Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Ще ви запозная с хода на делото срещу Растителна Защита, които поради грешни анализи, унищожиха цялата ми реколта от картофи и после просто заявиха, че е станала грешка!

    За да не изядете и вие дървото, имайте впредвид, че всичко което Растителна Защита ви предписва, трябва да бъде задължително обжалвано незабавно, защото съда ме обвини, че не съм обжалвал и има вероятност, освен огромните загуби, да платя и всички разноски по делото!

    "Растителна защита" е мафиотска организация..

    Доколкото знам, редовно подменят проби и аз съм станал жертва на прецакване на двама вносители на семена..

    Всичко, което Растителна защита предпише, трябва незабавно да се обжалва, иначе ще изгорите...

    Обаче наглостта на "институцията", беше зашеметяваща! Както и на прокурора..

    "Ищеца е имал възможност да обжалва предписанията и тъй, като не го е направил, моля да не се дава ход на делото!"

    Мръсотия, облечена с тога....
    А, нищо ново! Тук държавата(като институция) действа точно така. А презункцията, че за всеки контакт с държавна и общинска администрация ти трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО адвокат, без значение дали искаш да подадеш молба, жалба, оплакване или квото и да е, меко казано не ми допада. Но с такава мръсна сган като нашата адиминстрация(+съд, полиция, и всичко останало висящо на данъците ни!) друг път няма. Понякога си мисля че всички тези безобразия, се правят като че ли нарочно, само и само да се осигурява работа на юридическата класа. Може и да е безумно идея, но това е първото, което ми идва след подобни ситуации, които за съжаление стават ежедневие вече.
    Благодаря от такава "правова" държава!!!
    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

    Коментар


    • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
      А, нищо ново! Тук държавата(като институция) действа точно така. А презункцията, че за всеки контакт с държавна и общинска администрация ти трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО адвокат, без значение дали искаш да подадеш молба, жалба, оплакване или квото и да е, меко казано не ми допада. Но с такава мръсна сган като нашата адиминстрация(+съд, полиция, и всичко останало висящо на данъците ни!) друг път няма. Понякога си мисля че всички тези безобразия, се правят като че ли нарочно, само и само да се осигурява работа на юридическата класа. Може и да е безумно идея, но това е първото, което ми идва след подобни ситуации, които за съжаление стават ежедневие вече.
      Благодаря от такава "правова" държава!!!
      Вече не мисли , а бъди УБЕДЕН в това което мислиш !
      Защо съм сигурен аз ?
      Всяко народно събрние има болшинство адвокати , юристи и други от бранша .
      Ако искаха да оправят съдебнта система - става само за месец-два - внасят промените , гласуват ги и ... готово .
      Но - ако имаш сервиз за коли - искаш хората да имат по-чести повреди . Финансово изгодно .
      Е - това правят и всички от системата на правораздаването .
      Създават хаос ( те го наричат прецеденти ) и се опитват да ни извадят от този хаос . Естествено с/у пари .
      За това - да не ти се налага да излизаш от хаоса .
      Малко сме далеч от темата .... ама ... ежедневие .

      Коментар


      • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        При над 180 000 юристи(не знам дали има толкова инженери) в България друго и не може да се очаква. А този въпрос хич не е извън тая тема. Даже бих казал, че юридическия хаос в България е тема на темите, защото няма дейност или човешки живот, който да не е пострадал по един или друг начин от това безобразие на безобразията!
        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

        Коментар


        • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          здравеите и аз съм начинаешт незнам по колко декара садите аз ще започна със 3 засега като за начало от Петрич съм нивата е вав полите на планина беласица какъв сорт ще е най подходящ и подробности за него / за млади /

          Коментар


          • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Бях обещал да ви държа в течение с делото...

            Софийски Градски Съд отсъди категорично вината на Растителна Защита и ги осъди да заплатят всичко, за което претендирам...

            Това ме изненада, бях отписал нещата, така че "мръсната тога" остана само на прокурора, според който "нямало основание" за претенции...

            Това е поредният повод да се гордея, че съм българин и да развея българското знаме над стопанството!

            Май ще започнат и разследвания по случая, така че ще извадят някоя продажна мърша от Растителна Защита, която се е постарала да натовари данъкоплатеца с още една сметка!

            П.С. Завалиите са били толкова сигурни, че са ме затрили, че дори не довършили изследванията...
            Вероятно доста хора са разорили, но за техен "късмет" тоя път удариха "джакпота" !

            А и доста селски работяги ще имат отново работа!

            Това е - трябва да си чистим къщичката от всякакви мърши...

