Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

    Моля дай цена или кажи кога да звънна явно си доста зает и не вдигаш по всяко време не ми е удобно да нахалсвам постоянно.

    Коментар


    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

      Първоначално публикуван от Alagiozov Преглед на мнение
      Моля дай цена или кажи кога да звънна явно си доста зает и не вдигаш по всяко време не ми е удобно да нахалсвам постоянно.
      Не, че не вдигам, ами телефона ми е с две сим карти и когато говоря по едната, по другата линия дава, че няма връзка или нещо подобно...Когато и да ми звъннеш, не е проблем. Все пак да е след 10ч. сутрин де..
      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
      Суперскан България www.decbg.com
      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

      Коментар


      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

        Здравейте!!!Изкам да благодаря на колегата Кирил Тодоров за съдействието и добре свършената работа.След ремонта на помпата ми vp44 колата си пали и върви все едно никога не е ремонтирана.И цената за ремонта беше 2-3 пъти по ниска от офертите на разни шарлатани без стендове.
        Поздрави и Благодарско

        Коментар


        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

          Здравейте!!!Изкам да благодаря на колегата Кирил Тодоров за съдействието и добре свършената работа!!!След ремонт на vp44 колата пали и върви все едно никога не е ремонтирана.И цената на ремонта излезе 2-3 пъти по евтино от офертите на разни шарлатани без стендове.


          Поздрави и Успех!!!

          Коментар


          • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

            Здравейте колеги!От близо година карам Ауди А8 2.5 ТДИ 1998 година р.кутия 6 скорости с помпа BOSCH- VP44 !Автомобила е с чип слаган в Германия,като динамиката и разхода са отлични - държи 240 по магистрала и дава комбиниран разход под 8/100 !При рязко смачкване на газта пуши черно ,като веднага след това изчиства(предполагам заради чипа и липсата на катализатор)От както съм собственик периодично(веднъж или два пъти месечно )ми премигва лампата на подгревните свещи,като винаги след това на диагностика ми показва единствено ,,грешка управление електронен блок помпа,,След като изтрия грешката периодично изскача отново.Всички останали показатели на автомобила са перфектни - дюзи,турбо,дебитомер,валове и т.н.Автомобила пали с лекота при всякакво време.Единствено при по-продължителен престой зимно време при първото палене сутрин върти малко повече - около две секунди!
            Въпроса ми е следния:Конкретната грешка ,която излиза на диагностиката винаги ли е предвестник на заминаваща помпа и нужна ли е конкретна ремонтна намеса за да съхраним помпата.Забравих да отбележа, че автомобила е на 203000км(реални по с.книжка и проверени в Автохит) и в горивото слагам редовно добавка Бардал и двутактово масло - по 300 мл на резервоар като за 10 мес. съм изминал 11000 км.
            Благодаря предварително.

            Коментар


            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

              Здравейте,
              След едномесечна борба със въздуха, установих, че засмукването на 100% идва от ГНП-то. За да съм сигурен прилагах различни техники за установяване на причините, довели до изпразване на горивото от ГНП и горивопроводите. Както е в реда на нещата при този дизел с VP44 най-накрая изгорих крайното стъпало на управляващия блок. Прибягнах до услугите на Кирил. Човека беше отзивчив и веднага се зае с ремонта. Радостта в очи ми блестеше.... Казах му, че освен ремонта на ел. блок искам да ми сменят и всички уплътнениия по помпата, защото от нея засмуква въздух. Дейностите, които той каза че е извършил бяха - ремонт на PSG 5, смяна на уплътнения ,центровка на стенд и демонтаж/монтаж на VP44. След ремонта колата вървеше, както и преди – нормален разход и вървеж , но, както винаги има и едно голямо НО. Колата не запали на следващия ден и на по-следващия и т.н. ПРИЧИНА – ВЪЗДУХ. Последваха многобройни диагностики и всички водеха до ГНП. Последва разговор с Кирил, който ми заяви, че сменя тези уплътнения, които изпускат при тест на стенда. БЕЗУМИЕ! Разчитах, че майстора ще смени целия комплект уплътнения, който се предлага от BOSCH, както е и редно. Проведох среща с Кирил, на която същия ми заяви, че PVC – горивопроводите( същите са оргинално поставени) трябва да се сменят с гумени маркучи, кутията на горивния филтър е дефекрирала и следва да се замени(същата е проверена и е изправна), на изходящия горивопровод от ГНП има възвратен щуцер който рябва да се замени (същия е трябвало да се провери при теста на ГНП, защото и от него зависи налягането в ГНП) и куп други странни изказвания. Като видях,, че проблема няма да ми се реши от Кирил, прибягнах до услугите на сервиз. Там за едно денонощие локализираха мястото за засмукване на въздух – пробка на ГНП. Проблема беше отстранен без да се налага демонтаж/монтаж на ГНП. ,,На този технологичен отвор (пробка) не са били сменяни уплътненията и не е бил почистван” – бяха думите на хората от сервиза
              Изводите си ги направете Вие.

