Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Виско муфа за Feroza!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Виско муфа за Feroza!

    Колеги моля ви кажете къде да я търся тази част,че моята е постоянно зацепена ,а така не ми харесва.Аз се намирам в София,ако някой даде актуална информация къде мога да я намеря или поръчам ще съм много благодарен!

  • #2
    До: Виско муфа за Feroza!

    В магазините за японски авточасти.Разходи се по Симеон...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Виско муфа за Feroza!

      ...и ги обиколи всичките, включително тия на Ботев. Разликите в цените понякога са в пъти.

      Иначе, сумата е трицифрена, и започва с 2 или 3. Като се скапе мойто ще слагам електрически вентилатор. Има си недостатъците, ама май предимствата са повече.

      ъъъ... и сумата е по-малка.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        До: Виско муфа за Feroza!

        Какво разбирш под постоянно зацепена? Виското е грубо казано помпа с масло и една клапа регулирана от биметална пружина. До сега съм виждал в варианта за ремонт.
        1. Наистина твърдо зацепване - вместо масло се слага материал, който зацепва двете части на 100%.
        2. Изолиране на биметалната пружина (това направих аз) - махнах пружината и оставих клапата отворена на мах. Сипах ново масло и всичко заспа. Зацепването е около 50-60%.

        В тази тема е описано какво направих:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40589
        Смятам, че това дава достатъчно добри резултати.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          До: Виско муфа за Feroza!

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          ... Има си недостатъците, ама май предимствата са повече ...
          Въпросът е силно дискусионен. Лично аз си направих един силно неуспешен експеримент в тази насока, ядох дръвцето и сега съм си обратно на оригиналния вариант с виското ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Виско муфа за Feroza!

            Ами майстора ми каза ,че е захванато с някъкви болтове за водната помпа и се върти по всяко време,независимо дали е студена или загряла колата.И наистина досега не съм виждал перката да не се върти и все си вие.Иначе колата не згрява когато беше малко по топло стрелката ми стигаше до 12 часа,когато вляза в задръстване започва да отива към 12.05 часа,но като потегля и отново отива на 12 и това и е движението,не минава по нататък!Исках да сменям термостата,заедно с антифриза,но той ме посъветва да смениме първо виското и тогава термостата с промивка и смяна на антифриза.Та затова съм тръгнал за виско.Освен това имам парно ,но като че ли не духа много горещо,въпреки че колата е загряла.Карал съм и други японски коли и парното им прави вътре жега,ама направо не се търпи.

            Коментар


            • #7
              До: Виско муфа за Feroza!

              Абе , тия японци уж се имат за много умни, ама лично на мен това решение ми се струва прекалено сложно. Мое мнение... Ако мойто се прецака ще си сложа ел. вентилатор и датчик за съответната температура. За нас тая технология е прекалено скъпа и трудна за обслужване, а върши същата работа...Масла , вискозитет, клапи, биметални ппужини... Една камара пари . За тия пари ше монтираш европейски системи на 3 ферози.... Де да знам... Успех ти желая.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                До: Виско муфа за Feroza!

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Въпросът е силно дискусионен. Лично аз си направих един силно неуспешен експеримент в тази насока, ядох дръвцето и сега съм си обратно на оригиналния вариант с виското ...
                Това маи е по добре да си е ориганалното,аз вчера си смених моито че някакси почна да работи постояно сложих ново и сега съм много доволенЧетох твоите мнеия и разбрах че наи добре си е с виското

                Коментар


                • #9
                  До: Виско муфа за Feroza!

                  Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
                  ... Четох твоите мнеия и разбрах че наи добре си е с виското
                  Със сигурност може да се направи добре и с електрически вентилатори, обаче си мисля, че това няма да е по-евтино от виското. Т.е. един от основните мотиви за подмяната отпада ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Виско муфа за Feroza!

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Със сигурност може да се направи добре и с електрически вентилатори, обаче си мисля, че това няма да е по-евтино от виското. Т.е. един от основните мотиви за подмяната отпада ...
                    Виското е по-правилно по принцип. Ама триста и кусур лева нещо никак не ми харесват.

                    За съжаление при ферозите има и друг мотив. "Бушона" им е левия тампон на двигателя - от към шофьора. Късам за втори път. А като го скъсаш, ако продължиш да я натискаш, двигателя се извърта и вдига нагоре, при яко натоварване, а перката започва да опира в дифузьора на радиатора. Така се троши дифузьор, перка, виско, и помпа, ако прекалиш съвсем. Ама като стане по средата на някоя разходка, понякога нямаш особен избор. С електрическия вентилатор всичките тия проблеми ги няма.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Виско муфа за Feroza!

