Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

    Хехе, а честито - днес си на далавера
    Малко е сложно щото трябва да съвпаднат поне шлиците (ако изобщо е на шлици) и дебелината на основата.
    Абе сваляй остатъците от рамото и почвай да търсиш Пепеляшка )))
    Или взимай нова от Инд комерс - около 40 лв. мисля, че ме бяха офертирали. Резервоарът за пръскалката е под едно капаче в багажника, на дясната страна - някъде над долапа за крика. Поне при мен е така, ама съм къса база.

    Иначе май се отказах да си играя с интервалите - че зор да се озоря, па да няма ефект
    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

    Коментар


    • #17
      До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

      И аз съм с къса база. Може ли някой да метне една снимка на рамото на чистачката? Право или криво е? Ако е криво - чупката наляво или надясно е?

      Казаха ми, че може би щяла да стане чистачка от самара...та заявих една, която ще пристигне в четвъртък, но уговорката е, ако не стане да не я взема...пък ще обиколя моргите.

      Варианта Инд Комерс остава последен, не заради цената, ами заради изчакването.
      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

      Коментар


      • #18
        До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

        Не си губи времето по моргите, няма и косъм от коне там... Галопер.. Ако обаче все пак решиш, да знаеш че търся заден ляв фар - тоя на купето, не на бронята - с мръсна газ се паркирах на един висок бордюр доволен, че съм с жип и в следващия момент отзад стана фойерверк - със задния фар съм разбил едно елтабло което някой малоумник от електрото е монтирал на стената, абе фАРАДЕЕВА КЛЕТКА...
        тА СЕГА СЪМ с лепен фар с дупка запушена с тиксо. И аз ходих, търсих и за задрия ляв фар и за дясно огледало - няма, много са малко Галоперите не само у нас, изобщо в Европа е малко вноса, нали знаеш, че са правени до 98 в корея с единственото условие да не се изнасят в европа и до 98 не са изнасяни, едва след това почват по малко до 2003 докато спират модела, Това е изискване на японците било, за да не си мешат капите с Мицубиши. ИНД го продаваха, но още не бяхме в ЕС, после ги спряха и почнаха само Санта Фе-то, то си е вече чисто корейска разкаботка макар на базата на Галопера, но не е лицензно и условията са други....
        Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

        Коментар


        • #19
          До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

          Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
          И аз съм с къса база. Може ли някой да метне една снимка на рамото на чистачката? Право или криво е? Ако е криво - чупката наляво или надясно е?

          Казаха ми, че може би щяла да стане чистачка от самара...та заявих една, която ще пристигне в четвъртък, но уговорката е, ако не стане да не я взема...пък ще обиколя моргите.

          Варианта Инд Комерс остава последен, не заради цената, ами заради изчакването.
          Ей ги на - хапвай ги, докато са топли
          Дано се ориентираш
          Прикачени файлове
          Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

          Коментар


          • #20
            До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

            VoyagerX, благодаря за снимките!


            Сега ми стана ясно за какво иде реч...обаче в моргите не срещнах нищо подобно.

            stefanb, по видинските морги никой няма нищо за Галопер.
            Ако ти обаче в търсене на заден ляв фар попаднеш на заден десен - свиркай веднага, защото на мен ми липсва стъклото.
            В ИндКомерс имат комплект, ама 600 кинта нещо не ми се дават.
            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар


            • #21
              До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

              dA, те са по комплектите ИНД а и Хюндай въобще... Втулките на задните носачи ако разбиеш е същата драма - само комплект с носачите ставаш щастлив собственик срещу около 100 левчета. А втулката (гумена) е около 10... Аз моите ги смених на Бистришко шосе, внасят ги, както и още доста части от "комплекти".
              Виж стойката на огледалото дясното не мога да намеря... А и тя върви комплект със самото огледало, а си е отделна част, говоря за металната основа която се завива на вратата и върху нея се нанизва самото тяло на огледалото. Продава се комплект, автоматичното е 600, ръчното около 350. Сега ще чакам някой да му потрябва я стъкло, я самото огледало (в частта му която се нанизва на стойката), та да се кооперираме, иначе за 300 кинта сменям примерно всички масла и филтри, срамота е да давам такива пари за едно гледало....Пък било то и камплект...
              Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

              Коментар


              • #22
                До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                Тия стойки, като гледам, се оказват голям проблем.
                След всички теми тук разгледах основно моите и засега, разгеле, нямат пукнатини Обаче не смея да мина на автомивка с четки, че да не се връщам да си ги прибирам
                Някой, между другото, знае ли дали огледалата се въртят от основата, т.е. дали се "прибират" към стъклото ?