              Коментар


              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                Колеги, моля ви за помощ. Така всичко започна, когато помпата на моята Векта Б 2.0 ДТИ 1998 умря. След дълги мъки и размисли и ходене по " Разбирачи" и след много плащания, се примирих да си купя помпа от БГ, но имаше разминавания в номерата старата завършваше на 004 а новата на 015. След монтаж, преди това помпата е тествана в БГ и работи. Та след монтажа колата отново не пали.... та днес се опитах и с вкарване на нафта под налягане в ГНП-то директно и пак нищо имам чувството че нафтата директно отива по тръбичките за обратната нафта. Та въпросът ми е има ли значение за номерата или нещо пак не правя правилно.. също съм сменил и маркучите за обратна нафта. А за помпата си играх 1 ден да разкачам веригите и да зацепвам и пак не стана. Моля за помощ . Поздрави от Германия

                Коментар


                • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                  Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  След едномесечна борба със въздуха, установих, че засмукването на 100% идва от ГНП-то. За да съм сигурен прилагах различни техники за установяване на причините, довели до изпразване на горивото от ГНП и горивопроводите. Както е в реда на нещата при този дизел с VP44 най-накрая изгорих крайното стъпало на управляващия блок. Прибягнах до услугите на Кирил. Човека беше отзивчив и веднага се зае с ремонта. Радостта в очи ми блестеше.... Казах му, че освен ремонта на ел. блок искам да ми сменят и всички уплътнениия по помпата, защото от нея засмуква въздух. Дейностите, които той каза че е извършил бяха - ремонт на PSG 5, смяна на уплътнения ,центровка на стенд и демонтаж/монтаж на VP44. След ремонта колата вървеше, както и преди – нормален разход и вървеж , но, както винаги има и едно голямо НО. Колата не запали на следващия ден и на по-следващия и т.н. ПРИЧИНА – ВЪЗДУХ. Последваха многобройни диагностики и всички водеха до ГНП. Последва разговор с Кирил, който ми заяви, че сменя тези уплътнения, които изпускат при тест на стенда. БЕЗУМИЕ! Разчитах, че майстора ще смени целия комплект уплътнения, който се предлага от BOSCH, както е и редно. Проведох среща с Кирил, на която същия ми заяви, че PVC – горивопроводите( същите са оргинално поставени) трябва да се сменят с гумени маркучи, кутията на горивния филтър е дефекрирала и следва да се замени(същата е проверена и е изправна), на изходящия горивопровод от ГНП има възвратен щуцер който рябва да се замени (същия е трябвало да се провери при теста на ГНП, защото и от него зависи налягането в ГНП) и куп други странни изказвания. Като видях,, че проблема няма да ми се реши от Кирил, прибягнах до услугите на сервиз. Там за едно денонощие локализираха мястото за засмукване на въздух – пробка на ГНП. Проблема беше отстранен без да се налага демонтаж/монтаж на ГНП. ,,На този технологичен отвор (пробка) не са били сменяни уплътненията и не е бил почистван” – бяха думите на хората от сервиза
                  Изводите си ги направете Вие.
                  Bojo06, и ти май голям мошеник се очертаваш. Не си спомням да съм правил твоя помпа нещо, тоя пост откъде се взе ???
                  А между другото, ти май нещо се мъчеше да ги ремонтираш тия помпи. Дооправял съм няколко "ремонтирани" от тебе, да не казвам какви мизерии бяха направени по тях. Много завист, много нещо.....Ами извади и ти пари, купи стендове, софтуер, дюзи и още куп други неща и прави помпи. А не да сменяш транзистори (и то неграмотно), и да лъжеш хората.
