Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

    За да не се получи объркване - не съм против БГ семената !!!
    Просто заради сушата тази година са на ниско ниво и ако не са поливани и предпазени от високите температури са неблагонадеждни !!!
    На високото над 1200 м това е било възможно ( предпазването ).
    По формата на клубените си проличава !!!

    Коментар


    • #62
      До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

      Надморската височине е около 200 м.( така мисля) , местото където ще сеем е близо до река в ниското е и това е причината за късните слани, в двора ни картофите ги осланява през година, сеем около 15 -20 април. за добивите- ще сме доволни и на 3 т.(дай Боже). Земята е обработвана, но не знам с какво, от кооперацията ще ни я преотстъпят за ползване. Като цяло аз не съм оптимистка, но сме решили да пробваме. Ще съм ти благодарна ако ми дадеш координати на производители на семена. От Кауфланд каточели не ми се ще да купуваме, че сме начинаещи,а на панаира може и да не ходим, ще видим.
      Успехи и благодаря за отделеното време.

      Коментар


      • #63
        До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

        Първоначално публикуван от ezv Преглед на мнение
        Надморската височине е около 200 м.( така мисля) , местото където ще сеем е близо до река в ниското е и това е причината за късните слани, в двора ни картофите ги осланява през година, сеем около 15 -20 април. за добивите- ще сме доволни и на 3 т.(дай Боже). Земята е обработвана, но не знам с какво, от кооперацията ще ни я преотстъпят за ползване. Като цяло аз не съм оптимистка, но сме решили да пробваме. Ще съм ти благодарна ако ми дадеш координати на производители на семена. От Кауфланд каточели не ми се ще да купуваме, че сме начинаещи,а на панаира може и да не ходим, ще видим.
        Успехи и благодаря за отделеното време.
        Семеен бизнес на фамилия Качорови е семепроизводството на картофи !!!
        Координати : с. Малево -на 60км от Пловдив по посока Смолян ,Пампорово ! тел:03053 / 20-41 дом. ; и моб. 0897/999-160 Илия е бащата , Георги е синът ! Н.В - 1500 м на нивите !
        За тях гарантирам , че са коректни и няма лъжа !!! Успех !!!
        Друга възможност : с. Момчиловци -Смолянско . Там е производителна кооперация , отговорността е ОБЩА и затова се гледа повече търговския интерес пред авторитета !!!
        На посочените села има и други производители на семена ( питайте на място ) ,но не знам маниера им на работа ??? Успех !

        Коментар


        • #64
          До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Семеен бизнес на фамилия Качорови е семепроизводството на картофи !!!
          Координати : с. Малево -на 60км от Пловдив по посока Смолян ,Пампорово ! тел:03053 / 20-41 дом. ; и моб. 0897/999-160 Илия е бащата , Георги е синът ! Н.В - 1500 м на нивите !
          За тях гарантирам , че са коректни и няма лъжа !!! Успех !!!
          Друга възможност : с. Момчиловци -Смолянско . Там е производителна кооперация , отговорността е ОБЩА и затова се гледа повече търговския интерес пред авторитета !!!
          На посочените села има и други производители на семена ( питайте на място ) ,но не знам маниера им на работа ??? Успех !
          В Момчиловци не са добре сортирани.Купих от там ама....
          ТЛК 80 4,2ТД-95г

          Коментар


          • #65
            До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

            Първоначално публикуван от krasi_kros Преглед на мнение
            В Момчиловци не са добре сортирани.Купих от там ама....
            За умните - въздържанието от Препоръка на даден производител също е мнение , но казано между редовете !!!

            Коментар


            • #66
              До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

              Bgbul, благодаря за координатите и съветите. Ще се обадя за информация и ще пиша какво е положението за тези, които се интересуват.
              Успехи

              Коментар


              • #67
                До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Във веригата " Кауфланд " вчера видях картофи от " Агрико " , сорт " Агрия " . Имаше и по - дребна фракция ! Те стават и за семена ,но по добре да ги погледне и човек запознат със сорта !
                Аз не бих се доверил на това което се продава в магазините. За потвърждение ви давам няколко снимки направени от диплянката и етикета на едни и същи картофи на Метро. В къщи след като се позъдалбах видях втори етикет(под главния) и се оказа че картофите нито са австрийски, нито са Агрия. Добре че поне излезнаха немски. Но учудващо е че там не е Гърция нито Турция(страни с по-топъл климат и 2 реколти) но цената е 0,65лв, което ме кара да мисля, че себестойността в Германия е доста по-ниска от тази при нас. Това според мен е въпросът над който трябва да се замислим.
                А картофите въпреки че са МАРАБЕЛ, а не Агрия, са пак със страхотен вкус и мирис. Все пак с тях се хранят германци нали?
                Прикачени файлове
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #68
                  До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  Аз не бих се доверил на това което се продава в магазините. За потвърждение ви давам няколко снимки направени от диплянката и етикета на едни и същи картофи на Метро. В къщи след като се позъдалбах видях втори етикет(под главния) и се оказа че картофите нито са австрийски, нито са Агрия. Добре че поне излезнаха немски. Но учудващо е че там не е Гърция нито Турция(страни с по-топъл климат и 2 реколти) но цената е 0,65лв, което ме кара да мисля, че себестойността в Германия е доста по-ниска от тази при нас. Това според мен е въпросът над който трябва да се замислим.
                  А картофите въпреки че са МАРАБЕЛ, а не Агрия, са пак със страхотен вкус и мирис. Все пак с тях се хранят германци нали?
                  И тези стават за развъждане .
                  Зависи какво търси човек като реколта - просто размножение за храна ,размножение 1 плюс семена или само семена за размножение ?
                  Каквито и да са картофите - ако не са болни или измръзнали си дават реколта !
                  Дали обаче ще си доволен от нея - зависи само от теб самият?
                  Позволих си да споменавам Агрия от много опит , иначе има мнооого сортове и все много вкусни и плодовити !
                  Неписано правило - всички семена при преместване на по-ниска Н.В. увеличават добива !
                  Затова и тези от снимките стават за семена , още повече ,че са посочили фракцията ( 45)- едрината .

