Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

    Здравейте колеги. Весела Коледа. Имам проблем с Витарата на шурата. Оборотите се бъзикат нещо. Включа ли някакъв консуматор на ток и подам газ, отиват и остават на 3000 оборота. Изключа ли консуматора се възстановяват??????. Ако някой може да помогне с акъл предварително благодаря.
    Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 04-01-09, 20:44. Причина: Лош правопис.
    По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

  • #2
    До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

    И мойта така прави и аз не мога да резбера от какво е това.
    Според един е нормално , според друг не е.
    Ама все пак малко ми се виждат много 3000 оборота. При мен са по-малко от 2000
    Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

    Коментар


    • #3
      До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

      Ако проблема е в карбуратора - с акъл не мога да помогна, но знам човека, който може - 0888 371672 - Миленков
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • #4
        До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

        Забравих да уточня каква е витарата - 1,6 v8 моно инжекция, '89 набор
        Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

        Коментар


        • #5
          До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

          Лоши маси и контакти.

          Компютърът, на понижено захранващо напрежение реагира с вдигане на оборотите, за да може генераторът да насмогне.

          Малко вдигане на оборотите от ел. консуматор е нормално. 2000-3000 - не е.

          Това означава, че захранването на компютъра е спаднало не от натоварване на генератора, а от натоварване на някой лош контакт. Оборотите се вдигат, напрежението не се оправя, пак се вдигат и така колкото може да се вдигне празния ход.

          Коментар


          • #6
            До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Лоши маси и контакти.

            Компютърът, на понижено захранващо напрежение реагира с вдигане на оборотите, за да може генераторът да насмогне.

            Малко вдигане на оборотите от ел. консуматор е нормално. 2000-3000 - не е.

            Това означава, че захранването на компютъра е спаднало не от натоварване на генератора, а от натоварване на някой лош контакт. Оборотите се вдигат, напрежението не се оправя, пак се вдигат и така колкото може да се вдигне празния ход.
            Звучи логично. Ще бъде проверено. Благодаря
            Последно редактирано от kolonal-Васил Гергов; 04-01-09, 20:57. Причина: Лош правопис.
            По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

            Коментар


            • #7
              До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

              Първоначално публикуван от achko12 Преглед на мнение
              Звучи логично. Ще бъде проверено. Благодаря
              Струва ми се, че заглавието на темата показва, че двигателя е с карбуратор (макар да не съм сигурен какво значи съкращението - кар.)
              Та при такъв двигател за какви компютри говорим?
              От друга страна това което е казал Ясен наистина звучи доста логично и по-вероятно колегата achko12 греши като мисли, че има карбуратор, а всъщност е моноинжекцион.
              По-добре късно, отколкото по-късно.

              Коментар


              • #8
                До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

                карбуратор е. Има и газова уредба. от предната стрна на карбуратора има вакумна мембрана, която управлява празния ход. свързана е с вакумен маркуч към един датчик. като изключа въпросния датчик и всичко работи идеално. Явно нещо подава грешна информация на въпросния датчик. Така си го обяснявам аз поне. Може и да греша.
                По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

                Коментар


                • #9
                  До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

                  Първоначално публикуван от achko12 Преглед на мнение
                  карбуратор е. Има и газова уредба. от предната стрна на карбуратора има вакумна мембрана, която управлява празния ход. свързана е с вакумен маркуч към един датчик. като изключа въпросния датчик и всичко работи идеално. Явно нещо подава грешна информация на въпросния датчик. Така си го обяснявам аз поне. Може и да греша.
                  А тази мембрана наред ли е? А маркуча? Пропуски, пукнатини?

                  Коментар


                  • #10
                    До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    А тази мембрана наред ли е? А маркуча? Пропуски, пукнатини?
                    няма пропуски. Всичко с мембраната е ок. Когато изключа въпросния датчик. Всичко е нормално??Незнам дали може да кара с изключен датчик ?
                    По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

                    Коментар


                    • #11
                      До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

                      Един приятел имаше същия проблвм но при него мигаше и лампичката Check Engine отидохме в еидн сервиз изчистиха грешките и сичко в идеално сега.

                      Коментар


                      • #12
                        До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

                        Първоначално публикуван от rotter Преглед на мнение
                        Един приятел имаше същия проблвм но при него мигаше и лампичката Check Engine отидохме в еидн сервиз изчистиха грешките и сичко в идеално сега.
                        За жалост нищо не мига.
                        По добре на дивия кон на лудоста,отколкото на куцото магаре на разума!:twisted:

                        Коментар


                        • #13
                          До: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

                          Първоначално публикуван от achko12 Преглед на мнение
                          ... от предната стрна на карбуратора има вакумна мембрана, която управлява празния ход. свързана е с вакумен маркуч към един датчик. като изключа въпросния датчик и всичко работи идеално....
                          Я преброй кабелите, които отиват в карбуратора? Имам едно подозрение.

                          Иначе, с изключен датчик може да караш, ако запушиш вакуумния маркуч да не влиза прах. На газ няма да има никаква разлика.

                          Коментар


                          • #14
                            От: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

                            Здравейте.
                            Виждам от кога е темата, но този проблем давност няма. При мен се оправиха нещата със смяна на лагери на динамото.

                            Коментар


                            • #15
                              От: проблеми с оборотите на витара 1.6 кар.

                              Някой ако може да ми помогне ,при мен оборотите са 1500 както на бензин така и на газ,мръднах леко делкото и на бензин станах 900 об,но на газ се давеше нямаше мощност.
                              При първото запалване на двигателя оборотите са 900 и като дам газ и залепват на 1500.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X