Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос от един новак :)

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос от един новак :)

    Здравейте,
    Първо се извинявам ако на темата не и е мястото тук!

    До сега никога не съм имал опел, а сега ми се налага да си купя джип и се спрях на фронтера. Всъщност имам 3 въпроса, и ако можете да ми помогнете с информация ще ви бъда много благодарен.

    Въпрос 1.
    Харесал съм една фронтера дълга база, 2,5tds, 99г. Сполучлив ли е двигателя, има ли някакви специфични слабости?

    Въпрос 2.
    Като цяло джипа има ли някакви слаби места и изненади които би ми поднесъл?

    Въпрос 3.
    Който попитах до сега за фронтера, всички казват, че това не било джип. Аз като го гледам, има приятен външен вид, комфортен е отвътре и сигурно има проходимостта на джип. Вземете предвид, че с такъв джип съм минал около 200м. и нямам никакъв опит с автомобила. Та вярно ли е горното твърдение или не и ако е вярно защо не е джип?

    Благодаря предварително на всички!
    Много ми е трудно да взема решение и помощта ви ще ми помогне много!

    Поздрави,
    Ники.
    KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

  • #2
    До: Въпрос от един новак

    Добре дошъл на борда
    Много и най различни мнения ще чуеш за ХЛопела, от осанна до распни го.Най лесно ще получиш нужната информация от многото подобни теми във форума.Попрочети и ако нещо не ти е ясно питай, ще ти отговорят бързо и смислено, но първо потърси!
    Успех!
    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос от един новак

      Здр колега

      Относно двигателя - много хора казват, че не бил добър и също толкова хора казват, че е добър ! Така според мен само ще се оплетеш още - какво имам впредвид...зависи от предишния собственик...ако си го е поддържал е добър и си заслужава да го вземеш !
      Но има и нещо друго - щом е '99 значи е Фронтера Б - според мен (само и едниствено мое лично мнение) повече си заслужава 2.2 дти двигателя ! Мисля в такава насока защото съм малко резервиран към италианското автомобилостроене. Иначе, ако джипката е добра...няма какво да му мислиш.

      П.П. То за двг. е едно на ръка, но трябва да провериш и останалите неща като - окачване, ходова част...и т.н. защото те могат да ти излезнат много повече (като $) от двг. Тук във форума има нещо като наръчник за бъдещи собственици на Фронтера. Няма да е зле да го погледнеш - ще си по-подготвен при покупката!

      Преди да купиш можеш да послушаш колегата от горния пост и да отделиш няколко дена в ровене във форума...теми има колкото искаш и за каквото се сетиш ! Прочети ще ти е от полза...100% съм сигурен !

      Успех с начинанието !

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос от един новак

        1. Няма Фронтера 2,5 дизел 1999г. от месец10.1998г.(на практика началота на 1999г.) излиза Фронтера Б, а те нямат такъв двигател. Иначе за този двигател има доста противоречиви отзиви , попрочети във форума...
        2. Като всяка кола 4Х4 има слаби места. Ориентирай се най вече към задвижването и разбира се двигаталя, който в никакъв случай не е от най-лесните(евтини ) за подръжка
        3. Не е по-малко джип от другите в класа си, който иска да спори негова си работа

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос от един новак

          Ами естествено, най-важното е за какво точно ти е необходим "джип".

          '99... Фронтера Б ако не се лъжа?

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос от един новак

            Първоначално публикуван от stam Преглед на мнение
            1. Няма Фронтера 2,5 дизел 1999г. от месец10.1998г.(на практика началота на 1999г.) излиза Фронтера Б, а те нямат такъв двигател...
            Да...колегата е прав...

            Трябва да уточниш за кой модел става дума точно...за Фронтера А или Б. Защото според годината е Б, но според двг е А. Така може би ще сме по-полезни !

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос от един новак

              здрасти!Значи за парвите 2 вапроса няма да мога да ти кажа нищо таи като сам с фронтера бензинка и каса база но за 3 ще ти кажа че можеш да чуеш всякакви определеня като почнеш от хибрид......та до висока омега!Имам го от 4г. и сам чувал какви ли не неща но свикнах и вече дори и неги слушам как го наричат!За екстремни натоварваня няма да говоря защото сам го подлагал малко пъти!(но сам много доволен от резултатите).На средни натоварваня е подложен всяка сабота и неделя по черните пътища над Своге таи като там имам вила!Просто се даржи Перфектно!Няма зиме няма лете!Само гумите да са на 6! И наистина и мен ме привлече малко по хубавия интериор!Незнам но до сега друга джипка от този клас немие харесвала как е с интериора!Абе за мен тази си е доста комфортна от вътре!Така че всичко си зависи от теб!

              П.С. Е и от някое и друго мнение по другите 2 вапроса!
              Успех и дано да сам ти бил от полза!
              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
              LZ1NES

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос от един новак

                Хора много благодаря за отделеното внимание.
                Със сигурност ще преровя целия форум. Ама утре, че вече невиждам
                А иначе, колата както казах вече е 2,5tds двигател на крайслер до колкото знам, дълга база, с 2 еър бега и по-новото табло. За мен старото е това с копчетата дето са отстрани на скоростомера, та тя няма там копчета и таблото май е малко по-заоблено (ако това можеда помогне за изясняване на А или Б е) защото аз незнам какви са разликите. Внесена е от Германия. Двигателя мога да кажа, работи много добре за дизел, имам известни познания специално за това. При студено палене звучи съвсем нормално, отзад изкарва малко облаче черен дим за 1 сек. и това е. След това при форсиране не изпушва грам. Интериора и екстериора също са добри, но незнам как да проверя трансмисиите и окачването. До колкото знам трансмисиите се тествали с включено 4х4 и завой в същото време ( това просто съм го чувал, може и да е глупост). А и предполагам че трябва да се ослушвам за виене и шумове от към скорости диференциали и т.н. евентуални.

                Лека нощ за сега от мен че не сум спал 2 дни заради фронтерката
                Последно редактирано от Злой; 31-12-08, 07:42.
                KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос от един новак

                  Най-добре е да се вдигне на подемник и да се огледа отдолу, като преди това и направиш тест-драив на асвалт и черно в различните режими. Ако споделиш от къде си (не знам що толкова всички се криете, като се регистрирате ), можеш да помолиш някой да ти помогне с огледа на ходовата част.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос от един новак

                    Първоначално публикуван от nfs Преглед на мнение
                    До колкото знам трансмисиите се тествали с включено 4х4 и завой в същото време ( това просто съм го чувал, може и да е глупост).
                    Да ама на хлъзгав терен, иначе ще чуеш едно хубаво ПРАС и вече няма трансмисия!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос от един новак

                      От София съм, и мисля че има възможност наблизко до нея да се качи на подемник. Ако някой наистина би се наел с това да я погледне ще съм много задължен!
                      KIA SORENTO EX 2005, 2,5CRDI MT.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос от един новак

                        фронтерата,колега си е джип вярваи ми.проверено е от много не-вярващи
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • #13
                          До: Въпрос от един новак

                          Поради ужасно досадното повтаряне на един и същи въпроси с едни и същи отговори затварям темата. Превръща се в поредната тема колко е хубава/лоша фронтерата.
                          no signature no problems

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X