Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BRC BLOS!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BRC BLOS!!!

    Абе това ми требе (според мен)...но за съжаление го има само по некви полски търгове, сайтове и т.н. Уж е произведено от БРЦ, па го нема в каталога им?!?!? Представлява класически CV карбуратор...констант велосити (ненам как е български език) и се чудех как да си го направя, а то се оказало че го има вече....да ма не мое а го докопам...с друг ше се разберем ма поляците нещо не ебават майлите ми. Та некой да е чувал, виждал или пък може да помогне с тази част????

  • #2
    До: BRC BLOS!!!

    http://www.corrado.com.pl/warsztat/b...olution_ml.pdf

    Ей това представлява...

    Коментар


    • #3
      До: BRC BLOS!!!

      Чак имам чувството, че е спряно вече от производство. Не знам нищо по въпроса, де - спекулирам. Но така обикновено стават нещата. Пуснато в производство 97г. Хиперсложно, а преодолява само един от недостатъците на ежекторните системи. И май докарва друг (добавя инертност).

      При положение, че инжекционните системи вече имат съвсем разумна цена, нормално е дивите сложнотии по карбураторите да не са на почит.

      Иначе, хитрина.

      Коментар


      • #4
        До: BRC BLOS!!!

        Май наистина е така ... с производството... лошото при моя случай е, че мотора е механична инжекция, която не работи и единственото 'гориво' е газ. Газов инжекцион за съжаление не работи като 'стенд алоун' ... повечето са 'паразити' ... пиджи бек. Идеята е го покрам с газ и карбуратор ... пък евентуално после 'мега' на бензин и газ .... проблема е как да го намеря?!?!?!

        Коментар


        • #5
          До: BRC BLOS!!!

          Сложи карбуратор + обикновена плочка и не се тормози (лично мнение).

          Има газови инжекционни системи - самостоятелни (захващат се на датчиците, а не на изходите за инжектори). Веднага се сещам за руските ГИГ.

          Коментар


          • #6
            До: BRC BLOS!!!

            карбуратор за V8 5000 кубика е трудно...или ниски или високи..,сега е така...дросел и плочка от 63мм дросел плочка 38мм и пак няма устойчив празен ход...така че за временно решение требе тоа тъп блос!

            Коментар


            • #7
              До: BRC BLOS!!!

              V8 5 литра има във всеки ЗИЛ или ГАЗ-53. Всички до един пердашат на газ. Признавам, твоята задача е по-трудна, но напълно решима.

              Я си кажи изпарителя?
              (пък, ако кажеш и колата, няма никой да ти се разсърди)

              Коментар


              • #8
                До: BRC BLOS!!!

                Колата е Г класа с двигател от С500 или М117 V8 5000...Зарко ми го 'насади'...изпарителя е най-голямото Ловато което се намери.

                Коментар


                • #9
                  До: BRC BLOS!!!

                  Я кажи каква мощност има това нещо по документи, на бензин? Да не би просто да претоварваме изпарителя по празен ход или по максимална мощност?

                  Коментар


                  • #10
                    До: BRC BLOS!!!

                    245 коня изпарителя уж е за около 200кв

                    Коментар


                    • #11
                      До: BRC BLOS!!!

                      Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                      Колата е Г класа с двигател от С500 или М117 V8 5000...Зарко ми го 'насади'...изпарителя е най-голямото Ловато което се намери.
                      С Блос ще стане.Аз съм карал с такова и знам дори как се настройва.Не е лоша системата,просто е морално остаряла.А и има читави инжекции.Моят съвет е да я "НаСкуърд-иш" Г-егата.И мощност ще сдобие,и разхода ще е читав...И не е кой знае колко трудно...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        До: BRC BLOS!!!

                        Това е плана .. некъв стенд алоун, ма требе първо с Зарко малко да го покараме та да видим дали двигателя е станал добре...все пак си има доста модифицирани неща...ако можеш да помогне някой с тоя блос че си трее

                        Коментар


                        • #13
                          До: BRC BLOS!!!

                          Близо е до горната граница. 245 к.с. са около 180 киловата. Възможни са всякакви други проблеми - недостатъчен диаметър на разходната тръба (или прегъване някъде), недостатъчно пропусклива сонда на бутилката, недостатъчно отопление на изпарителя... прегледано ли е за такива тесли?

                          Нещата, които описваш, звучат като обикновени проблеми на немарливо поставена АГУ, а не като специфичен проблем на двигателя.

                          Коментар


                          • #14
                            До: BRC BLOS!!!

                            Двигателя си работи устойчиво като му затвориш 70% от въздуха...обаче съответно няма мах мощност...т.е. това е перфектното решение

                            Коментар


                            • #15
                              До: BRC BLOS!!!

                              даа. Значи недостатъчен приток на газ. Или недостатъчна чувствителност на изпарителя.

                              За първото си трябва обстоен преглед на бутилката и тръба 8мм, внимателно сгъвана. Ако тръбата е 6мм това си е диагнозата.

                              За второто - трябва да има врътка на изпарителя, която се върти с отверка или шестогран. Или да се ползва по-производителна плочка (примерно от метанова уредба със сходна мощност)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X