Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FJ Cruiser - впечатления след покупка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

    eeeeeeeeeee.....BodevB!

    нали джиткаме с FJ ? ! ?
    ИЗВОД:
    по-добро от автомата на FJ нема!
    (а от Икаро, по-длибоко - тоже! )

    малко по-отговорно: не съм съгласен.
    Ако си напред с ТТ данни за двата автомата - няма съмнение, че не си прав. Така мисля.
    МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
    [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

    Коментар


    • #32
      До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

      Привет!
      1. до Злой.
      наистина много полезна препратка. Благодаря!
      МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
      [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

      Коментар


      • #33
        До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

        Поздрав за всички с FJ

        http://vbox7.com/play:f24d90dc
        Пътят е целта.

        Коментар


        • #34
          До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

          Първоначално публикуван от Алф Преглед на мнение
          eeeeeeeeeee.....BodevB!

          нали джиткаме с FJ ? ! ?
          ИЗВОД:
          по-добро от автомата на FJ нема!
          (а от Икаро, по-длибоко - тоже! )

          малко по-отговорно: не съм съгласен.
          Ако си напред с ТТ данни за двата автомата - няма съмнение, че не си прав. Така мисля.
          Задачка: А кой е "най-бързия" автомат монтиран серийно?
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #35
            До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

            Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
            Поздрав за всички с FJ

            http://vbox7.com/play:f24d90dc
            Ха-ха. Това някой да го пробва с ръчка.

            Коментар


            • #36
              До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

              ОТГОВОР: до kinex.
              Навит съм да пробвам да я обърна . Тъкмо ще си купя автоматик
              дай идея за терен и тестваме .
              МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
              [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

              Коментар


              • #37
                До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                Направих някои изчисления, според които мах.наклон, който жипката (показана на филмчето) преодолява е около 40-44 градуса. Подробни калкулации бях представил непосредствено след като го изгледах, но нещо със сървъра явно не е сработило, та затова пиша това сега. (т.е. ако случайно това се явява като резюме на предишното "загубено" съобщение, което се е появило междувременно - моля за извинение).
                Важни са 19 и 33 сек. от записа - там се установява началния наклон, който не е повече от 18-20 градуса, а вторичното препятствмие прибавя не повече от 30 градуса. Допустимо отклонение в сметките налага прибавянето на 2-4 градуса.
                Освен това - камерата е под ъгъл и визуалния ефект преобладава над стремежа за сухо представяне на фактите.
                Иначе се изкефих на клипа наМАХ.
                МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                Коментар


                • #38
                  До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                  Първоначално публикуван от Алф Преглед на мнение
                  Направих някои изчисления, според които мах.наклон, който жипката (показана на филмчето) преодолява е около 40-44 градуса. Подробни калкулации бях представил непосредствено след като го изгледах, но нещо със сървъра явно не е сработило, та затова пиша това сега. (т.е. ако случайно това се явява като резюме на предишното "загубено" съобщение, което се е появило междувременно - моля за извинение).
                  Важни са 19 и 33 сек. от записа - там се установява началния наклон, който не е повече от 18-20 градуса, а вторичното препятствмие прибавя не повече от 30 градуса. Допустимо отклонение в сметките налага прибавянето на 2-4 градуса.
                  Освен това - камерата е под ъгъл и визуалния ефект преобладава над стремежа за сухо представяне на фактите.
                  Иначе се изкефих на клипа наМАХ.

                  Камерата не е под ъгъл,човека който снима горе е вертикално.
                  ТЛК 80 4,2ТД-95г

                  Коментар


                  • #39
                    До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                    Да вижда се такъв дето снима и фронтално - но записа е втора камера, която е статична и е разположена под ъгъл от поне 45-50 градуса (заключение - вижда се покрива на машината, когато тръгва да катери) - извод: визуалната оценка за ъгъла на изкачване нараства, спрямо действителната.

                    Все пак - идеята за темата е да се коментира самата машина. При втора смяна на маслото сложих MOTUL 5W30 и сега гледам представянето на машината. При -12`С ми се струва, че се замисля и това не ми харесва. Както и ми се счуват удари при студен двигател на повдигачите на клапаните. Това също не кефи. Има ли други с личен опит по въпроса с FJ: да споделят, pls!
                    МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                    [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                    Коментар


                    • #40
                      До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Кефа идва от преодоляването на невъзможни препятствия.

                      В това да стоиш един час на студа и да чакаш да изстине съединителя, никакъв кеф не виждам.
                      Боги,как става тоя номер с гасненето при автомата,не си ли дърпаш малко от ръчната газ като качваш барчинкине?Аз съм нямал такъв проблем досега,но съм пробвал предимно на сняг и сцеплението явно не е достаръчно да загаси мотора.Все пак съм ловецо-рибар и "разходките" ми не са от най-тежките.Only the Best is good enough.

                      Коментар


                      • #41
                        До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                        Това не е отговор а въпрос за Еф-Джей Круизъра-не е ли "тесен" в раменете като Хай-Лукс Сърф и побира ли добре дъртак с размери 187см/?130кг.Засега само трите ми машини ми понасят-К160 Патрула,ТЛК80 и"пурата"В Сърфа се чувствувах като пуешка шунка овързана с канап.

                        Коментар


                        • #42
                          До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                          Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
                          ....не си ли дърпаш малко от ръчната газ....
                          Ръчна газ?
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #43
                            До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                            FJC няма ръчна газ! аз съм 183 и 120 кила и не ми е тесен, но отзад е ужас - само кофичка кисело мляко и кокершпаньол

                            Коментар


                            • #44
                              До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                              Определено едрите мъжаги нямат проблем с шофьорската седалка - брат ми е 175 на 145 и се чувства cool, не цитирам моите мерки, щот са по-скромни (-35кг).
                              Нещо повече - да се събереш не е достатъчно, необходимо е и седалката (конструктивно) да държи на тръшкането на по-сериозните (от-към-то-на килограми) мъжаги. По този аспект на проблема няма достатъчно емпиричен опит, който да даде необходимата яснота.
                              МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                              [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                              Коментар


                              • #45
                                До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                                а по въпроса с шпаньолите - не пречи да са с лакирани копитца и гривни . . .
                                МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                                [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X