                  Коментар


                  • #69
                    До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                    Да, да, така е! Обаче идеята на поста ми беше че на нашите търговци трудно може да се разчита, и човек трябва да си отваря очите на 8 за да ограничи възможностите за лъжене(масов БГ спорт, заедно с краденето и философстването). Ако търсиш Агрия непременно, то е напълно възможно да ти продадат всичко друго но не и Агрия. Понякога това го разбираш чак след като си вложил достатъчно средства за да те изкара на - .
                    Не мога да разбера като всички се лъжем и се кефим от това си държане, какъв е личния и общия ефект. Освен че цял живот да живеем в напрежение, да не ни излъжат така, както току що ние сме излъгали някой друг, друг резултат не виждам.
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #70
                      До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                      Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                      Да, да, така е! Обаче идеята на поста ми беше че на нашите търговци трудно може да се разчита, и човек трябва да си отваря очите на 8 за да ограничи възможностите за лъжене(масов БГ спорт, заедно с краденето и философстването). Ако търсиш Агрия непременно, то е напълно възможно да ти продадат всичко друго но не и Агрия. Понякога това го разбираш чак след като си вложил достатъчно средства за да те изкара на - .
                      Не мога да разбера като всички се лъжем и се кефим от това си държане, какъв е личния и общия ефект. Освен че цял живот да живеем в напрежение, да не ни излъжат така, както току що ние сме излъгали някой друг, друг резултат не виждам.
                      Затова казах - на такива картофи може да се разчита само АКО имаме съветник специалист по картофите ! И то за определен сорт !
                      В началото са описани някой критерии за познаване на определен сорт и за определяне на класът към който принадлежи определеното количество картофи !
                      Ясно е , че за сигурност трябва да се търсят ЛИЦЕНЗИРАНИ семепроизводители и то с препоръки от познати или други клиенти !
                      Ако НЕ - теорията ти е 100 % вярна и правилна !За измамите !

                      Коментар


                      • #71
                        До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                        Който се интересува от семена сорт Агрия нека се свърже с мен на GSM 0887621941- Митко. Семената са едра и дребна фракция и са произведени в село Смилян, община Смолян с н.в. 800 м.

                        Коментар


                        • #72
                          До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                          Първоначално публикуван от mitko_ Преглед на мнение
                          Който се интересува от семена сорт Агрия нека се свърже с мен на GSM 0887621941- Митко. Семената са едра и дребна фракция и са произведени в село Смилян, община Смолян с н.в. 800 м.
                          Каква цена са дребната фракция ? Колко е дребна - размер ?
                          Имаш ли документ - сертификат за семената и за сорта или не ?
                          На колко години са семената и кой клас ?
                          От къде е произхода на стартиращото семе ?
                          Как са сортирани - на ръка или с машина ?
                          Вземи произволно 10 бр. клубени и преброй по колко очички имат всяко .Пиши колко средно имат !

                          Коментар


                          • #73
                            До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                            Mitko и аз имам същите въпроси, от тях зависи дали ще си стана клиент за няколко тона семе...

                            Каква цена са дребната фракция ?
                            Колко е дребна - размер ?
                            Имаш ли документ - сертификат за семената и за сорта или не ?
                            На колко години са семената и кой клас ?
                            От къде е произхода на стартиращото семе ?
                            Как са сортирани - на ръка или с машина ?
                            Вземи произволно 10 бр. клубени и преброй по колко очички имат всяко.Пиши колко средно имат !
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #74
                              До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Mitko и аз имам същите въпроси, от тях зависи дали ще си стана клиент за няколко тона семе...

                              Каква цена са дребната фракция ?
                              Колко е дребна - размер ?
                              Имаш ли документ - сертификат за семената и за сорта или не ?
                              На колко години са семената и кой клас ?
                              От къде е произхода на стартиращото семе ?
                              Как са сортирани - на ръка или с машина ?
                              Вземи произволно 10 бр. клубени и преброй по колко очички имат всяко.Пиши колко средно имат !
                              Дано скоро получим отговор !
                              Иначе знам колега семепроизводител с документи и хубави семена , но май няма Агрия !

                              Коментар


                              • #75
                                До: Картофи, технологична карта, цени, фирми, сортове...???

                                Цената на дребната фракция е 80 ст. за кг. Размера е 2,5- 3,5 см . Нямам документ. Семената са на 3 години и са клас B. Произхода на стартиращото семе е от Холандия, клас Е. Сортирани са на ръка. Не съм броил очичките, ще ви кажа в неделя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X