Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с карб К126 Г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с карб К126 Г

    Колеги ще имам нужда от помощ, както обикновенно обичам да правя се вкарвам в някакви филми така съм в поредния.
    Реших да си преобурудвам колата от механичен инжекцион на карбуратор. За целта се сдобих с чисто нов К126Г който криво ляво би трябвало да е достатъчен да я храни (колата ще върви основно на газ но винаги трябва да мога да разчитам и на бензина). Двигателя е 5 цилиндров сдобих се с оригинален колектор за карбуратор направих фланец за К126цата и реших да подам бензина. а ама не някой беше забравил че бензиновата помпа в резорвоара е предвидена за мех.инжекция и дава налягане от 6,5 бара, ясно е че игления клапан няма как да ги удържи. Монтирах тройник с два по-големи като сечение отвора които са свързани единия на тръбата идваща от помпата а другия на тръбата връщаща към резорвоара (двете са с еднакво сечение), а по малкия трети отвор подадох към карбуратора. Вече не хвърчи бензин отвсякаде но пак леко улива карбуратора и колата не работи както трябва.
    Въпросите ми са следните:
    Някой знае ли колко бара дава оригиналната мех.помпа на волга/уаз сиреч с какво налягане може да се справи игления клапан на К126цата?
    Евентуално има ли шанс на чисто нов карбуратор този клапан да е неизправен?

  • #2
    До: Проблем с карб К126 Г

    Бе както са казали хората "чукча писател не читател". Открих отговора на първия въпрос но на втория си седи някой наскоро да се е подбазиквал с тези карбове да почерпя малко опит?

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с карб К126 Г

      Верно си се вкарал у приключение, защо ли? Потърси ел помпа от печка на ЗАЗ или Баркас. Ползваш я като горивоподкачваща помпа и нещата заспиват. Успех
      Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с карб К126 Г

        Тоя иглен клапан сигур има някакво уплътнение. Да не би да се е амортизирало с времето? При мен беше така (само, че карб. беше 151). Като смених уплътнението и всичко заспа. Е, остава отворен въпросът и с налягането. Ако е прекалено голямо уплътнението не е фактор.
        БИО пчелен мед и пчелни продукти
        0888 66 59 73

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с карб К126 Г

          Първоначално публикуван от pesho ot mars Преглед на мнение
          За целта се сдобих с чисто нов К126Г който криво ляво би трябвало да е достатъчен да я храни (колата ще върви основно на газ но винаги трябва да мога да разчитам и на бензинаработи
          Евентуално има ли шанс на чисто нов карбуратор този клапан да е неизправен?
          Чисто нов
          Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с карб К126 Г

            Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
            Чисто нов
            Ми кво като е чисто нов. Това значи, че не е ползван, ама знае ли се дали е произведен преди 6 месеца или преди 6 години?

            Както и да е. Просто предположение. Нищо не коства да се провери състоянието на това уплътнение. При мен беше сдало багажа за по-малко от 5 години.
            БИО пчелен мед и пчелни продукти
            0888 66 59 73

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с карб К126 Г

              Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
              Верно си се вкарал у приключение, защо ли? Потърси ел помпа от печка на ЗАЗ или Баркас. Ползваш я като горивоподкачваща помпа и нещата заспиват. Успех
              Да де ама е въпрос и на цена и състояние. Ако знаеш сподели за колко може да се намери читава такава. Защото има и карбураторни коли с външни ел.помпи (за Мицубиши знам) но парите за нова такава отиват към 160+ лв.

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с карб К126 Г

                Първоначално публикуван от pesho ot mars Преглед на мнение
                Да де ама е въпрос и на цена и състояние. Ако знаеш сподели за колко може да се намери читава такава. Защото има и карбураторни коли с външни ел.помпи (за Мицубиши знам) но парите за нова такава отиват към 160+ лв.
                Имаше една тема за печка от ЗАЗ мисла на "Самурай" беше. Там имаше колеги които предлагаха такива печки. Може и помпа да се намери.
                Темата е съвсем пресна ама търсачката не я намира за да ти пусна линк.
                Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с карб К126 Г

                  Първоначално публикуван от pesho ot mars Преглед на мнение
                  Да де ама е въпрос и на цена и състояние. Ако знаеш сподели за колко може да се намери читава такава. Защото има и карбураторни коли с външни ел.помпи (за Мицубиши знам) но парите за нова такава отиват към 160+ лв.
                  Купих си за 60лв. Безименна, нова, от магазин по Симеон.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с карб К126 Г

                    Интересува ме тази която си взел за 60 лв. за каква кола т.е. колко налягане прави на изхода защото за карба трябва да е в порядъка на 0,25-0,30 бара.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с карб К126 Г

                      Първоначално публикуван от pesho ot mars Преглед на мнение
                      Интересува ме тази която си взел за 60 лв. за каква кола т.е. колко налягане прави на изхода защото за карба трябва да е в порядъка на 0,25-0,30 бара.
                      Продават я като резервна част за карбураторни японци, не за конкретна кола. Почти всичките са с такива. Безгрижно ще работи със всякакви карбуратори - те всичките очакват такова налягане на бензина.

                      Взел съм я за Нивата, за да премахна явлението "парна тапа" и магиите при превключване от газ на бензин. И възможността да влиза бензин в маслото. Изобщо, екстри. Виж тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=43929

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с карб К126 Г

                        Какво стана колега? Намери ли помпа?

                        Такъв тип помпа става перфктно директно на мястото на електромагнитния клапан който спира бензина
                        Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с карб К126 Г

                          Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                          Какво стана колега? Намери ли помпа?

                          Такъв тип помпа става перфктно директно на мястото на електромагнитния клапан който спира бензина
                          Само обещай да не паркираш на стръмно... клапан си трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с карб К126 Г

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Само обещай да не паркираш на стръмно... клапан си трябва.
                            Не зацепвам какво общо има наклона тук. Я малко пояснение.
                            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с карб К126 Г

                              Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                              Не зацепвам какво общо има наклона тук. Я малко пояснение.
                              Помпата не пречи на бензина да си тече на самотек. Например, като спреш така, че резервоарът да е над карбуратора. Или при екстремно спиране. Или, при лош късмет, при преобръщане. Във всички тези случаи можеш да получиш локва с бензин.

                              Аз съм я получавал с Нива. Едва ли е много по-трудно с УАЗ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X