                  По темата, такъв втомобил действително имаше, смених необходимите гарнитури. Централния семеринг не съм сменял, нямаше му нищо, а и после трябва да се програмира отново фи1 и делта фи. А не искам да натарвам клиента с пари излишно. И въпреки това, клиента се обади, каза че са му отстранили проблема с въздуха и са му взели пари за това. Тези пари веднага му ги възстанових. Отделно всичко друго по помпата което съм правил (електроника и механика) работи перфектно. Ама това нещо пропускаш да го напишеш.
                  И да ти кажа нещо, ако мислиш, че с такива измами и номера ще си спечелиш клиенти-много се лъжеш. Научи се да ремонтираш помпи, тогава имаш повече шансове. Напомняш ми за един друг, май Галин Генчев се казваше, и той пробва тия номера, не си оригинален.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                    Първоначално публикуван от high_octaine Преглед на мнение
                    Колеги, моля ви за помощ. Така всичко започна, когато помпата на моята Векта Б 2.0 ДТИ 1998 умря. След дълги мъки и размисли и ходене по " Разбирачи" и след много плащания, се примирих да си купя помпа от БГ, но имаше разминавания в номерата старата завършваше на 004 а новата на 015. След монтаж, преди това помпата е тествана в БГ и работи. Та след монтажа колата отново не пали.... та днес се опитах и с вкарване на нафта под налягане в ГНП-то директно и пак нищо имам чувството че нафтата директно отива по тръбичките за обратната нафта. Та въпросът ми е има ли значение за номерата или нещо пак не правя правилно.. също съм сменил и маркучите за обратна нафта. А за помпата си играх 1 ден да разкачам веригите и да зацепвам и пак не стана. Моля за помощ . Поздрави от Германия
                    Напразно си си играл толкова да сменяш колега. Помпа 015 е с пред-впръскване и протокола на управление е различен. Няма да запали. Трябва да е същия номер. Ако искаш да разчиташ на колата, аз и по телефона ти казах. В момента съм направил промоционални цени за рециклиране на помпата- нова електроника, нови клапани за количество и аванс, нов датчик обороти, нови гарнитури(+ семеринг), програмиране на стенд-всичко 1000лв. Гаранция е стандартна която дава Бош-1год. Тези цени няма да се задържат дълго, само новия електронен блок с клапаните е 860лв. в магазина. В момента съм намерил случайно по евтини, но количеството е ограничено. Може и да се ремонтира електрониката, но ако ще си караш колата и искаш да си 100% сигурен в нея-това е решението.
                    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                    Суперскан България www.decbg.com
                    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                    Коментар


                    • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                      Kiki.t да спазваме добрия тон! Не съм мошеник! Опела и аз идвахме при тебе. Не се занимавам с ремонти на автомобили! ЛЮБИТЕЛ СЪМ само на мойте автомобили и сърце ми се къса, когато се налага да прибегна до някой майстор....а те досега са били само двама (единия си ти)......................................Човек трябва да приема и критики и да си взема бележки, за да се стреми да е винаги точен. ......
                      A колегата high_octaine може да замени помпа 004 с 009 или 011 т.е. те са взаимно заменяеми, но не и с номера 015 и 016, които са взаимно заменяеми.
                      Последно редактирано от bojo06; 02-05-12, 22:23.

