Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4х4 - май не работи!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4х4 - май не работи!

    Вчера си паркирах и предна лява гума влезе в отворена и пълна с пухкав сняг шахта. Съответно реших да включа блокажа и да си изляза без чужда помощ, но уви! При включен блокаж гумата, която беше в шахтата се върти, другата не, а отзад дясната гума понеже леко се вдигна се вътреше, а лявата - НЕ! Това нормално ли е? Не би ли трябвало всички гуми да се връткат и да ме извадят от шахтичката? Добре, че имаше хора наоколо и ме тикнаха. Възможно е и аз да се бъркам нещо... Мнения?

  • #2
    До: 4х4 - май не работи!

    Напълно нормално за всички коли които нямат твърд блокаж на мостовете или поне "тракшън контрол"
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      До: 4х4 - май не работи!

      Коментар


      • #4
        До: 4х4 - май не работи!

        Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
        Вчера си паркирах и предна лява гума влезе в отворена и пълна с пухкав сняг шахта. Съответно реших да включа блокажа и да си изляза без чужда помощ, но уви! При включен блокаж гумата, която беше в шахтата се върти, другата не, а отзад дясната гума понеже леко се вдигна се вътреше, а лявата - НЕ! Това нормално ли е? Не би ли трябвало всички гуми да се връткат и да ме извадят от шахтичката? Добре, че имаше хора наоколо и ме тикнаха. Възможно е и аз да се бъркам нещо... Мнения?

        А ти какъв блокаж си включил? Ако е само междуосев, какъвто е вероятно случаят и си застанал на "кантар" е напълно нормално това, което се е случило. Не съм запознат и не знам каква ти е комплектовката, но май нямаш принудително (а не знам дали изобщо има блокиране на междуколесните дифове) блокиране на диференциалите на мостовете. В този смисъл това което ти се е случило е нормално, за съжаление, и не означава, че не ти работи 4х4.

        Ха, писали сме по едно и също време с Дядо Владо

        Коментар


        • #5
          До: 4х4 - май не работи!

          "Кантара" ми се е случвал и друг път но на сухо (камани и пръст) и успях да се измъкна благодарение на 4L. Именно затова и вчера включих на 4L, и резултата беше гореописания. Възможно е и аз да се бъркам нещо и именно затова пиша тук. Ако смятате, че е възможно да имам проблем - влизам в бокса. Ако ли не - карам и се радвам!

          Коментар


          • #6
            До: 4х4 - май не работи!

            Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
            Вчера си паркирах и предна лява гума влезе в отворена и пълна с пухкав сняг шахта. Съответно реших да включа блокажа и да си изляза без чужда помощ, но уви! При включен блокаж гумата, която беше в шахтата се върти, другата не, а отзад дясната гума понеже леко се вдигна се вътреше, а лявата - НЕ! Това нормално ли е? Не би ли трябвало всички гуми да се връткат и да ме извадят от шахтичката? Добре, че имаше хора наоколо и ме тикнаха. Възможно е и аз да се бъркам нещо... Мнения?
            ей, трябва да сме врачки или да ровим всичките ти мнения, за да видим с какъв точно джип си???

            Чероки 96-та, доколкото се ориентирах..

            колегите са ти казали, че е нормално, защото явно нямаш LSD или и да имаш - не работи.

            интересно все пак, какъв блокаж си включил?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: 4х4 - май не работи!

              Когато един джип има само блокаж на междуосев диференциал върти само примерно предна лява и задна дясна гума или обратното.Джиповете с пълен блокаж са малко.(например моя)Ама това съвсем не значи че не закъсват.Закъсвал съм

              Коментар


              • #8
                До: 4х4 - май не работи!

                А ако е Чероки старото то май няма никакъв блокаж

                Коментар


                • #9
                  До: 4х4 - май не работи!

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  ей, трябва да сме врачки или да ровим всичките ти мнения, за да видим с какъв точно джип си???

                  Чероки 96-та, доколкото се ориентирах..

                  колегите са ти казали, че е нормално, защото явно нямаш LSD или и да имаш - не работи.

                  интересно все пак, какъв блокаж си включил?
                  под всяко мое мнение си пише какъв е джипа ми. Ако информацията е непълна/неточна - кажи и ще я поправя/допълня.

                  Благодаря на всички. Вече ще се старая да не влизам в шахти. Не го пожелавам на никого!

                  Коментар


                  • #10
                    До: 4х4 - май не работи!

                    Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
                    под всяко мое мнение си пише какъв е джипа ми. Ако информацията е непълна/неточна - кажи и ще я поправя/допълня.

                    Благодаря на всички. Вече ще се старая да не влизам в шахти. Не го пожелавам на никого!
                    Напиши каква ти е раздатката, евентуално какво имаш в дифовете (не е нужно да го пишеш в подписа си, просто в мнението с въпроса). В общи линии се изясниха обстоятелствата и без да пишеш, но малко с налучкване

                    Коментар


                    • #11
                      До: 4х4 - май не работи!

                      Първоначално публикуван от Stuntman_Mike Преглед на мнение
                      Напиши каква ти е раздатката, евентуално какво имаш в дифовете (не е нужно да го пишеш в подписа си, просто в мнението с въпроса). В общи линии се изясниха обстоятелствата и без да пишеш, но малко с налучкване
                      Извинявам се, грешката е моя. Но как да ги напиша след като не ги зная и не ги разбирам тези неща. Всъщност ако ги разбирах можеби нямаше да пусна темата... както и да е Честит имен ден на всички именници днес и утре!

                      Коментар


                      • #12
                        До: 4х4 - май не работи!

                        раздатката е 231, а задния диф е без блокаж ,явно... церокито с дизел май не е и комплектовано с друга раздатка , поне за тези години. задните дифова обаче имат повече варянти.
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • #13
                          До: 4х4 - май не работи!

                          Раздатката му е NV231 и това, което ти се е случило е нормално. Много е възможно да имаш неработещо LSD в задния мост обаче.
                          Мда..колегата ме е изпреварил...
                          Jeep Cherokee 2.5 Tdi VM '96

                          Коментар


                          • #14
                            До: 4х4 - май не работи!

                            Тук се коментира заден мост, който може и да е същият:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=47740

                            Коментар


                            • #15
                              До: 4х4 - май не работи!

                              Раздатка ти, вероятно е 231, а нямаш блокировка в задния мост, която се монтира като екстра на някои автомобили, или ако случайно имаш, то тя не работи...
                              Според мен всичко си ти е наред. Когато сменяш маслото в задния диференциал, погледни за наличие на "блокировка", или казано по-друг начин, "възел за повишаване на триенето в диференциала".
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X