. Едвам вдигна 40-50 и успях да се добера до вкъщи. Стоя цала нощ, на сутринта запали от раз и след 2 секунди угасна. веднага след това запали, но с подаване на газ и постоянно иска да гасне. С 330 зора стигнах до сервиз. При диагностика не се сещам точния номер на грешката, но майстора каза, че проблема бил в стартовото впръскване на гориво в помпата или от помпата, спомена и нещо за аванса. Звъня на негов познат обясни му проблема и двамата стигнаха до заключението, че помпата трябва да се смъкне и да се прати на стенд, но със сигурност проблема е в нея. Имам чувството, че само като видят нашите коли ( Вектра Б )и дори и без компютър веднага Помпата е проблемна . Та моля за съвет дали да послушам човека или да търся проблема другаде. Благодаря предварително

                              23
                              Колега, по симптомите изглежда помпа наистина. Ако и при диагностиката е потвърдено - това е.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                Колега, по симптомите изглежда помпа наистина. Ако и при диагностиката е потвърдено - това е.
                                Благодаря за бързия отговор. Помпата заминава на стенд в сервиз на Бош - Виница.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X