Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на ГНП BOSCH VP 44 и подобни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

    Първоначално публикуван от X20DTL Преглед на мнение
    Не е ясно на хората от какво гори този транзистор защо не казвате или все пак требва да се искара някой лев.
    Така както питаш, малко се зачудих дали да ти отговарям
    Гори първо защото това си е конструктивен дефект на тая помпа.Също ако помпата е останала без нафта и колата е мъчена дълго време да запали, транзистора не се охлажда добре и изгаря.Още, когато клапана за количествата окъси или заклинва и не работи добре, токът в изходната верига нараства над допустимото и транзистора изгаря.
    Колега, всичко дето съм написал в темата явно не е за да изкарам пари, коригирай си тона
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Така както питаш, малко се зачудих дали да ти отговарям
      Гори първо защото това си е конструктивен дефект на тая помпа.Също ако помпата е останала без нафта и колата е мъчена дълго време да запали, транзистора не се охлажда добре и изгаря.Още, когато клапана за количествата окъси или заклинва и не работи добре, токът в изходната верига нараства над допустимото и транзистора изгаря.
      Колега, всичко дето съм написал в темата явно не е за да изкарам пари, коригирай си тона
      Извинявам се колега но защо никаде не се споменава хората да си прегледат клапана за количеството след като са ремонтирали блока да го почистат или друго.

      Коментар


      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

        Първоначално публикуван от X20DTL Преглед на мнение
        Извинявам се колега но защо никаде не се споменава хората да си прегледат клапана за количеството след като са ремонтирали блока да го почистат или друго.
        Добре, ето добавяме.Силно препоръчително е да се разглоби механично помпата и да се почисти от ръжда и наслоявания.Особено внимание да се обърне на клапана за количеството, желателно е да се почисти в ултразвукова вана със съответния почистващ препарат
        Ако има съмнение за увреден клапан-да се смени, това ще спести бъдещ ремонт на ел.блока.
        0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
        Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
        Суперскан България www.decbg.com
        Машинно почистване на DPF/FAP филтър

        Коментар


        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

          ХОРА спрете с глупостите. Колкото повече се разширява тази тема толкова-повече простотии можеш да прочетеш и научиш в нея.
          bojo06 . IFRZ44N е АБСОЛЮТНО неподшодящ , а пък метода на спойка с алуминий - става , ама ако даваш гаранция до излизане от сервиза.
          Ако обичате предаването "destroyed by seconds " направете това-PresentaciónVP44.pdf‎
          Тези които пробват с предложението на kiki.t - " оригиналният " FDB44n25 поне няма да навредят на ГНП-то резултата ще е все-едно не са сложили нищо.
          Последно редактирано от CarTest™; 13-02-10, 10:07. Причина: Ненужни коментари

          Коментар


          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
            Не знам отговора на въпроса ти, но би било полезно да качиш снимка на въпросното място на свързване на гейта. Би спестило доста усилия на следващите.

            "Мнение на X20DTL
            Не е ясно на хората от какво гори този транзистор защо не казвате или все пак требва да се искара някой лев.
            Така както питаш, малко се зачудих дали да ти отговарям
            Гори първо защото това си е конструктивен дефект на тая помпа.Също ако помпата е останала без нафта и колата е мъчена дълго време да запали, транзистора не се охлажда добре и изгаря.Още, когато клапана за количествата окъси или заклинва и не работи добре, токът в изходната верига нараства над допустимото и транзистора изгаря.
            Колега, всичко дето съм написал в темата явно не е за да изкарам пари, коригирай си тона
            Последно редактирано от CarTest™; 13-02-10, 10:06. Причина: Недопустими реплики

            Коментар


            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

              Първоначално публикуван от s.grigorov Преглед на мнение
              ХОРА спрете с глупостите. Колкото повече се разширява тази тема толкова-повече простотии можеш да прочетеш и научиш в нея.
              bojo06 . IFRZ44N е АБСОЛЮТНО неподшодящ , а пък метода на спойка с алуминий - става , ама ако даваш гаранция до излизане от сервиза.
              Ако обичате предаването "destroyed by seconds " направете това-PresentaciónVP44.pdf‎
              Тези които пробват с предложението на kiki.t - " оригиналният " FDB44n25 поне няма да навредят на ГНП-то резултата ще е все-едно не са сложили нищо.
              Добра си е темата, а и разбрахме че ти си единствения в света дето може да ремонтира вп44.Само дето нищо не казваш а само плюеш....
              Та в този ред на мисли се чудя, няма ли най-накрая да те баннат, и без това ползата от постовете ти=0Даже и по-лошо, струва ми се че умишлено изопачаваш.
              Разбери накрая, че не е най-сложното нещо на света да смениш един транзистор, и не се взимай толкова на сериозно.....
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                здравейте g-n s.grigorov! имам проблем от преди месец с гнп - след паркиране за 10 мин ..после отказа да запали.... колата.е.марка опел астра 1,7 TD 1998г. от полицейските астри с немския двигател....помпата е с електронно управление..и от сервиза ми казаха че компютъра е дал грешка в нея...прочетох вашите коментари и препоръки ..но не можах да намеря телефон за връзка...ще ви бъда благодарен да ми отговорите и да ви обясня подробно.....!

