Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов член на клуба с Дайхацу РОКИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов член на клуба с Дайхацу РОКИ

    Привет на всички. Драго ми е да се похваля че се сдобих с Дайхацу Роки и сега е ред да вкарам малко пари за да го стегна и подготвя за як офроуд. Машината е 89-та година с 2.0 мотор бензинов. За съжаление обаче бившия му собственик му е хакнал газова бутилка и е изхвърлил някъде резервоара, а аз искам да го карам на бензин и да махна газовата уредба , за по-безпопасно. Така че сега ще ви помоля за съвет къде , какъв резервоар да търся, който да мога да монтирам без големи усложнения. Освен това ми предстои избор на гуми(може би с размер 30/9.5/15) които да са с помосима цена, и само за офроуд 80%/20%. Неизбежна е и работата по двигателя, който е на Тойота и се надявам да има части на нормални цени или поне добри заместители. Оставам с впечатление че Рокито не е много разпространен модел, но ще се радвам ако някои от по-опитните офроудъри се произнесе за качествата му за екстремно каране в екстремни терени. Отзад и отпред е на лентови ресьори и ми се струва че това е добре за целите за които ще го ползвам-основно за офроуд. Ще се радвам на всякакви коментари и информация за джипката, тъй като за момента мерака ми е по-голям от реалната представа с какво съм се захванал.
    Митко

  • #2
    KickBull

    Привет KickBull да ти кажа и аз съм малко нов тука(май 1седмица)ама гледам добре си се ориентирал и ти насам.Виждал съм такова Дайхацу,не е рядкост.Какво против газовите имаш?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      Ти резервоар си му сложи, но газовата не махай в никакъв случай. Пък и това за безопасността го забрави, за мен газовата е по-безопасна от карбураторен бензинов двигател. И за повече информация за модела питай Goldy - той имаше такова преди време.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Лошото е че бутилката е монтирана отдолу и ако се удари и пробие или някоя тръбичка се скъса и бог знае какво ще се случи. А и аз няма да въртя много километри с тази машинка, та разхода не ме бърка. Освен това с газта до колкото знам се губи мощност, през зимата създавва проблемации и мирише кофти. Общо взето това са ми аргументите срещу газта. Ако го ползвах като основен автомобил щях да се замисля, но аз си карам основно леката кола.
        Митко

        Коментар


        • #5
          Е зимаат ако е кофти изпарителя може и да не може да запали хубаво е да имаш някакво малко резервоарче за бензин кокото да го запалиш. Но това за загубата на мощността вобще не съм съгласен ако се отвори на богато може да върви мноого повече е и ще харчи ама...

          Коментар


          • #6
            мотора не толкова слаб/87к.с./, така че газта едва ли ще се отрази зле на поведението му за офроуд, а и ти на състезания няма да се пускаш, все пак. Няма ли възможност да се обезопаси бутилката, че Рокито не е от най-високите и понякога обира препятсвията с корема си. Не е лошо да си имаш бензинов резервоар, че ако ти свърши газта в гората става интересно...
            Желая ти безаварийно каране, както вече ти казах Рокито е много здрава машина,със сравнително добра проходимост и поведение извън пътя.

            Коментар


            • #7
              Благодаря за изказаните мнения. Искам да попитам също относно осигуряването на водонепромокаемост на делкото, свещите и ако има някакви други щуротии за които не подозирам. Монтаж на шнорхел ми се струва забавна и не особено комплицирана работа, но гиреспоменатите елементи ми се струват труднички за обезопасяване.
              Освен това ме съветват оттук-оттам да дам за допълнително огъване ресьорите за да се вдигне още клиренса. В комплект с 4 нови големи гуми ще стане като танк.
              Митко

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от KickBull
                ... В комплект с 4 нови големи гуми ще стане като танк.
                като танка от "Ало-ало" /забравих му името/
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първо го покарай известно време като джип, танковете са друга категория във форума има доста писано за ресорите и корекциите по тях.
                  Всеки път когато съм си помислял че джипката ми има някакво родство с танковете, съм затъвал до уши в кал и преоткривах любовта си към трактора [/quote]

                  Коментар


                  • #10
                    Честито !!

                    Първо го покарай малко ... после сам ще разбереш, какво .. къде ...
                    А и сме писали по нещо ... из форума ....

                    И ... дай да го видим де !!!
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      Спрях се на Goodyear Wrangler MT 30/9.5/15. Устройват ме, защото според всичко което изчетах стават и за лятото и за зимата. Цената им е соленичка но мисля си заслужава ако ще ми спестят закупуването на зимни. На всичкото отгоре изглеждат добре и ще допринесат за визията на машината. Никога преди не съм имал висикопроходима машина и сега ми е кеф да я тествам. Вчера едва не останах да нощувам в една горичка на 12 километра от Варна. Има един терен много подходящ за тестване. Як наклон, винаги мокър пясък(не знам как винаги си седи мокър) в комбинация от огромни камамаци. Набухах се вътре както съм си още с гуми по-подходящи за шосето. Окопак се яко, но като поразрових около гумите и махнах малко камъни дето ми се пречкаха, си включих бавните и цък цък се измъкнах като картица. Като сложа Гудиърките тия пясъци ще ги изора.
                      Митко

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от KickBull
                        Спрях се на Goodyear Wrangler MT 30/9.5/15. Устройват ме, защото според всичко което изчетах стават и за лятото и за зимата. Цената им е соленичка но мисля си заслужава ако ще ми спестят закупуването на зимни. На всичкото отгоре изглеждат добре и ще допринесат за визията на машината. Никога преди не съм имал висикопроходима машина и сега ми е кеф да я тествам. Вчера едва не останах да нощувам в една горичка на 12 километра от Варна. Има един терен много подходящ за тестване. Як наклон, винаги мокър пясък(не знам как винаги си седи мокър) в комбинация от огромни камамаци. Набухах се вътре както съм си още с гуми по-подходящи за шосето. Окопак се яко, но като поразрових около гумите и махнах малко камъни дето ми се пречкаха, си включих бавните и цък цък се измъкнах като картица. Като сложа Гудиърките тия пясъци ще ги изора.
                        Избора ти на гуми "Гудиър" е перфектен.
                        LZ1VMH

                        Коментар


                        • #13
                          Goldy подочух че си имал Дайхацу. Би ли споделил впечатленията ти от здравината, проходимостта и надеждността на този автомобил?
                          Митко

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от KickBull
                            Goldy подочух че си имал Дайхацу. Би ли споделил впечатленията ти от здравината, проходимостта и надеждността на този автомобил?
                            Надежна и здрава машинка. Честита да ти е.
                            Малко ме дразнат късите ходове и липсата на блокаж.
                            Но като общо е добра.
                            Като се видиме ще ти обеснявам още.
                            LZ1VMH

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X