            Коментар


            • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              Ей Кум Вълчане да си жив и здравАз все още не мога да повярвам на държавата
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Номера е един по един всичките гадове, които ни тровят държавицата да се хващат за гушата и да се вадят на светло!

                Масовият българин е свестен и честен, но за съжаление е страхлив...

                Оттам ни идват проблемите - страхливи сме...

                Избираме най-лесното решение - "държавата трябва да ни оправи"...като че ли държавата не сме всъщност ние..

                Жалко за хилядите изгорели, които не са посмели де осъдят "Растителна Защита"..
                Последно редактирано от Volk; 08-01-10, 19:58.

                Коментар


                • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                  Бях обещал да ви държа в течение с делото...

                  Софийски Градски Съд отсъди категорично вината на Растителна Защита и ги осъди да заплатят всичко, за което претендирам...

                  Това ме изненада, бях отписал нещата, така че "мръсната тога" остана само на прокурора, според който "нямало основание" за претенции...

                  Това е поредният повод да се гордея, че съм българин и да развея българското знаме над стопанството!

                  Май ще започнат и разследвания по случая, така че ще извадят някоя продажна мърша от Растителна Защита, която се е постарала да натовари данъкоплатеца с още една сметка!

                  П.С. Завалиите са били толкова сигурни, че са ме затрили, че дори не довършили изследванията...
                  Вероятно доста хора са разорили, но за техен "късмет" тоя път удариха "джакпота" !

                  А и доста селски работяги ще имат отново работа!

                  Това е - трябва да си чистим къщичката от всякакви мърши...
                  Чест ти прави, че ги споделяш тези неща! Браво за амбицията и ентусиазма. Повечко такива хора трябва да има. Аз до съда нямаше да стигна вероятно...

                  Коментар


                  • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                    Бях обещал да ви държа в течение с делото...

                    Софийски Градски Съд отсъди категорично вината на Растителна Защита и ги осъди да заплатят всичко, за което претендирам...
                    Това е - трябва да си чистим къщичката от всякакви мърши...
                    Първо ЧЕСТИТО!
                    Радостна новина за всички колеги .
                    Вземи да преснимаш началото на делото ( завеждането с твоите претенции) , както и решението на съда в твоя полза .
                    Ще бъдат много полезни за всички бъдещи потърпевши .
                    Поздравления за всичките разправии !

                    Коментар


                    • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Евала баце тия от растителна защита си прават гаври с нас В нашия край /пернишко/ има некво пръстеновидно гниене и има много райони под карантина Такъв контрол не се подлага и на задворници под строг режим и най жалкото е че болните картофи са на по бедните производители а по силните да ги наречем винаги са изрядни .
                      Ако има некой колега около пернишки окръг да сподели опит и да ка же каде са качествени семената в района.

                      Коментар


                      • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Здравеите, аз съм напълно нов във бранша тази пролет реших да сея 5 декара картофи. Прочетох целия форум и реших да се включа, от Добрич съм и не знам какъв сорт е подходящ за нашия регион моля за съвет

                        Коментар


                        • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Преди да се ориентираш за сорта има въпроси :
                          1. Декарите ( земята която ще сееш) поливни ли са ? - поразпитай ...
                          2. По-кое време се сеят във вашия край картофите ? - възрастни хора, агроном ще ти кажат
                          3. На каква височина ( Н.В.) са площите които ти ще ползваш ? - ползвай GPS или MAP от гугъл .
                          4. Какви картофи ще вадиш ( искаш да извадиш) - ранни или късни ? - попитай местни колеги от бранша
                          Ранните се сеят и с много зор след 50-60 дни са готови за вадене . Трудно се постига висок добив и трудно се хваща високата цена на ранни . Трябва да си опитен за ранни картофи .
                          Средно-късните сортове се вадят около 90 дни след сеитбата , но това е относително .
                          Късните сортове се вадят около 120 дни след сеитбата .
                          Има сортове които са издръжливи и се съхраняват после цяла зима , докато дойде по-висока цена уж.....
                          Има сортове които до нова година трябва да си ги реализирал( продал) , защото омекват и се сбръчкват . Лош търговски вид .
                          Освен всичко информативно до тук - попитай някой местен агроном ( действащ) за тези подробности .
                          Като събереш 2 и 200 ще избереш подходящия сорт .
                          Успех !
                          Последно редактирано от bgbul; 15-02-10, 10:23.

                          Коментар


                          • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Ее колеги картофопроизводители, какви семена ще засявате тази година? Мнение за сорта Белан някой да има?

                            Коментар


                            • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Търся картофи семе клас Б от Перник съм требват ми около 10тона.

                              Коментар


                              • До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                Честит празник на всички и от мен

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X