                Коментар


                • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                  Първоначално публикуван от fluidor33 Преглед на мнение
                  здравейте g-n s.grigorov! имам проблем от преди месец с гнп - след паркиране за 10 мин ..после отказа да запали.... колата.е.марка опел астра 1,7 TD 1998г. от полицейските астри с немския двигател....помпата е с електронно управление..и от сервиза ми казаха че компютъра е дал грешка в нея...прочетох вашите коментари и препоръки ..но не можах да намеря телефон за връзка...ще ви бъда благодарен да ми отговорите и да ви обясня подробно.....!
                  Виж какво колега, не съм си правил труда да пускам тая тема и да я развивам и допълвам, за да прави някой друг пари от нея.Напротив, целта на темата беше точно обратната.Въпросният григоров е явно от хората които темата и информацията е засегнала.До сега не е написал нищо конструктивно в нея.Напротив, постоянно намеква че така или иначе не става и едва ли не само той е този дето може да ремонтира тази помпа.СРЕЩУ ЗАПЛАЩАНЕ естествено.
                  На вниманието на модераторите и администраторите.Господа, не ме карайте да съжалявам че пуснах тази тема.Целта беше взаимопомощ, а не някой тънко да се рекламира в нея.Моля да вземете необходимите мерки.Въпросният господин щом толкова иска, да си плати за реклама и да ремонтира помпи.Нямам нищо против.Но не и по този начин.
                  Благодаря.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                    Мисля, че Грироров знае какво да направи оттук нататък. Ако телефонът му се появи отново в ТАЗИ тема, отново ще изчезне, заедно със самият Григоров от Форума, а останалото ще остане за пример какво трябва и какво не трябва да се прави в един Форум.

                    @kiki.t : Темата е полезна за всички. При свободно време ще я съберем в по-прегледен вид, а празните приказки - ще изтрием.

                    Коментар


                    • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                      Темата е много полезна.Браво на всички които са отделили толкова време за тези проби!

                      Коментар


                      • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                        Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                        Оригиналният транзистор използван във VP44

                        FDB44n25
                        Apologies for not writing in Bulgarian, but I don't understand it and have to use Google Translator. Very good topic.

                        Isn't FDB44n25 woring under 250V? Others are usually 55V (Vdss).
                        I was told that the original transistor installed in VP pumps was
                        MTD3055VL1.


                        By the way - VP30 has hot 3 legs comming from the transistor main plate, not 2 like VP44.

                        Коментар


                        • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                          "здравейте g-n s.grigorov! имам проблем от преди месец с гнп - след паркиране за 10 мин ..после отказа да запали.... колата.е.марка опел астра 1,7 TD 1998г. от полицейските астри с немския двигател....помпата е с електронно управление..и от сервиза ми казаха че компютъра е дал грешка в нея...прочетох вашите коментари и препоръки ..но не можах да намеря телефон за връзка...ще ви бъда благодарен да ми отговорите и да ви обясня подробно.....!"


                          Вашия проблем в случая, по тези признаци, изобщо не е от помпата .... но трудното й и продължително въртене без гориво ще доведе и до изгоряла електроника ...

                          - проблемът е в нехерметичността на горивопроводната системата, въпреки, че не се вижда системата смуче въздух и връща горивото в резервоара. Основен проблем на Астри, който води и до дефектирали помпи

                          - най-често това се случва от горивният филтър и "бързите му връзки" няма омазнено, няма видими следи от дизел, но си смуче, решението с подмяна на оригиналните уплътнения във връзката помага, но не задълго. Най - лесното решение е поставянето на горивен фитър от ФВ тип закрит буркан с тръбички
                          - задължително се сменят маркучетата за излишната нафта, нагарят и се напукват /най-вече в скритата част при дюзите/, да се внимава при свалянето и подменянето им с пластмасовите трипътници, защото от годините са станали изключително чупливи

                          ... и тази диагноза е най-любима на всички майстори, защото пак се бъркате с 500-700 лева за уж ремонт на помпа, а всъщност е работа за един час ...
                          Последно редактирано от paksss; 05-03-10, 12:42. Причина: правопис, редакция
                          Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                          Коментар


                          • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                            Колега има нещо вярно в това което казваш.Аз знам че ги лекуват с едни клапанчета за да не се връща нафтата обратно и върши работа.Слага се на горивопровода преди горивния филтър за да остава винаги пълен и като запали няма ядове.Това найстина си е кахър на опелите това е обаче последния вариянт преди помпата да се скапе напълно.
                            0878424143
                            0887424150

                            Коментар


                            • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                              Клапанчетата не вършат никаква работа!!!
                              Защото така е разположението на горивните маркучета.

                              Коментар


                              • До: Ремонт на ГНП BOSCH VP 44

                                тези клапани са въздух работа, как ще оправите проблема с кофти нафта? механичното захабяване на помпата...... горивната система може да смуче въздух от 100 места! И вече ремонтите на са по 500-700лв.
                                п.п Поставяне на клапан за обратна нафта не решава проблема, нито предпазва ел. блока ни чудо. А да не кажа какви неща съсържа нафтата, какво се събира в горивния филтър и после попада в помпата. Там пък клапаните за дозитането на нафтата и таймнинга.... нищо вечно няма.
                                Милен Иванов
                                БМВ E46 320 D, Grand Vitara V6
                                0887771559, Пловдив

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X