                      Коментар


                      • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                        Първоначално публикуван от bojo06 Преглед на мнение
                        Kiki.t да спазваме добрия тон! Не съм мошеник! Опела и аз идвахме при тебе. Не се занимавам с ремонти на автомобили! ЛЮБИТЕЛ СЪМ само на мойте автомобили и сърце ми се къса, когато се налага да прибегна до някой майстор....а те досега са били само двама (единия си ти)......................................
                        Ако е така, то извинявай. Останах с впечатлението, че човека използващ ника Bojo06 и собственика на въпросният автомобил са съвсем различни хора. И понеже съм се нагледал на всякакви изпълнения, реагирах така.
                        Но още по-добре. Темата се чете от много хора и нека да уточним. Електрониката беше изгоряла, поправна ли е както трябва-да. Колата върви ли както преди без забележки-да. Разхода в нормите ли е-да. Гаранция за ремонта получи ли-да. Така. Относно гарнитурите. Твърдя, че съм сменил всички гарнитури. БЕЗ семеринга в предния край на помпата. Защо-първо защото нямаше нужда, на стенда с 2200 оборота и 20 бара ако няма проблем, значи на колата да има е абсурд. И второто-ако вадя вала за да сменя семеринга, после трябва отново да програмирам в памета на помпата ъгъл фи1, делта фи а също и калибровките на всички горива. Как ти се струва да ти поискам още примерно 300лв. за тая процедура. И то това е с отстъпка, по принцип навсякъде където разполагат със стенд Бош епс815 взимат за това 400лв. Сега се надявам разбирш, че съм го направил за да ти СПЕСТЯ пари, за мен е по добре обратното....
                        Действително, на помпата има 3 тапи, две от двете страни и една под електрониката. И трите са с медни дифтунги. Напълно възможно е да съм забравил да сменя някоя от тези дифтунги. И това се случва. Просто не си го спомням, покрай всичките помпи които правя. Като ми каза, че си платил допълнително за да ти сменят тази дуфтунга, какво направих...Веднага ти възстанових парите и ти се извиних, помниш ли го това. Надявам се помниш също, че ти казах-колкото и да са ти взели, грешката и недоглеждането си е мое в случая и ти възстановявам колкото пари кажеш. Това надявам се си спомняш. Казах ти също, че случката НЕ влияе по никакъв начин на гаранцията която имаш за ремонта на помпата. Сега кажи, какви са ти точно оплакванията и забележките към мене ?????? И си помисли дали си прав. Аз нямам какво повече да кажа.
                        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                        Суперскан България www.decbg.com
                        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                        Коментар


