Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за оръжие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Разрешително за оръжие?

    Чл. 14. (Изм. - ДВ, бр. 99 от 2002 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 38 от 2006 г., в сила от
    01.01.2007 г.) Юридическите и физическите лица могат да придобиват, съхраняват,
    носят и употребяват взривни вещества, огнестрелни оръжия и боеприпаси за охрана,
    самоохрана, граждански, ловни, спортни и културни цели
    .
    Не съм забелязъл никъде да пише, че някой е длъжен да осигури ОО или издаде разрешително за дейности с ОО по този закон. Не споря, защото много ме интересува дали някой ще получи или не разрешително, а защото винаги съм се изумявал как хората спорят за неща, които принципно не са им ясни и не познават материята.
    Последно редактирано от kuzdov; 27-02-11, 20:39.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #77
      От: Разрешително за оръжие?

      Е, именно, че има право пише тук. Да "осигури" в смисъла, който се опита да прокараш погоре (да ти купи), вярно никой не е длъжен.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #78
        От: Разрешително за оръжие?

        Извинявам се, не бях маркирал целия текст. Там пише, че могат да придобият оръжие за определени цели, а не, че имат право да притежават ОО по принцип. Което е доста различно от правна гледна точка. Както и да е. Мисля, че изяснихме въпроса и от тук нататък спора е безсмислен.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          От: Разрешително за оръжие?

          Колегата Куздов е прав,могат да ти откажат без никаква обосновка дори да отговаряш на всички изисквания,да подаваш документи 3 пъти и да получаваш откази,като на 4 път ти разрешат,няма много логика,но на практика е така,като това на 4 път да ти дадат разрешително е хипотетично казано,не искам да подвеждам никой.До скоро Началници на РУП отказваха Л.О.,и на служители които нямат 10 год. стаж в системата,просто закона така беше написан.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X