Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Благодарско за бързия отговор!!!Гаранцията е изтекла,нямах това в предвид просто ме съмнява че има и нещо друго,но това на диагностиката ще се види както каза,колкото за ремонта на електрониката ние и тогава говорихме и ти ми каза как стоят нещата,за което моето уважение за честноста,просто не разполагах с финансовата възможност за нова.Изка ми се при теб да направя диагностика обаче няма как далече съм чак във Видин,затова ще я направя тук и след това ще се чуеме за да се уточниме как да ти пратя помпата по куриер за нова електроника за да съм спокоен,че ми се налага често да пътувам с детето по болници и е много кофти като угасне насред път.Аз също съм технически в час и мисля че тъка ще е най-добре с оглед да си нямам главоболия!!!Ако всичко е о.к. и подкарам колата като идеме на преглед в Горна Баня задължително ще дойда да направиш една основна диагностика.Още веднъж благодаря,ще се чуеме по телефона допълнително!!!Пи.Ес.Много поздрави от момчето с Паджерото,човека е много доволен от ремонта на неговата помпа!!!

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Ако повредената ви помпа НЕ е пипана и ровичкано из електрониката и, може при ремонта на помпата да се ползва услугата на фирмата Бош - партс ексчендж. Стария повреден електронен блок се изкупува обратно и срещу това се ползва отбивка от цената на новите части. Един пример - при ползване на тази опция за опелова помпа с номер по Бош 0 470 504 004, цената за ремонта с нови части излиза 990лв. Това включва: -нов електронен блок+нови клапани+нови гарнитури+труд+програмиране на стенд+една година гаранция. Аз лично по добро решение като цена-качество от това не виждам. Така, че имайте едно на ум преди да пипате по помпата. Тогава тази опция автоматично отпада.
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте.Да споделя и аз за моя проблем.Преди месец се задомих с нисан навара.Когато я тествахме при огледа всичко беше окей.От десетина дни автомобила след 2000об. започва да прекъсва и губи мощност.Изолирахме резервоар;филтър но нещата не се променят.Някои изказват мнение че трябвало да се сваля гнп да се чистела нещо защото е ясно че нему стига гориво.Над горивния филтър има ежектор и като напомпя нещата се оправят върви около километър и пак същата работа.Мотора е 2.5 тди обикновен дизел;76кв;2000г.

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
          Здравейте.Да споделя и аз за моя проблем.Преди месец се задомих с нисан навара.Когато я тествахме при огледа всичко беше окей.От десетина дни автомобила след 2000об. започва да прекъсва и губи мощност.Изолирахме резервоар;филтър но нещата не се променят.Някои изказват мнение че трябвало да се сваля гнп да се чистела нещо защото е ясно че нему стига гориво.Над горивния филтър има ежектор и като напомпя нещата се оправят върви около километър и пак същата работа.Мотора е 2.5 тди обикновен дизел;76кв;2000г.
          Мотора QD32 ли е ??
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Това което извадих от нета;Нисан навара 2000г;2.5тди;76кв;подмодел д22 4wd;кинг каб.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здравейте , доста четоха темата ,но не успях да прегледам всичко имам проблем с Астра Г 2.0 TD с климатик , не иска да запали , предположих че е от помпата и я проверих с комп , даде ми няколко грешки които са свързани с помпата , намерих друга електроника и я смених , но пак ми дава грешка P1651 , възможно ли е да има нужда от синхронизиране или трябва да се смени проблемния транзистор . И как мога да проверя дали има друг проблем в самата помпа . Благодаря ви предварително , може би някъде в темата има отговора ,но аз не успях всичко да прочета .

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Първоначално публикуван от lls Преглед на мнение
                Здравейте , доста четоха темата ,но не успях да прегледам всичко имам проблем с Астра Г 2.0 TD с климатик , не иска да запали , предположих че е от помпата и я проверих с комп , даде ми няколко грешки които са свързани с помпата , намерих друга електроника и я смених , но пак ми дава грешка P1651 , възможно ли е да има нужда от синхронизиране или трябва да се смени проблемния транзистор . И как мога да проверя дали има друг проблем в самата помпа . Благодаря ви предварително , може би някъде в темата има отговора ,но аз не успях всичко да прочета .
                Мисля, че говорихме по телефона. Или прецакана електроника (по точно кан контролера в нея), или друг модел с друг протокол на комуникация.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  P1651 Fuel injection pump control module, CAN data bus- malfunction
                  Общо взето помпата не ти отговаря по CAN. В повечето случаи е поправим проблем в електрониката.
                  И проблема не ти е в крайния транзистор! Да си сигурен с друга електроника най добре е да е със същия номер.
                  Например след ~2001г помпата е с пред впръскване и комуникацията по CAN е с друг протокол .