                        • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                          Да се върнем по същество към темата. Искам да направя едно пояснение относно това
                          какво представлява ъгъл фи1 и делта фи, тъй като те често се споменават около
                          помпите VP44. Ъгъл фи1 е ъгълът който се сключва между определена базисна точка
                          на вала на помпата и точката на впръскване на цилиндър А (за различните помпи е различен).
                          Де факто, ъгъл фи1 определя с какъв аванс ще бъде зацепена статично помпата към двигателя.
                          Делта фи е разликата между точките на впръсквне на различните цилиндри. Все пак при
                          производството на механичните компоненти на помпата има толеранси и чрез програмирането
                          на базисна отправна точка, ъгъл фи1 и делта фи се цели впръскванията на отделните
                          цилиндри да се синхронизират, т.е впръскването за всеки отделен цилиндър да става в
                          точно определеното положение на гърбицата на вала ИМЕННО за този конкретен цилиндър.
                          По този начин се гарантира абсолютно балансиране на цилиндрите, т.е моментите на
                          впръскване за всеки цилиндър ще са точно когато е необходимо. Ако това не се направи,
                          се получава разсинхронизация между цилиндрите, образно казано всеки цилиндър започва
                          да работи с различно предверение (аванс) на впръскването. И не само това, тъй като
                          началото на впръскването става при различни положения на гърбичния пръстен за
                          всеки цилиндър, то и количеството впръскано гориво при всеки отделен цилиндър става различно.
                          Резултатът- трудно палене, шумна работа с притрисане, придръпване при ускоряване,
                          повишен разход и т.н. Поради всичко описано по горе, винаги предупреждавам хората
                          да ми изпращат помпите в КОМПЛЕКТ, без да е сваляна електрониката. Развие ли се
                          веднъж датчика за обороти, ъглите фи1 и делта фи се губят и трябва да се програмитрат
                          отново. А за да стане всичко както трябва е нужно да се програмират след това
                          отново всички калибровки на горивото на помпата. Не, че помпата няма да работи и без
                          това да се направи (в редки случаи и не работи), но няма да е както трябва. Почва се
                          със светване на "чек" лампата на таблото, загуба на мощност, трудно палене и т.н.
                          Тези дни ще кача малко снимки от стенда на които се вижда как работи помпа с разбалансирани
                          фи 1 и делта фи. Разликата в горивото между отделните цилиндри достига 30%.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • Така да благодаря на колегите,които се отзоваха. Ще се опитам да намеря помпа, но това ще стане чак като се върна към БГ. Тука помпите са към 500 евро втора ръка. Ако не намеря ще се възползвам и аз от услугите на колегата Кирил. Благодаря още веднъж и ви пожелавам много успехи.

                            Намерих ГНП с ел. номер 106с и 106д ... но дали мога да заменя моята 106а с някоя от тези? Видях че тук някъде беше обяснено но прелистих всички страници и не го намерих..... понякога от дърветата не се вижда гората .... моля се някой да помогне благодаря.... става въпрос за Ауди А4 1998 2.5 ТДИ 150к.с......
                            Последно редактирано от CarTest™; 05-05-12, 07:10.

                            Коментар


                            • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                              Първоначално публикуван от Galcity_CR7 Преглед на мнение
                              Така да благодаря на колегите,които се отзоваха. Ще се опитам да намеря помпа, но това ще стане чак като се върна към БГ. Тука помпите са към 500 евро втора ръка. Ако не намеря ще се възползвам и аз от услугите на колегата Кирил. Благодаря още веднъж и ви пожелавам много успехи.

                              Намерих ГНП с ел. номер 106с и 106д ... но дали мога да заменя моята 106а с някоя от тези? Видях че тук някъде беше обяснено но прелистих всички страници и не го намерих..... понякога от дърветата не се вижда гората .... моля се някой да помогне благодаря.... става въпрос за Ауди А4 1998 2.5 ТДИ 150к.с......
                              Не гледай номера по VAG, a този по Бош. Трябва ти помпа 0 470 506 002. Обаче не те съветвам да си даваш парите за втора ръка помпа. Какво да очакваш от 10 и повече годишна помпа, освен и тя да дефектира или да е с проблеми. По добре с тия пари си оправи твоята. Щото съм имал такива скучаи, купува си човека друго г.н.п. и след примерно 2 месеца го правиме и него. А в автоморгите, гаранция за втора ръка помпи не дават, запали ли добре, ама ако спре след 10 дни......
                              Последно редактирано от kiki.t; 05-05-12, 09:24.
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • От: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

                                Здравейте. Колата е Вектра Б X20DTH. Проблема е следния. При форсиране до 1200 оборота, или задържане по продължително между 1500 и 1800 оборота, при пускане на газта почва да претриса цялата кола. Връзвана е на Оп - Ком и от него се вижда че желания и актуалния аванс имат разлика. Това се случва за секунда и след това изравнява и колата си успокоява и няма проблеми никакви. И другото което е че го прави когато си иска. Не го прави всеки път. Като снега зимата е , ту го има ту го няма.
                                Моля за съвет какво да правя с колата .

                                Благодаря.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X