Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FJ Cruiser - впечатления след покупка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

    Привет на всички!
    1.До "bodevb".
    Честито за жипката - предстоят Ви незабравими мигове!...
    в друга тема питаш относно това как да я наточиш и прикачваш няколко линка. Предоставям мнението си - без да се натрапвам:
    - моятя жипка е с ролбари и степенки от дилара на Тойота - степенките са ОК, но ролбара си е истински....майтап. Затова - не му мисли и ако имаш финансите - директно качвай ARB или WARN (по 1000щ.д. предната и задната);
    - лебедка - аз се зарекох да си сложа веднага след като регистрирам такава необходимост. Но ако си убеден, че искаш да разтрошаваш возилото из коравите оф-роуд терени, препоръката ми е да вземеш мах. на WARN 16t (електическа) или 9t на М&М (хидравлика). Аз лично съм за втория вариант.
    - освен това - ако жипката ти не е TRD (като моята) - без да те разочаровам...приемливите (като финанси) подобения са тези. А и гуми 16`` - има ги на сайта на всеки дилър. Тези, с които идва жипката са Н/Т - т.е. трудни и за заснежен път, да не говорим калотия и т.н.
    Ще се радвам ако съм ти помогнал с инфо. Ако има нещо - питай!
    МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
    [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

    Коментар


    • #17
      До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

      избраните брони са WARN, като предната идва с лебедка , окачване OME 3.5 лифт, шнорхел и разни други дреболии

      Коментар


      • #18
        До: FJ Cruiser

        Първоначално публикуван от Алф Преглед на мнение
        Но един от колегите - собственик на FJ TRD вариант, но автоматик, реши да тества автомобила. "Зацепи" към върха и десетина метра преди билото гумите превъртат и джипката тръгва като на шейна право надолу, като при това изгасва. Е - и за начинаещите е ясно, че при това положение автоматика няма палене (или греша? ) и спираш там където инерциалните сили спират да действат. В случая е добре, че това се случва преди джипката да се прехвърли през ръба на близката пропаст...
        Чудя се от какво е изгаснала. Щото автоматика и теоретически не можеш да го пресилиш така, че да изгасне колата....

        Коментар


        • #19
          До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

          bodevb
          3,5 звуче добре, но това е само на първата намотка на лебедката - та ако си разпънал въжето повечко, ако си затънал яко, а и ако е по наклон - то тогава усилието което ти е необходимо - за да отлепиш е равно на произведението от масата на возилото, завишен с коефициент между 1,5 и 2,5 (в зависимост от ситуацията) - резултат: изгорял електромотор. Хидравличната:
          1. няма този проблем, т.е. усилието на всяка намотка е еднакво;
          2. няма нужда от допълнителни усилени жици и акумулатор;
          3. няма ограничение във времето, което може да се натоварва - електическата си загрява и от това също произтичат вреди...;
          4. сателитна е, няма предавки - т.е. по-малко въртящи части, по-малко джунджурии за трошене и респективно - по-нарядко и по-малки ядове.
          Но ако вече си я платил - споко! В 100% от случаите ще ти върши работа, щото ако не си луднал на темата оф-роуд, с FJ-я просто няма да ти се наложи да я използваш (или поне - няма да ти се налага да я използваш често и интензивно).
          Но...ако искаш да заслужиш признанието на "старите кучета" в този форум...си подготви и надежден вариант за сериазни и дълги ремонти - независимо от подобренията.
          Мисля - дедо Владо ще ме подкрепи?
          МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
          [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

          Коментар


          • #20
            До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

            Tougi
            въпроса е интересен и уместен, но е извън моята компетенция. Дори не мога да предполагам.
            Само по-старите оф-роуд бойци могат да имат някаква правдоподобна версия.
            МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
            [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

            Коментар


            • #21
              До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

              3.5 инча е лифта не лебедката, тя ще бъде 9.5ti на warn

              Коментар


              • #22
                До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                с комресор, мммм....
                МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                Коментар


                • #23
                  До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                  това с компресора не го разбрах

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
                    Чудя се от какво е изгаснала. Щото автоматика и теоретически не можеш да го пресилиш така, че да изгасне колата....
                    Може. Двигателя върти напред, а колелата назад.
                    Аз V8 гася, кво остава за някоя малолитражка. Ама пак си е до опит, просто като катериш наклони над 45градуса не трябва да пускаш газта.
                    За този недостатък на автоматика не се бях сетил. Сигурно щото не я оставям да се изсипе в дерето а натискам спирачка.
                    На такива наклони ръчките са много по-зле защото паленето на съединител е много по вероятно от това да ти загасне с автомат.

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Идеята на рампата (в твоя случай) е задното ляво колело да е на земята (на асвалта), а не качено и то на рампата. Така не мериш нищо...
                    Задния мост има много големи ходове. Предния си е чиста лека кола.
                    Харесва ми че има калници за 35-ци, но за да не се намалят ходовете трябва да се вдига на 6".


