Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На палатка, ама къде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На палатка, ама къде?

    С приятели сме решили да отидем малко в природата да поотпуснем и да избягаме от заблудените туристи във Варна за няколко дена. Решили сме да е по черноморието, но проблема е следния- незнаем къде. Миналата година ходихме на Паша дере (близо до Варна) и Иракли, само че сега искаме да поразнообразим и да "мръднем" на юг към Созопол, Царево и т.н. Там не съм ходил и приемам предложения от вас. Предпочитам да не е къмпинг, а някой закътан плаж. Мерси предварително.

    П.П. Искам също така да изразя възмушението си от факта, че месността Иракли ще бъде превърната в строителна площадка. И предлагам на ръководството на форума да се организира някаква протестна акция (било то подписка или нещо от сорта) в защитата на това райско кътче от България. Вярвам, че всички съфорумници биха се отзовали за подобна кауза. Списанието Offroad BG също би могло да бъде полезно за целта. Лично аз не искам Иракли да стане наблъскано като Златните или Сл. Бряг.

    ППП Надявам се че не съм досадил прекалено много

  • #2
    Re: На палатка, ама къде?

    Здрасти на палатка на юг можеш да отидеш все още на доста места... докато не ги застроят и тях. Като тръгнеш от Царево посока Резово ще си намериш поне 10 места. Преди години плажа Силистар беше невероятно място сега доколкото знам има някаква кръчма, друго хубаво място е следващият залив до южният плаж на Синеморец. За него се минава по един черен път от долният паркинг през гората и се стига до следващия залив, на който много малко хора ходят, той също става...
    LZ1RED

    Коментар


    • #3
      Re: На палатка, ама къде?

      Първоначално публикуван от redair
      Здрасти на палатка на юг можеш да отидеш все още на доста места... докато не ги застроят и тях. Като тръгнеш от Царево посока Резово ще си намериш поне 10 места. Преди години плажа Силистар беше невероятно място сега доколкото знам има някаква кръчма, друго хубаво място е следващият залив до южният плаж на Синеморец. За него се минава по един черен път от долният паркинг през гората и се стига до следващия залив, на който много малко хора ходят, той също става...

      Много е красиво действително там.Но проблема е .....змийствен. Ако това не те притеснява....
      B+

      Коментар


      • #4
        Re: На палатка, ама къде?

        Първоначално публикуван от vokel
        Много е красиво действително там.Но проблема е .....змийствен. Ако това не те притеснява....
        Чувал съм че смоците били по-вкусни от пилешко месо

        Коментар


        • #5
          Така нареченият южен плаж на Синеморец се казва Бутамята / по името на рекичката, която се влива в морето/. Следващият, на юг е Алипу - казват му Липите, дотам пътят не е много добър / поне не беше/, а още по на юг има друг - казва се Листи - пътят до него е отбивка от пътя Синеморец - Резово. На Силистар, преди нямаше никаква кръчма, а пък Граничните ме бяха глобили 50 лв., защото бях отишъл до плажа с колата. Успех!

          Коментар


          • #6
            Силистар

            Миналата седмица бях на Силистар. Нямаше кръчма ( по скоро не беше останала). Но има вход 2 лева за плажа
            На залива след Бунаята снимаха филм и не можах да мина.
            Но наистина е много красиво.
            Мога да ти пратя трака до Силистар ако искаш.
            Но разбрах, че горските и гранична не са големи любители на хора дето ходят с джипки из гората........
            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
            NULLA TENACI INVIA EST VIA

            Коментар


            • #7
              Що не опиташ на самото
              устие на р.Велека?Отбивката
              е точно преди моста в отсечка-
              та Ахтопол - Синеморец.Място-
              то е приказно.На левия бряг на
              реката, точно откъдето почва
              пясъчната коса между реката
              и морето, красота, казвам ти!
              Пак там от левият бряг се
              издига един висок скален нос,
              точно срещу Синеморец.Може-
              те да направите бивака и там -
              гледката е фантастична, на ки-
              лометри и към морето и към
              сушата.На върха ( качванката
              е по едни малко стръмни стъпа-
              ла ) има изградени беседка ( го-
              ляма, за около 10 човека ),ог-
              нище, пейчици разни - всичко
              е от дърво.

              Опитайте!
              After action -satisfaction!

              Guaranty !!!
              Маке му и трън!
              Да живей куманизъма!

              Коментар


              • #8
                За, който не знае ... искам да обясня ....!
                Няма място на юг от Бургас .. до Резово, дето да не съм бил .... естественно с жипката ......
                Та сигурно съм единствения човек в България, който е плащал глоби вече в четирицифрени суми .... за НАВЛИЗАНЕ С АВТОМОБИЛ В ЗАЩИТЕНИ ТЕРИТОРИИ !!!!
                Даже миналата година ДВЕ за ден .....

                Балканджия !! .... устието на велека е защитена територия ....
                " ЗМ “Устие на р. Велека” е обявена със Заповед 608/01.09.1992 г. на МОС.
                Разположена е в землищата на гр. Ахтопол, Синеморец и Бродилово и обхваща площ от 1511,2 ха.
                "

                Та там последния път платих ... разбира се после 100лв. .... за НАВЛИЗАНЕ !!

                Така че внимавайте !! ..... е не че не съм спал там ......., а и на много други места ама .....
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  Кар Тест, създават ли проблеми по пътя, който върви м/у Велека и кльона, не покрай реката, а вътрешния дето е по - близо до кльона?

                  Коментар


                  • #10
                    Мерси за изчерпателните отговори и напътствия! В най скоро време( до седмица) ще избягам от града.

                    За Pursie: нямам ГПС още, но благодаря за офертата

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от CarTest™
                      Балканджия !! .... устието на велека е защитена територия ....
                      " ЗМ “Устие на р. Велека” е обявена със Заповед 608/01.09.1992 г. на МОС.
                      Разположена е в землищата на гр. Ахтопол, Синеморец и Бродилово и обхваща площ от 1511,2 ха.
                      "

                      Та там последния път платих ... разбира се после 100лв. .... за НАВЛИЗАНЕ !!
                      Пич, от 14 век насам ходя там да ловя
                      бръсначи на чепаре, или морски кефал
                      у реката ( когато е затворено устието )
                      и само веднаж лайнарите се заядоха
                      заради една баба костенурка, дето я
                      бех спасил от гладна и жадна смърт.
                      ( беше паднала в някакъв пресъхнал
                      кладенец.Даже корубата и беше изб-
                      ледняла от влагата ли, от тъмното ли?
                      Не знам!) Та винаги съм бил с джипката
                      там и нема проблеми, но за тая година
                      не отговарям ...
                      Да живей куманизъма!

                      Коментар


                      • #12
                        За ДОС..
                        Не и по двата пътя (северен и юг) няма проблеми !!

                        Балканджия .... да не ти се случва !!!
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          В Царево има местни момчета с УАЗове и големи газки Карат ги по плажа и в резервата с туристи. Макар че там не е съвсем безопасно, преди няколко години ме гони едно стадо глигани. Тогава карах така, че всякви Ладоги и Берлини с Бреслаувци са тренировка за детски отбор по картинг)
                          Като ги намерите и говорите с тях вярвам после няма да имате проблеми с никого.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X