Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разрешително за оръжие?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Разрешително за оръжие?

    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
    Възможно е, процедурата е същата като за първото.
    И всичко зависи от местния шеф на РПУ. По негова преценка. Става все по трудно да докажеш нуждата от КНО, да не говорим за второ такова.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #47
      До: Разрешително за оръжие?

      Е всяко правило си има и изключение, нали..
      Трудно е за второ - така е!
      Имам едно другарче,във Щатите живее..сега си е купил поредното дълго оръжие, та отивал да го простреля..

      Коментар


      • #48
        До: Разрешително за оръжие?

        То за дълго и тук няма проблеми.Аз имам примерно четири пушки,но пистолета ми го прибраха поради недоказана необходимост

        Коментар


        • #49
          До: Разрешително за оръжие?

          Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
          То за дълго и тук няма проблеми.Аз имам примерно четири пушки,но пистолета ми го прибраха поради недоказана необходимост
          А какво според вас означава "доказана необходимост" ?
          Въпроса ми е съвсем сериозен, Тука четат и пишат хора, които са много навътре в тази материя. Нека споделят за нас незнаещите. В съответния закон никъде не се споменава такова изискване. И с какво един охранител /нищо против професията/ е по по най от човек с нищо не пристъпил законите и отговарящ на изискването за притежание на КНО ?
          Тази земя, по която тъпча сега,
          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
          тази земя – не е моя земя,
          тази земя, простете, е чужда.

          Коментар


          • #50
            До: Разрешително за оръжие?

            Доказаната необходимост е само инструмент за упражняване на контрол. То тия, дето имат доказана необходимост от оръжие или изобщо не си вадят разрешително, или имат назначена охрана, или са "подсигурени" зад решетките...
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #51
              До: Разрешително за оръжие?

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Доказаната необходимост е само инструмент за упражняване на контрол...
              Така е, но за съжаление, много често това е причина за корупция... В резултат на което, често се оказва, че лица от т.н. "криминален контингент" са получили разрешително, а изрядни и съвестни граждани, отказ.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #52
                До: Разрешително за оръжие?

                Първоначално публикуван от JORO-pz Преглед на мнение
                То за дълго и тук няма проблеми.Аз имам примерно четири пушки,но пистолета ми го прибраха поради недоказана необходимост
                Много голяма грешка е да позволиш на месните КОСаджии да ти се качват на главата.

                Ако отказа поради "недоказана необходимост"е писмен отиваш при адвокат той знае какво да прави.

                Принципа е, че доказването на твърдението е в тежест на органа издал документа.Има и практика по въпроса, хич не им се връзвай на акъла.
                Всички решения на МВР подлежат на съдебен контрол, а по въпроса за оперативната самостоятелност има Тълкувателно решение на ВКС, не си спомням номера в момента(ще ти го потърся непременно), смисъла е че АНО трябва да докаже мотивите си и те подлежат на съдебен контрол.

                Коментар


                • #53
                  До: Разрешително за оръжие?

                  И друго интересни има.Значи подаваш документите за удължаване на срока за носене и съхранение на КНО.Плащаш си и таксите(за юредическо лице са около сто и нещо лева).Получаваш отказ за удължаване на срока и ти прибират пистолета,НО местното РПУ се правят на луди и не ти връщат таксите за издаване на разрешителните.Дефакто плащаш за нещо което не получаваш Поисках да ми върнат таксите и отговорът беше-"ми виж сега,трудно е.Вече е минала календарната година и всички отчети на РПУ са направени от счетоводството" Ха сега си помислете дали държавата или някое РПУ ще плати за нещо,което няма да получи.Затова вече не ми се стои в тази татковина

                  Коментар


                  • #54
                    До: Разрешително за оръжие?

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Доказаната необходимост е само инструмент за упражняване на контрол. То тия, дето имат доказана необходимост от оръжие или изобщо не си вадят разрешително, или имат назначена охрана, или са "подсигурени" зад решетките...
                    Ето това за съжаление е тъжната истина. Нещо като прословутата "бележка за благонадеждност" от партийният секретар по татово време. А дали въпросният партиен секретар /разбирай шев на РПУ/ изобщо те познава, това вече е друга бира. Как си представяте един полицейски шев да познава и прави подобна преценка на желаещите за притежание на КНО в няколко хиляден град ? А в по-голям ? А в още по-голям ?????
                    Ако отказа поради "недоказана необходимост"е писмен отиваш при адвокат той знае какво да прави.
                    Ето тук би било полезно някой минал по този път да даде разумен съвет, или да сподели какво би могло да се направи при такава абсурдна ситуация.
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Разрешително за оръжие?

                      Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                      ... Как си представяте един полицейски шев да познава и прави подобна преценка на желаещите за притежание на КНО в няколко хиляден град ? А в по-голям ? А в още по-голям ?????...
                      Някога, когато бях малък, имахме "квартален", който познаваше всички, а и всички го познавахме и уважавахме. Сега, вероятно пак има, но нито ние го познаваме, нито той нас... Нещо куца в цялата система на МВР.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Разрешително за оръжие?

                        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                        Някога, когато бях малък, имахме "квартален", който познаваше всички, а и всички го познавахме и уважавахме. Сега, вероятно пак има, но нито ние го познаваме, нито той нас... Нещо куца в цялата система на МВР.
                        Да. Сега пак има квартални инспектори. Моя го познавам по случайно стечение на обстоятелствата. Добър човек е, но от него /имам предвид кварталния, който и да е той/ нищо не зависи. Освен ако шефа на РПУ не одобри евентуално молбата и той, кварталния едва тогава посещава адреса и проверява касата. Нищо повече.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Разрешително за оръжие?

                          Това за кварталния дето нищо не зависи от него е и така и не съвсем така,при кандидадстване за определени длъжности кварталния е длъжен да те проучи и изготви писмена характеристика за теб.Иначе за оръжие го интересува само каса дали има евентуално.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Разрешително за оръжие?

                            Някой вадил ли е скоро разрешително? Какви са шансовете на редови гражданин, невръзкар да се сдобие с КНО. Аргумент в плюс ли е причината за молба за разрешително, ако се напише, че домът ми няколко пъти е бил жертва на вандалски прояви и ми е нужно "средство" за самозащита?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #59
                              От: Разрешително за оръжие?

                              Всякаква причина може да се обяви за неуважителна. Не посочвай нищо конкретно, пиши нещо "обтекаемо". Примерно: "Желая да се възползвам от правото си, което имам по закон".
                              Като ти откажат ги съди! Не могат да обосноват отказ на така формулирано основание от твоя страна - Ще трябва да докажат, че нямаш такова право по закон... Относно всякаква конкретно посочена причина може да се обоснове отказ.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Разрешително за оръжие?

                                Недоказана необходимост не можеш да осъдиш . По презумпция ти си този, който трябва да доказва и евентуално дело би ти донесло само разходи. Пиши в мотивите, че ти е необходимо за самоохрана, понеже често нощуваш със семейството си (ако имаш такова) далече от населени места, понеже сте заклети туристи, "рибохващачи" и т.н., нещо в тоя смисъл. Ако пишеш, че имаш проблем с кримиконтингента, може да си извадят други заключения.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X