Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спасени птици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спасени птици

    Здр пускам малко странна обява ама се чудя кво да правя.
    От доста време на село изчезваха кокошки и пилета но днес нещешли се беше оловил виновника в пиличарника.Става дума за един голям орел.
    Бащами го беше хванал и изкаше да го трепе че се е научил много лошо да краде кокошки.Такъв голям и красив екземпляр ще е грозно да отиде на боклука а дядото жив няма да го остави,така че ако някой си търси трофей става идеален за препариране.

  • #2
    До: Продавам голям жив Орел

    Пусни една снимка,ако може и от каде си.

    Коментар


    • #3
      До: Продавам голям жив Орел

      Не съм сигурен, но май орлите са защитени от закона и ще е подсъдно да го убиете.
      Но пък ако го пуснете ще продължава да ви помага в яденето на кокошки.
      Май-най правилно е да се допиташ до някой ЗОО форум а не тук.

      Коментар


      • #4
        До: Продавам голям жив Орел

        Абе неискам да съм краен, но как може като видите красиво диво животно веднага да си го представяте като трофей
        Отиди някъде по-далечко и го пусни, хем ще си живее пилето, хем ще сте спокойни за кокошките.
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • #5
          До: Продавам голям жив Орел

          Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
          Абе неискам да съм краен, но как може като видите красиво диво животно веднага да си го представяте като трофей
          Отиди някъде по-далечко и го пусни, хем ще си живее пилето, хем ще сте спокойни за кокошките.
          Съгласен съм с колегата.

          Поисках снимка от чисто любопитство,това за препарирането и аз съм против.А относно орела,виж или го пусни в някой по далечен резерват кадето ще си намери приятелчета,или може да се го дадеш в някой зоопарк кадето ще се грижат за него.

          Коментар


          • #6
            До: Продавам голям жив Орел

            Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
            Абе неискам да съм краен, но как може като видите красиво диво животно веднага да си го представяте като трофей
            Отиди някъде по-далечко и го пусни, хем ще си живее пилето, хем ще сте спокойни за кокошките.
            +1
            Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
            Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

            Коментар


            • #7
              До: Продавам голям жив Орел

              Пробвай на едно от двете места:


              Национална фондация за защита на животните

              "1510 - София ж.к."Хаджи Димитър" бл. 121, вх. А, ет. 5, ап. 13
              тел. 02/ 330-509 тел/факс 02/ 452-542
              Фондацията е регистрирана през юни 1993 год. с цел оказване помощ на животните и пропагандира положителното отношение на обществото към тях на национално ниво"

              Или тук:

              http://www.zoomania.org/content/view/3181/50/

              В никакъв случай не го убивай. Грехота е.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: Уловен голям жив орел

                Е баси късметлията.
                Аз 30 лета обикалям из горите такова животно не съм виждал на теб да ти влези в курника. Е на това му викам късмет.
                "Винаги правя това, което не мога, за да мога да се науча да го правя. "о8894оЗ81З

                Коментар


                • #9
                  До: Уловен голям жив орел

                  Благодаря ви колеги но ми е малко далечко софия.
                  Аз съм от Ямбол и Орела се намира в ямболския окръг.
                  Пред голяма дилема съм какво да го правя ако го пускам трябва да е доста далече защото има вероятност да се върне това е птица с обсег от голям радиос,а и аз нямам път скоро за някъде на далеч.
                  Помагайте давайте предложения защото невярвам птицата да живее много дълго в клетка/пъснал съм го в клетка от бивш заечарник

                  Коментар


                  • #10
                    До: Уловен голям жив орел

                    Първоначално публикуван от divak_13 Преглед на мнение
                    Здр пускам малко странна обява ама се чудя кво да правя.
                    От доста време на село изчезваха кокошки и пилета но днес нещешли се беше оловил виновника в пиличарника.Става дума за един голям орел.
                    Бащами го беше хванал и изкаше да го трепе че се е научил много лошо да краде кокошки.Такъв голям и красив екземпляр ще е грозно да отиде на боклука а дядото жив няма да го остави,така че ако някой си търси трофей става идеален за препариране.
                    Орлите в България са на изчезване!Убиването и залавянето им се наказва строго!
                    Незнам какъв човек трябва да си, щом предлагаш животното за препариране!
                    БЪДИ ЧОВЕК, ПУСНИ ГО!
                    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Уловен голям жив орел

                      Нищо не разбирам от кокошки, даже хищни. Обаче съм виждал много големи да летят много високо над ждрелото на Ерма, оттатък Трън. Граничарите не обичат друг да стреля наоколо им, та сигурно затова са се запазили.
                      Ама верно по-добре питай ония хора къде да го носиш, къде да го пускаш.
                      Не го затваряй в разни кашони - ще умре. Птиците имат страшна клаустрофобия.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Уловен голям жив орел

                        Първоначално публикуван от Ковача Преглед на мнение
                        Орлите в България са на изчезване!Убиването и залавянето им се наказва строго!
                        Незнам какъв човек трябва да си, щом предлагаш животното за препариране!
                        БЪДИ ЧОВЕК, ПУСНИ ГО!
                        Съгласен съм,ама ела го обясни на баща ми.Едвам го спасих днес щеше да му отнесе главата.Остави го само с оговорката,че ще го дам на някой за препариране.Направих му клипче ама незнам имали начин да го кача.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Уловен голям жив орел

                          Пусни снимка.....малко вероятно е да е орел, по-скоро нещо от рода на ястребите.Кафяво с отделни бели пера, и тегло под 1 кг.(нищо че изглежда голямо) и може да вдига само малки пиленца, за кокошките питайте комшийския Шаро и Лисан (+ порове, невестулки и т.н.) Колкото до фондациите - скептичен съм. Правят се на разсеяни и се измъкват с общи лайки и показни мероприятия 1-2 пъти годишно Преди години си плених мишелов - прострелян от някого в крака и крилото, крака отрязахме веднага ( не аз, а ветеринари ) за крилото се борихме 1-2 седмици с няколко операции, но и то умря и го ампутираха. Тези пилета може и като млади да се подават на някакво обучение, но по късно са си диви до последно ( дори с един крак и крило и половина ) Имат си изисквания към храната и т.н....... и тогава беше около празници но разните фондации нищо не направиха.
                          П.П. виждам че си писал още заедно с мен ....за храна (ако е с размерите за които аз говоря) става червено месо нарязано на ивици примерно колкото човешки пръст 4-5-6 парчета(+ вода) .
                          Последно редактирано от дядо владо; 30-12-08, 20:11. Причина: Допълнение
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            До: Уловен голям жив орел

                            Първоначално публикуван от divak_13 Преглед на мнение
                            Благодаря ви колеги но ми е малко далечко софия.
                            Аз съм от Ямбол и Орела се намира в ямболския окръг.
                            Пред голяма дилема съм какво да го правя ако го пускам трябва да е доста далече защото има вероятност да се върне това е птица с обсег от голям радиос,а и аз нямам път скоро за някъде на далеч.
                            Помагайте давайте предложения защото невярвам птицата да живее много дълго в клетка/пъснал съм го в клетка от бивш заечарник
                            Карай го в Стара Загора, там има център за рехабилитация на диви животни, или в най-близкия зоопарк. Грехота е дори да се мисли за убиване.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: Уловен голям жив орел

                              Снимки нямам не направих имам клипче и със сигорност не е ястреб а и е над 5-6кг.Много свиреп едвам го хванахме.Големи нокти жълти очи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X