                    Последно редактирано от kinex; 09-01-09, 17:03.

                    Коментар


                    • #25
                      До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                      Привет!
                      1. до bodevb
                      Помислих, че говориш за този модел: PowerPlant™ Dual Force HP, той също тегли 9.5т. Аз бих си закупил тази (ако въобще се спра на вариант ел.лебедка). Ето техническите характеристики:

                      Air flow rating: 12 CFM @ 0 psi, 5 CFM @ 90 psiMax air pressure: 100 psiRated Pull: 9,500 lbs. single lineMotor: Series Wound 4.6 hp 12VRemote Control: Hand-held remote control with thermometric indicator</B>Geartrain: 3-Stage planetaryGear Ratio: 156:1Clutch: Sliding ring gearBrake: Automatic direct drive coneDrum Diameter/Length: 2.5"/9.0"Wire Rope: 125' of 5/16"Fairlead: RollerFinish: High gloss, powder coat finish over chromate coatingWeight: 100 lbs


                      2. До kinex
                      вярно не е V8, но V6 за мераклия ентусиаст (като мен) и 4л.двигател, бива.
                      Иначе си прав за паленето на съединителя, но си мислех, че ми се случва щот съм аджемия (т.е. некадърен вариант на аматьор ).
                      Все пак - ако не досаждам, би ли споделил какви са наблюденията ти относно представянето на автоматиците, спрямо ръчните трансмисии, на оф-роуд терен.
                      Интересна би била статистиката относно съотношението авт./мех. на истинските оф-роуд машини (т.е. ония дето хората ходят, та си ги разтрошават целенасочено и систематично, по оф-роуд състезанията )?
                      МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                      [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                      Коментар


                      • #26
                        До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                        Първоначално публикуван от Алф Преглед на мнение
                        Интересна би била статистиката относно съотношението авт./мех. на истинските оф-роуд машини (т.е. ония дето хората ходят, та си ги разтрошават целенасочено и систематично, по оф-роуд състезанията )?

                        Мисля че това би било ти полезно.....
                        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                        Коментар


                        • #27
                          До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                          Статистиките са много неправилен подход. Седем човека казали едно, трима друго, и значи тия дето са повече са прави. Е да, ама не.
                          Състезателните автомобили се конструират със супер специфични изисквания. В повечето случаи изисквания към шум, вибрации, комфорт и т.н. просто липсват. Основната цел е висока скорост и всичко свързано с нея, както и здравина колкото да стигне до сервизната зона. Трудно някой би издържал да кара състезателен автомобил като всекидневна кола за повече от месец.
                          Та ,,, зависи за какъв офроуд става въпрос.
                          Ако е рали, ръчките определено са предпочитани. Автоматици се срещат само при рали рейдовете като Баха1000 и Дакар.
                          На траялите има и ръчки има и автоматици. Само че когато са с ръчка, предавките са едни бавни-бавни, чак на пета можеш да потеглиш.

                          За всекидневна употреба също много зависи къде как и какво караш. Там където аз карам офроуд е в пъти по-трудно с ръчка от колкото с автомат. За две готини видях запалени съединители на машини от почти всички марки, и само един прегрял автомат на Тойота ЛК-120.
                          Последно редактирано от kinex; 10-01-09, 10:10.

                          Коментар


                          • #28
                            До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                            Така е, kinex!
                            Все пак, мисля е правилно, обобщението, че мех.ск. предполага по-голяма динамика на шофиране. Авт.ск. - последните разработки са много истински, но поне тези возила, до които съм имал досег не са ме оставяли възхитен. (говоря за представяне извън улиците на града)
                            Мисля също, че както са се амбицирали - скоро ще има авт.ск.к., които да са по-добрия вариант от механиката. Но тогава...къде по дяволите отива кефа на задкормилното устройство ?
                            МАШИНИТЕ са за да СЛУЖАТ на ХОРАТА
                            [I][SIZE=1](т`ва нещо от законите на роботиката...)[/SIZE][/I]

                            Коментар


                            • #29
                              До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                              Кефа идва от преодоляването на невъзможни препятствия.

                              В това да стоиш един час на студа и да чакаш да изстине съединителя, никакъв кеф не виждам.

                              Коментар


                              • #30
                                До: FJ Cruiser - впечатления след покупка.

                                Първоначално публикуван от Алф Преглед на мнение
                                Така е, kinex!
                                Все пак, мисля е правилно, обобщението, че мех.ск. предполага по-голяма динамика на шофиране. Авт.ск. - последните разработки са много истински, но поне тези возила, до които съм имал досег не са ме оставяли възхитен. (говоря за представяне извън улиците на града)
                                Мисля също, че както са се амбицирали - скоро ще има авт.ск.к., които да са по-добрия вариант от механиката. Но тогава...къде по дяволите отива кефа на задкормилното устройство ?
                                то автомат по-добър от ръчката вече има... примерно Nissan GT-R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X