Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полиране на предно стъкло???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полиране на предно стъкло???

    От честите срещи с всички песъчинки и камъчета, които обира предното стъкло, същото е станало на ситни точки и точици. Това изобщо не си личи при облачно време или на сенчест път, но светне ли насреща слънце - стой та гледай ...

    Общо взето, бях възприел това философски като едно от нещата на живота. Ама тия дни мернах по един от руските форуми "рецепта" за полиране на стъклата на фарове - с бормашина с диск за шлайфане/полиране и някакъв препарат за полиране повърхността на компакт дискове. Та взех да се чудя дали е възможно по подобен начин, ако да се оправи изцяло, то поне да се намали количеството "точки" по предното стъкло?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    Категорично не.
    Ако имаш полировалник за стъкла със сложна геометрия с такива размери, годишният ти доход ще е няколко милиона. Ако го можеш на ръка - също. Обсерваториите дават мило и драго за такива умения. И стотици милиони
    За стъклата на фаровете - също е глупост.
    Гредал си през криво стъкло, нали? Картинката е крива? Е, това ще се получи.
    Сигурно стъклото ти е малко тонирано, от там са и бликовете. Уж има някви смоли с които пълнят тия драскотини и работата се пооправя. Ама всъщност си мисли за ново.

    Коментар


    • #3
      имаше едно английско предаване за търговия със стари коли... първата работа, която правеха там е да сменят челното стъкло, защото е надраскано...

      не е ли по-разумно да го пукнеш с един камък и да ти го сменят от застраховката?

      вчера един самосвал разсипа пред мен поне 3 кофи едър чакъл... просто не разбрах как се оттървах само с драскотини по спойлера на реното... а казват, че има глоба в правилника за такива педерасти ама дали има 1 глобен тая година?
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
        не е ли по-разумно да го пукнеш с един камък и да ти го сменят от застраховката?
        По-вероятното е да се самопрецакам. Щото то по начало си имаше една малка люспа, която беше надлежно вписана при застрахователния оглед. И ако стане нещо (даже и без да е нарочно) имам опасения, че застрахователите ще гледат да минат по тъча като рекат "Ми то си имаше пукнатинка. От нея се е счупило".

        А само като си помисля, че имам стикери за годишен преглед, застраховка и годишна винетка ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          тедо, мен 1 самосфал ми го направи тоя номер с камъка. летящо парче ме изпраска а аз бях с 80 и сега резултата е неприятна пукнатина . от ДЗИ ми отказаха щета щот имам вече няколко, а и люспа... мисля си въстановяване но незнам къде правят качествено и за какви пари...

          Коментар


          • #6
            Никъде. Кво се прави със счупената стомна?

            Коментар


            • #7
              Преди десет години имаше една английска полировъчна паста, който вършеше работа, но на истински стъкла, пробвал съм я на една Жигула.
              Сега се съмнявам, че ще ти помогне друго, освен ново стъкло.
              Миналата година, след края на ски сезона и много ходения до Банско, стъклото ми беше цялото в микроскопични ямички. За късмет, след това, от едно камъче се получи малко спукване и ми го платиха. Най-смешното е,че до като чаках ред за сервиза на СФА, искра от трамвайните жици се залепи на стъклото и го стопи..?!
              Добре, че не го смениха веднага!

              Коментар


              • #8
                Правилните челни стъкла са триплекси. Това е сандвич от три много тънки закалени стъкълца, залепени помежду си с еластично лепило. Такова парче шпертплат държи на много тежки напречни удари, понеже е огънато не се разслоява и в равнината. Не е равнина понеже. Има и също такива на външен вид, много по-евтини. Те са дуплекси. Две по-дебели стъкла, обикновенно залепени с евтина твърда смола. Ментета. Вече не държат даже пистолетен куршум, камо ли камък, хвърлен от самосвал.
                Освен това има различни марки стъкло. Като стоманите. Най-простото и евтино прозоречно стъкло е безцветно или една идея синкаво, ако се гледа на скол. Косият участък по края на отчупено парче. Почти чист силициев двуокис, с естествените си замърсявания. Категорично не става за автомобилно. Има подобни, с по-наситен синкав или зеленикав оттенък, това обикновенно значи че са легирани, може да значи че са маркови. А може и да не са, зависи от коя пещ са излезли. Дори да са по-добри, пак не са автомобилни. Има и тежки флинтове. Измислени са като оптически стъкла векове преди автомобилите, и винаги имат кафеникав оттенък, рядко сив, пак на скола.
                Стоят си на мястото и изглеждат.
                После има разни типове повреди които понасят по различен начин. Има драскотини. Има шплитери, по-горе май му казваха люспа. Ако стъклото е неправилно или повредата е дълбока, дава неприятните засветки. И в двата случая е за смяна. Ремонтите са замазване със смола, която има същия коефициент на пречупване, така че да не се забелязва. Не възстановяват здравината по никакъв начин. За челно стъкло обаче това е наистина важно.
                Правилното автомобилно стъкло е закален триплекс. Само това държи на удар, а когато се счупи заради закалката става да дребни кръгли парченца които не режат. И при невисоки скорости не влизат дълбоко в тялото. Че на ренгена не се и виждат, никва радост(((

                Коментар


                • #9
                  преди години съм ходил да ми лепят пукнато стъкло - става идеално и е трудно да видиш къде е било пукнато /а липсваше люспичка/...
                  На Симеоновско шосе - на около 300м вдясно преди А2 /ако се качваш към ОколоМръсното/ има автомивка - влизаш и питаш...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Послушай Стефан и си вземи ново. Това е решението.
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X