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от steveb Преглед на мнение
                    P1651 Fuel injection pump control module, CAN data bus- malfunction
                    Общо взето помпата не ти отговаря по CAN. В повечето случаи е поправим проблем в електрониката.
                    И проблема не ти е в крайния транзистор! Да си сигурен с друга електроника най добре е да е със същия номер.
                    Например след ~2001г помпата е с пред впръскване и комуникацията по CAN е с друг протокол .
                    Ако проблема е в кан контролера в ПСГ-то, е поправимо-ама друг път. Директно е за хвърляне. Проблема е поправим (временно) само ако е изгорял крайния транзистор за количеството.Тогава се кърпи с друг, и колкото изкара-изкара. Ама не очаквайте да е много, на около 10г. електрониката си се сдухва изцяло. Ако едно се оправи, скоро друго ще даде фира. Като се сметнат разходите по сваляне и качване няколко пъти, финансовата изгода от тоя "ремонт" е съмнителна. И недей да си токова сигурен, че проблема не е И в транзистора, може първо той да е изгорял и след това да е дало фира и другото. За това и няма комуникация по кан, сигурен съм, че и по исо канала няма, т.е. - електрониката е за боклука. Имал съм доста такива случаи.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      "Ако проблема е в кан контролера в ПСГ-то, е поправимо-ама друг път. Директно е за хвърляне."
                      "
                      За това и няма комуникация по кан, сигурен съм, че и по исо канала няма, т.е. - електрониката е за боклука. Имал съм доста такива случаи."

                      Скапан кан контролер още не съм виждал или ако е така шанса сигурно е доста под процент.
                      По-скоро има проблем с захранването в ПСГ-то - затова и няма да има К-линия (iso канала) - затова и аз съм сигурен! В този случаи е възможен (надежден) ремонт , а не е за "директно изхвърляне"/"боклука" !!!

                      "Проблема е поправим (временно) само ако е изгорял крайния транзистор за количеството.Тогава се кърпи с друг, и колкото изкара-изкара. Ама не очаквайте да е много, на около 10г. електрониката си се сдухва изцяло. Ако едно се оправи, скоро друго ще даде фира."

                      Смяна на крайния транзистор не е единствения ремонт по тези ПСГ-та. Даже при добро желание могат да се предотвратят и повече от другите основни проблеми с тия електроники -напр. като този CAN / K

                      "И недей да си токова сигурен, че проблема не е И в транзистора, може първо той да е изгорял и след това да е дало фира и другото."
                      Възможно е , но е по-малко вероятно! По скоро обратното - от проблемите с захранването да е отлетял и той , или просто е някакво съвпадение!


                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Не говоря за проблем със захранването. Говоря именно за липса на комуникация по кан при нормално захранване. Няма как да се поправи. И е по често отколкото мислиш. Бъгави процесори и памети също има доста. И също непоправимо. Микро пукнатини по керамиката- също. Пак непоправимо. Някои проблемите с исо-то се виждат само на стенда. Не може да направи инициализация по исо и да потвърди чек сумата (да обмени пароли). Даже някъде бях сложил скриншот от стенда на такова ПСГ. И въобще, един мъртвец трябва да се кърпи и съживява до някакви разумни граници. А и не е само да го съживиш временно, как ще направиш калибровките на горивата при 20% износена механика примерно. Как ще програмираш делта-фи отново след сваляне на инкременталния сензор. Как ще настроиш базисната точка на аванса.. Никак. Ама това после влияе на колата. Много при това. За това аз такива експерименти на гърба на клиентите не правя. Предлагам им ново с програмиране и гаранция-както си му е реда. Вече който не иска-кърпя. Но обяснявам на хората разликата. Да си знаят...
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Първоначално публикуван от lls Преглед на мнение
                          Здравейте , доста четоха темата ,но не успях да прегледам всичко имам проблем с Астра Г 2.0 TD с климатик , не иска да запали , предположих че е от помпата и я проверих с комп , даде ми няколко грешки които са свързани с помпата , намерих друга електроника и я смених , но пак ми дава грешка P1651 , възможно ли е да има нужда от синхронизиране или трябва да се смени проблемния транзистор . И как мога да проверя дали има друг проблем в самата помпа . Благодаря ви предварително , може би някъде в темата има отговора ,но аз не успях всичко да прочета .
                          Аз така и не разбрах новата електроника от каква помпа е. Старото ГНП какъв номер има? Новата електроника от какво ГНП е?

                          Коментар


                          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                            Здравей, имам Рейндж Ровър II '95 с BMW двигател (М51). С такива помпи занимавате ли се или да търся още подробности?
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Здравей, имам Рейндж Ровър II '95 с BMW двигател (М51). С такива помпи занимавате ли се или да търся още подробности?
                              Занимаваме се със всякакви помпи. Тези специално износват помпените елементи. Симптом-трудно палене при топъл двигател. Това им е най честият дефект.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                                Занимаваме се със всякакви помпи. Тези специално износват помпените елементи. Симптом-трудно палене при топъл двигател. Това им е най честият дефект.
                                При мен е друго - в моменти на превключване на скорости (предимно ниските) компа не казва на ГНП-то да работи и има краткотрайно светкане на "чек енджин" лампата. В този момент ГНПто не работи.
                                Било чест проблем... ако съм го обяснил правилно...
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X