Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

    Както нов в този сайт така и нов в опита си с кола 4х4 и то американска...
    имам си Чероки (2000г.) от 2 месеца и нямаше проблем но преди дни ми се наложи да го паля с кабели. Не беше пален и със слаб акумулатор.
    Наложи се да взема ток от друга кола...какво се получи: запали но таблото не му работеше.
    Иначе свети но километраж , резервоар, оборотомер и други не работеха.
    Светеше жълтата иконка с двигателчето след 2 часа градско каране БЕЗ да го гася изгасна само и не запали повече...и като запаля и пусна съединителя изгасва
    Дали се е прецакало компютърчето от токов удар или нещо такова или някои релета щото бушоните са ок...
    Мерси за всяко мнение...
    Последно редактирано от kinex; 06-01-09, 06:41. Причина: пишете на Български.

  • #2
    До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

    кофти работа.не бих могъл да дам компетентен отговор, но се чудя има ли аларма колата? вчера присъствах на монтаж на една аларма на колега и една от защитите и бе да блокира паленето и да "угаси" всичко по таблото...

    провери си като начало всички бушони...
    не бързам за никъде...
    XJ 2.5TD '98

    Коментар


    • #3
      До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

      има куп бушони и в двигателния отсек, както и в купето... поне на моя дзвер е така
      Последно редактирано от glinski; 06-01-09, 10:27. Причина: граматика няква.
      не бързам за никъде...
      XJ 2.5TD '98

      Коментар


      • #4
        До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

        Малко ме съмнява да е токов удър, по-скоро лоши контакти съпроводени с паднал акумулатор. Щом не ти работи част от таблото значи някой от кабелите, който захранва тези уреди не прави добър контакт. Провери си ги сам и ако не откриеш нищо иди при някой токаджия... всичко друго си е лов на духове. Странното е че е изгаснал... най-вероятно ти е спрял притока на гориво. Най-добре първо си сложи читав акумулатор и тогава всичко друго.

        Коментар


        • #5
          До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

          днес ходих с акумолатора и с другата кола която е диесел и с голям акумолатор и с кабели неще варти но нема.
          забеляъах на километража пише -no bus- и както четах в англииски и немски саитове това е слабо мято и почти всеки го прекарвал но всеки го оправял по различен начин. нещто е сварзано с всички компутарчета и с не добар контакт но дасе ънаеше каде?? и ако несам в германия щтях даиътегла колата до сервиз а сега тука дори неънам дали мога дая дарпам?? ще има 2 опит давидим дане се е прецакал управлението от токов удар друго нрзнам но бачкаше.дане е помпа? има6е един писал отишал до сервиз бош и саму по4истили помпата и немал проблем а преди това от сервиза на джиип саму казали смяна на помпа за 1100 евро

          Коментар


          • #6
            До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

            Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
            има куп бушони и в двигателния отсек, както и в купето... поне на моя дзвер е така
            проверих вс. а дали може дае реле??

            Коментар


            • #7
              До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

              не знам дали може да е реле. виж по сервизна документация... знам ли
              пак да те питам, има ли добавяна аларма на колата? онзи ден гледах как поставиха една със защита да не светва таблото и да не завърта стартера. имаше и бушон на захранването и. та ако и изгори бушона , няма светлини и не завърта...

              на дали е това, но би било по добре от друго, та се надявам да се разминеш леко. а как точно и подадохте ток та да запали?
              не бързам за никъде...
              XJ 2.5TD '98

              Коментар


              • #8
                До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

                Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                не знам дали може да е реле. виж по сервизна документация... знам ли
                пак да те питам, има ли добавяна аларма на колата? онзи ден гледах как поставиха една със защита да не светва таблото и да не завърта стартера. имаше и бушон на захранването и. та ако и изгори бушона , няма светлини и не завърта...

                на дали е това, но би било по добре от друго, та се надявам да се разминеш леко. а как точно и подадохте ток та да запали?

                здравеите, ами няма аларма, давидим как ще стигне само до сервиза

                Коментар


                • #9
                  До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

                  bus навява на can bus , което пък е логично да го имаш предвид годината на произв... Това е двупосочна информационна магистрала свързваща всички управляващи устройства (компютри). В центъра има един централен комп за контрол и когато от някое от устройствата няма или не идва навреме сигнал веднага се записва грешка в паметта и светват жълтите лампи . Най-лесно и задължително е да си направиш диагностика .

                  При даването на ток ако не сте обърквали полюсите не би трябвало да е изгоряло нищо. Но по спомен наще са с обърнати полюси и често стават мизерии
                  rides:
                  :arrow:1992 Jeep Cherokee XJ 4.0 HНO Limited
                  :arrow:2005 Yamaha YZ250
                  :arrow:1991 BMW 318hi Coupe
                  The Hydrogen Factory...coming in 2010 :)

                  Коментар


                  • #10
                    До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

                    Първоначално публикуван от vlado_28 Преглед на мнение
                    bus навява на can bus , което пък е логично да го имаш предвид годината на произв... Това е двупосочна информационна магистрала свързваща всички управляващи устройства (компютри). В центъра има един централен комп за контрол и когато от някое от устройствата няма или не идва навреме сигнал веднага се записва грешка в паметта и светват жълтите лампи . Най-лесно и задължително е да си направиш диагностика .

                    При даването на ток ако не сте обърквали полюсите не би трябвало да е изгоряло нищо. Но по спомен наще са с обърнати полюси и често стават мизерии
                    can bus има след 2005г.
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #11
                      До: JEEP 2,5 TD- проблем с таблото и непали

                      Колега Джипа ти е с фабрична аларма и имобилайзер, при мен също се получава по някога така и му намерих цаката по много елементарен начин. Откачи плюсовата клема за малко и всичко ще си дойде на място. При мен действа. Освен че ми блокирва паленето и индикациите по таблото но и ел. пакета от шофьорската страна.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X