                Та да се върна на стойките - ако има някой познат с фирма, която може да направи калъп на отливката, предполагам че след това с епоксидно лепило ще може да се излее същата стойка. Като гледам епоксидните лепила на Bison и Loctite, има такива дето издържат 150кг/кв.см. Би трябвало да издържи едно огледало
                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                Коментар


                • #23
                  До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                  Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                  Някой, между другото, знае ли дали огледалата се въртят от основата, т.е. дали се "прибират" към стъклото ?
                  Прибират се, особено при разходка в гората, когато някой клон ги смлати.

                  Инд къде имат магазин, та да си купя чистачката, ако откажат доставка?
                  Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                  Коментар


                  • #24
                    До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                    Който пита - пИчели
                    Прикачени файлове
                    Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                    Коментар


                    • #25
                      До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                      Прибират се, да ама с едната ръка натускай огледалото да се прибере, с другата придържай в основата стойката, за всеки случай, още повече ако са клеясали да не каже "трас". Виж ми темата за огледалата, там съм описал от какво са и къде ходих, стигнах до леярната на МЕИ-то, ама казаха, че имат много работа, като се освободяли щели да ми го направят, това беше преди няклко месеца Скоро не съм минавал. Иначе може да се излее от алуминий, но първо трябва да се направи матрицата, това е връткавото, казха, че щяло да струва стотина лева направата на тая матрица, а той веднъж направи ли я, мисля че ще я избие, я колко галопери вече има и как им стареес сплавта на огледалата.
                      Моето е занитено сега с планка и залято с течен метал- поксипол овътре, отвън е китвано и боядисано, държи, макар да бях сигурен че при първата дупка че се спраска отново... Пу да не му е уроки, вече няколко месеца си карам така.
                      Я да ви питам - имате ли подгряване на огледалата. При мен или няма или не работи, в студа включвам копчето за реотаните, отзад размрази, на огледалата не... Не мога да разбера дали я има тая опция(ако не е серийно) и да зная дали да ровя в бушоните или просто са само електрически, без реотан??
                      Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

                      Коментар


                      • #26
                        До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                        Аз опрях до същата дилема - е ли са отопляеми, или просто м`рдат електрически, щото не топлят като пусна реотана отзад.
                        Бях решил като се пооправи времето да се позаровя в бушоните, щото по руските форуми четох, че има модификации с подгреваеми огледала. Само дето незнам по какво се различават
                        В руските форуми гледах едни хитринки, дето се лепят отзад на самото стъкло. Изглежда като полиетиленова планка с реотани. Само дето незнам как може да се достави до тук.
                        Между другото, вчера драснах един мейл до една руска фирма, че имаха богат каталог на резервни части за Галопер, включително стъкла за стопове . Та ги питах дъл ш`могат да доставят до тук. Довечера като се прибера ще видя дали са отговорили, че съм забравил паролата на пощата и сега само Опера-та в къщи я помни
                        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                        Коментар


                        • #27
                          До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                          Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                          ...една руска фирма, че имаха богат каталог на резервни части за Галопер, включително стъкла за стопове .


                          Браво!
                          Ако речеш да заръчваш нещо, кажи да се включа и аз, хем ще делнем доставката.

                          Благодаря и за координатите на видинския им представител.

                          ...ами линкче към руския сайт?

                          П.П. Относно топленето на огледалата не мога да кажа нищо, защото май задния прозорец нещо не се грее...натискам копчето, свети си, ама няма видимо размразяване.
                          Последно редактирано от GODzillata; 28-01-09, 15:51. Причина: П.П.
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • #28
                            До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                            Чакай да не кажем "хоп", преди да сме скочили Че незнам още дали са отговорили и какво.
                            Намерих една обява в mobile.bg за Галопер на части:
                            http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...492&f1=details

                            Ако искаш дрънни им дин телефон

                            edit: Линк-а към руския сайт ще го постна по-късно, че още се трудя
                            Последно редактирано от VoyagerX; 28-01-09, 17:24.
                            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                            Коментар


                            • #29
                              До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                              Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                              Чакай да не кажем "хоп", преди да сме скочили Че незнам още дали са отговорили и какво.
                              Намерих една обява в mobile.bg за Галопер на части:
                              http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?...492&f1=details

                              Ако искаш дрънни им дин телефон

                              edit: Линк-а към руския сайт ще го постна по-късно, че още се трудя
                              Предполагам, че все още не можеш да пускаш л.с., затова ти пиша тук.
                              Ако си от София, защо не им звъннеш и направо да отидеш до тази морга на шопинг?
                              ...ако го направиш - вземи ми задна чистачка и заден десен фар...пък аз в петък ще мина около София и мога да се отбия...
                              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                              Коментар


                              • #30
                                До: Модифициране на задна чистачка - възможно ли е ?

                                СайтО: http://www.matrixko.ru/

                                Утре ще звънна в моргата. Да видя какво има, какво няма и евентуално цени. Ще информирЪм
                                Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X