Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

    Колеги, по-трудно ли се намират части за Фероца Бертоне в сравнение с "нормалните" Фероци.

  • #2
    До: Разлика в частите за Фероца и Фероца Бертоне

    за двигателя части се намират лесно, останалото е фероза. Според мен по добър вариант е бертоне по-широко е с 14 см, и можеш да си сложиш по- големия мотор.
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

    Коментар


    • #3
      До: Разлика в частите за Фероца и Фероца Бертоне

      Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
      за двигателя части се намират лесно, останалото е фероза.
      А имаш ли идея дали скорости и раздатка са различни, или разликата е само в захващането към двигателя?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Разлика в частите за Фероца и Фероца Бертоне

        Скорости и раздатка са на фероза ,но фланеца на скоростната кутия е за бмв дв.
        Bertone freeclimber 1.8 115hp

        Коментар


        • #5
          До: Разлика в частите за Фероца и Фероца Бертоне

          Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
          Скорости и раздатка са на фероза ,но фланеца на скоростната кутия е за бмв дв.
          Мерси.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Разлика в частите за Фероца и Фероца Бертоне

            Ето една тема, на която и дойде времето за нов живот

            Днес се запознах лично с Бертонето на ipivo. Страхотна е! Идеално запазена и поддържана.

            От дума на дума стигнахме до съвместимост на частите. На вид нещата изглеждат еднакви Но само на вид.

            1. Рама - Бертонето е по-широко. С около 5". Дължина не мерихме.
            2. Задно окачване - има разлика в пластините, които държат амортесьорите. Ресорите са широки 70мм. Задния диф е с 5" по-широк.
            3. Предна маска около фаровете - няма много общо поради това, че фаровете са 4 кръгли;
            4. Ляв вътрешен калник - има заводски отвор за въздуховод в предния край. Казанчето за чистачките, кутията за въздушния филтър, горвиния филтър са различни и захвата им е друг;


            На първо време открихме това. Изследванията ще продължат.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

              Така Значи,поради това, че е с въпросните 5" по-широка, не става и оригиналния булбар,но вече съм го парчетосал и се вихрят едни удължители,допълнителни конзоли и абе купона си струва.

              Коментар


              • #8
                До: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

                Това, значи че не стават и оригиналните борни.

                А с теб вчера какво мерихме с булбара... На мен ми изглеждаше, че идва точно на захватите.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

                  Ванка,въобще не го мисли,ние мерихме,ама без едната конзола. Ще го напасвам,няма да го познаеш Качил съм малко фото на темата за частите,ама това е само началото. Следва песъкоструй,прахово и киченки

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

                    Да, видях снимките. Добре става.

                    Като гледах снимките се сетих за още една разлика - предните мигачи/габарити. Огледални са.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

                      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                      Да, видях снимките. Добре става.

                      Като гледах снимките се сетих за още една разлика - предните мигачи/габарити. Огледални са.
                      Не на всички са огледални. На моето Бертоне са като на ферозата - мигачите от вътрешната страна, габаритите от вън.
                      Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

                        Те всъщност са симетрични, т.е. можеш да си ги обърнеш, както ти харесва...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

                          А бе и в двата случая имам два еднакви(леви или десни) здрави и нито един противоположен или симетричен

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

                            По празниците се наложи да ремонтирам ауспуха и гърнетата на Бертонето, та по тоя повод излезе още една разлика с Ферозата. Всичките "тръби" са си на Беротоне. Гърнетата са направени от някаква гадна за заваряване ламарина, набедих я за неръждавейка, дали е такава не знам.
                            Установявам следното правило: "Отвиеш ли нещо с ключ 13, то със сигурност не е японско."
                            Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разлика в частите за Фероза и Фероза Бертоне

                              Тъй като болестта се развива нормално, реших да обърна внимание и на ресьорите на бертонето. Ама понеже вече си имам едно на ум, взех размерите на Делчо от залепената тема за ресьори и с бодра стъпка и шуплер в ръка ... изненадааа ресьорите на бертонето са по-широки с един сантиметър.

                              Ресьора на ферозата е широк 60мм, на бертонето е 70мм. Бертонето е freeclimber 2, т.е. купето на фероза.

                              Някой да е сменял ресьори на бертоне? С какви?
                              Случайно Рокито да е с 70мм ресьори?
                              Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X