Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със средночестотен говорител на тонколона

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със средночестотен говорител на тонколона

    Здравейте!
    Ето с какво се сблъсках. Понеже имаме малка радост в къщи с доста пипливи ръчички реших да предприема мерки с оглед опазване на семейното имущество
    Имам стари, но много верни трилентови тонколони Амфитон - гордостта на руската Hi-Fi-технология. Доволен съм и не съм се замислял за смяната им до момента. Малкият любопитко обаче им се навърташе и реших да ги обезопася за всеки случай - уви малко късно. Гумените кантове на средните честоти вече бяха доволно изчоплени След като сложихме декоративни решетки ала ,,монтирай си сам" на басите се разтърсих по магазините за срединки (20-30 W, 8 ома) с размер на междудупковото разстояние 12 см (по диагонал - 17 см). Явно последният е стандартен защото намерих почти веднага една китайска сглобка от ,,Богомил", ноооо - уви, не влизат Оказаха се прекалено тумбести отзад. Въпросът ми е дали някой може да ме насочи откъде в София мога да закупя срединки, които да паснат към кутията Прилагам и съпоставими снимки на оригиналните и на китайските.
    Благодаря предварително
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от emanuilis; 06-01-09, 21:45.
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

    Постави въпроса тук: http://www.bgaudioclub.org/forum/ .Има спец точно по тези колони,от Бургас е,ама нямам връзка в момента

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

      На "Жданов" (Пиротска) под колоните горе в ляво ...или в няколкото безистена преди това (от ЦУМ надолу всичките са в дясно)?
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        На "Жданов" (Пиротска) под колоните горе в ляво ...или в няколкото безистена преди това (от ЦУМ надолу всичките са в дясно)?
        Да, утре след като върна китайките ще се пусна по безистенчетата. Питах дали не знаете някой магазин с най-богат избор...
        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
        LZ1EMS

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

          тези на пиротска стават
          другия вариант (скъп) е пас - http://www.pas-bg.com/
          те със сигурност имат правилните говорители

          не слагай ноунейм китайски щото ще оака цялата колона
          физическия размер на говорителя е важен щото от него зависи и цялостния свободен обем на кутията а от там и звуковата картина
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

            По безистените нямаше за съжаление, но на едно място се опитаха ,,услужливо" да ми пробутат ,,аналог" закупен вчера от ,,други такива хора като мен"... Както и да е. Търсят се говорители като тези от прикачените снимки - 20 вата, 8 ома, 2 бр. Други, с аналогични външни параметри (12 см разстояние между монтажните отвърстия и рязко скосяване откъм гърба) също биха станали. Писах до ,,Пас", но засега нямам отговор.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от emanuilis; 07-01-09, 11:53.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

              Довечера ще погледна вкъщи. При последното чистене в офиса взех 2 подобни на този. Ще проверя параметрите.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #8
                До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

                Говорителите са 2, Модел BBK 13100 Б8, 100W, 8 оhm.
                http://www.bgcatalog.com/showcomp.ph...1189&dtid=2171

                Сртаната на квадрата с върхове отворите за закрепване е 11см, диагонала 15.6см.
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

                  Много ти благодаря за бързата реакция, но няма да станат Намерих подобни на твоите, но проблемите бяха два - 11-те см и полегатото скосяване на конуса отзад...
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

                    Току що говорих с човек, който има същите колони и е търсил средночестотни говорители поради изгорели, напукани трептилки (гумените кантове, за които говориш). Говорители не е намерил, но намерил човек, който му ги ремонтирал , и то качествено.
                    В Пловдив, фирма "Вики ват" или нещо подобно...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

                      Положението е наистина отчайващо
                      Никъде не намирам нещо подходящо, а да не говорим, че моделите с аналогични електрически параметри (броят се напръстите на едната ръка) се повтарят по магазините. Никъде не намерих магазин с отличаващ се по богатство избор
                      Вероятно Конрад на Ботев и Хан аспарух бе с най-голям избор, което за мен не е нормално...
                      Вярно, че от 10-тина години не съм се занимавал сериозно със схемотехника, но положението сега е просто трагично...
                      Толкова ли няма интерес от любители, които да поддържат с търсенето си богатството на пазара...
                      Наистина съм удивен Ако някой знае магазин да каже...

                      p.s. в Пас съшо са ,,пас"
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Току що говорих с човек, който има същите колони и е търсил средночестотни говорители поради изгорели, напукани трептилки (гумените кантове, за които говориш). Говорители не е намерил, но намерил човек, който му ги ремонтирал , и то качествено.
                        В Пловдив, фирма "Вики ват" или нещо подобно...
                        Дали няма ,,филиал" и в София?
                        Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                        „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                        LZ1EMS

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Положението е наистина отчайващо
                          Никъде не намирам нещо подходящо, а да не говорим, че моделите с аналогични електрически параметри (броят се напръстите на едната ръка) се повтарят по магазините. Никъде не намерих магазин с отличаващ се по богатство избор
                          Вероятно Конрад на Ботев и Хан аспарух бе с най-голям избор, което за мен не е нормално...
                          Вярно, че от 10-тина години не съм се занимавал сериозно със схемотехника, но положението сега е просто трагично...
                          Толкова ли няма интерес от любители, които да поддържат с търсенето си богатството на пазара...
                          Наистина съм удивен Ако някой знае магазин да каже...

                          p.s. в Пас съшо са ,,пас"
                          Ако е много зле положението, прати и двата говорителя за да са с еднакви гофри и да свирят по един и същ начин.Имаме много кадърен майстор в Бургас който ремонтира говорители.Ако решиш нещо пусни едно лично
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

                            Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                            Ако някой знае магазин да каже...
                            На "Поп Богомил" ходи ли? Има много български говорители. В началото на улицата - до "Мария Луиза".
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем със средночестотен говорител на тонколона

                              Да, като свиеш от булеварда по уличката - в дясно. От там са ,,китайките". А в магазина отсреща (в ляво) изборът е почти нулев. Дали нашия завод (Благоевград?) все още функционира Сега ще проверя за сайт...
                              p.s. ето това намерих и сега ще пиша: http://www.vissokogovoriteli.plc.bg/contacts-bg.htm
                              Последно редактирано от emanuilis; 13-01-09, 07:35.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X