                      Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                      Ами майстора ми каза ,че е захванато с някъкви болтове за водната помпа и се върти по всяко време,независимо дали е студена или загряла колата.И наистина досега не съм виждал перката да не се върти и все си вие.Иначе колата не згрява когато беше малко по топло стрелката ми стигаше до 12 часа,когато вляза в задръстване започва да отива към 12.05 часа,но като потегля и отново отива на 12 и това и е движението,не минава по нататък!Исках да сменям термостата,заедно с антифриза,но той ме посъветва да смениме първо виското и тогава термостата с промивка и смяна на антифриза.Та затова съм тръгнал за виско.Освен това имам парно ,но като че ли не духа много горещо,въпреки че колата е загряла.Карал съм и други японски коли и парното им прави вътре жега,ама направо не се търпи.
                      Да, задвижването на виското е от алтернаторният ремък. Закрепена е за водната помпа. Перката няма как да не се върви. Винаги се върти, но в зависимост от загряването се върти с повече или по-малко обороти. Ако виското е зацепено твърдо може да не загрява, но не и да загрява повече. При мен е зацепена постоянно. Парното се появява след 5 минути каране, на 10-тата вече не се търпи ако не го намаля.
                      Аз не вярвам в чудеса!
                      Разчитам на тях!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Виско муфа за Feroza!

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Виското е по-правилно по принцип. Ама триста и кусур лева нещо никак не ми харесват.
                        ...
                        С електрическия вентилатор всичките тия проблеми ги няма.
                        Нали знаеш за липсата на пълно щастие?
                        Отърваваш се от едни проблеми, но се сдобиваш с нови.

                        За да охлажда добре, ще ти трябва вентилатор с достатъчен дебит и същевременно с достатъчно ниска консумация, за да може електрическата система да се справя.
                        При нашия подход с избор "на око" от автоморгите, работата отива много на късмет. Аз явно нямах такъв и въпреки добре пасващия дифузьор, солидния външен вид и още по-солидната консумация на ток, електрическите перки се оказаха недостатъчни за да заместят оригиналния "хеликоптер". Като, за съжаление, това си пролича в най-неподходящия момент (изненадааааа ).

                        Отделно от това, с поставянето на електрически вентилатори автоматично се сдобиваме с някое и друго уязвимо място - електрически връзки, реле(та), бушон(и), което не е за пренебрегване като се имат предвид условията на експлоатация на един джип за гората (вода, кал, силни вибрации) ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Виско муфа за Feroza!

                          Еми аз съ взел SPAL. като се стопли, смятам да го пробвам. Пасва идеално на оригиналния дифузьор. Духа доста добре за консумацията си.

                          Ако не стане, ще си карам с виското. Мойто си работи перфектно засега. Но дали ел. вентилатора ще смогва, най-добре ще си проличи лятото на жегите в гората на една хубава разходка със заигравки.

                          На тоя студ, нито ми се занимава, нито може да се пробва дали реално се справя.

                          Иначе, проблема с консумацията си остава, а като сложим и лебедката в сметката, става съвсем интересно. Както и сам каза, няма пълно щастие. Макар че съм взел по-силен алтернатор, който естествено, както и лебедката, чака да му дойде времето.

                          Мисля и от какво да пригаждам по-здрав тампон, ама пък тогава ще вземе да се потроши нещо друго.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Виско муфа за Feroza!

                            Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
                            Ами майстора ми каза.....
                            Добре че не съм майстор Какво показва стрелката и колко е топла колата са две различни неща. (тук имаше една тема от "Змията", ама не ми се търси, той имаше същия "проблем") дойде, пихме кафе, мерихме температура, консултирахме се с колеги (Спарки) и.....понеже от тогава не се е обаждал приемаме че всичко си му е наред ....Та ако искаш дотъркаляй се с колата да получиш и второ мнение
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #15
                              До: Виско муфа за Feroza!

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ... Но дали ел. вентилатора ще смогва, най-добре ще си проличи лятото на жегите в гората на една хубава разходка със заигравки ...
                              ...
                              Иначе, проблема с консумацията си остава, а като сложим и лебедката в сметката, става съвсем интересно...
                              Е, то аз на 2-3 разходки като пробвах, нещата изглеждаха съвсем прилично. Разбира се, ако не броим това, че още на първата проба изгоря релето, а на втората новото взе да не дава контакт от сътресенията.

                              Но работата стана наистина дебела, когато покарах ден-два с яка газ не само в жега, но и в много прахоляк и осили, което съответно доведе до прилично задръстване на радиатора. Е там вече електрическите ми перки се провалиха с гръм и трясък ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X