Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Умрех от студ !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Умрех от студ !

    Как Ви е парното по ферозите ?

    И друго.. къде е нормалното положение на стрелката за температура ?
    При мен е на 11:00 - 11:30 часа(ако може така да се изкажа ).

  • #2
    До: Умрех от студ !

    При мен стрелката на температурата е твърдо на 12 ( като загрее).

    Иначе върте е яко жега при -5 - 10 вън.
    Нямам оплаквания от парното.

    Вчера направих около 50 км. на пресечено - пясък, дюни, кал и баири - чисто Off юркане за кеф. Даже си свалих якето вътре, а вън беше около -5. Плъзгачите са на въздух от вън, температурата на max (червено) и обикновенно духа в краката и на стъклото.

    Сигурно имаш проблем в термостата или запушване на нещо по парното, или не ти работят жалюзите.
    Някой трябва да ти обясни кои тръби да опипаш като колата е загряля, ама най добре я карай на правач.

    Коментар


    • #3
      До: Умрех от студ !

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Как Ви е парното по ферозите ?

      И друго.. къде е нормалното положение на стрелката за температура ?
      При мен е на 11:00 - 11:30 часа(ако може така да се изкажа ).
      Ако няма на кой друг да досаждаш може да ми се дотъркаляш (с колата естествено) , да мернем температурата на двигателя и "водата" и да видим какво показва уреда на таблото, после ще му мислим ...промивки, термостати, греяна ракия...и т.н.
      П.П. пък ако намамиш и Спарки (като професор по Фероците) да дойде може дори да е оправим те и без това с Иван Горчев искаха да намерят къде да си мерат ...гумите в сняг
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Умрех от студ !

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Как Ви е парното по ферозите ?
        При мен е на 11:00 - 11:30 часа(ако може така да се изкажа ).
        При мен бих казал че е на 12 без 5(ако гледаме голямата де) ама парното си го няма нещо най-вероятно в Италията са правили магии на охладителната система и радиаторчето се позапушило мъъъъничко и сега си е малко по-хладно ама колко е тя зимата 6 месеца
        Ако и при тебе е така сподели решение ако го откриеш
        Поздрави
        RAV 4
        F650GS

        Коментар


        • #5
          До: Умрех от студ !

          Ох Дядо Владо, колко си ми далече.....ама като си хода на село при мама може да ти се обадя.....заради греяната ракия, не за друго

          Коментар


          • #6
            До: Умрех от студ !

            Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
            Ох Дядо Владо, колко си ми далече.....ама като си хода на село при мама може да ти се обадя.....заради греяната ракия, не за друго
            Дай да комбинираме пътя до там че най ши ли от кога я мисля тая греяна ракия
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • #7
              До: Умрех от студ !

              Аз съм с термостат за 78 градуса и стрелката за температурата ми е на около10,30 - 11,00 , но пък парното ми е отлично! На 4-5 мин. вече духа порядъчно топло, след 10 мин. си е яко жега.

              Коментар


              • #8
                До: Умрех от студ !

                Първоначално публикуван от lama69 Преглед на мнение
                Аз съм с термостат за 78 градуса и стрелката за температурата ми е на около10,30 - 11,00 , но пък парното ми е отлично! На 4-5 мин. вече духа порядъчно топло, след 10 мин. си е яко жега.
                Проблема при мен си е от радиаторчето за парното пълно е с мизерийка ама сякаш не ми се играе да го сменям(а и не знам кви кинти е) и поради тази причина си търся мързелив вариант ама дали ще го намеря Май няма такава вероятност
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • #9
                  До: Умрех от студ !

                  Аз я купих без радиаторче, бяха шунтирани маркучите отпред, при двигателя. Взех го за 40лв. от Здравко от Петрич. Бачка чудесно, хеле за тия пари.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Умрех от студ !

                    Дамм, видяло се е..
                    Каквато ракия остане от старта година, в новата ще греем на парното.

                    Дядо Владо, ще се разберем да намина гледам има къде и да се заиграе човек

                    Коментар


                    • #11
                      До: Умрех от студ !

                      Източи антифриза. Налей вода с лимонтозу. Покарай малко (10-15-20 минути). Остави я да поработи на празен ход, примерно още 20-ина минути. Изгасия за час - два. После запали и пак я загрей, с каране. С повечко газчица. Ако има гняс в радиаторчетом обикновено се разбърква.

                      Друг вариант е да откачиш маркучите, за малкото радиаторче, и единия да вържеш за чешмата. Един вид - чистене под налягане. На какво съм бил свидетел - не е истина.

                      Ако стрелката си седи на 11 часа, това значи поне около 70 градуса. Парно трябва да имаш, при всички положения.

                      Все пак не е изключена да е термостат, макар да се съмнявам.

                      Вариант е и да не ти се отваря клапата за топлия въздух вътре в механизма на парното. Там обаче може да се окаже играчка, щото може да се наложи да се сваля цялото табло.

                      Загрей я, и виж дали маркучите към вътрешното парно са топли и двата. Ако не са, значи запушено радиаторче. Ако са, значи неработеща клапа за топъл въздух.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Умрех от студ !

                        Аха, мерси, подсети ме нещо важно! Жилото което управлява клапата "топло-студено" всъщност управлява 2 клапи - отива директно на едната и оттам управлява втората посредством привод от пластмаса, който при мен липсва. Молбата ми е следната - ако може някой да го снима съответния чарк на скенер или копир машина, за да мога да си го направя от ....някакъв материал! Много моля! Защото сега, за да пусна парното, се налага да лягам под таблото, с едната ръка да завъртя клапата "топло-студено" в положение топло, а с другата ръка, да включа вентилатора - така въздушната струя държи клапата в горно положение. Загася ли колата или вентилатора - всичко наново.
                        Е, писна ми, затова молба - снимайте я бре!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Умрех от студ !

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          И друго.. къде е нормалното положение на стрелката за температура ?
                          При мен е на 11:00 - 11:30 часа(ако може така да се изкажа ).
                          И при мен е на толкова стрелката за температурата, термостат за 78 градуса, нов. Постигам я за около 7-8 минути каране. Парното започва да духа топло на 4та-5та минута. Лятото заради загряване понесе 2 промивки с лимонтузу и половин час на течаща вода през радиаторите. Ферозата е карбуратор, кабрио с постоянно зацепено виско.

                          Газифициран ли си? Ако да виж как е навързан изпарителя, да не са си оставили там ръцете. При мен е свързан паралелно на радиатора за парното.
                          Последно редактирано от Иван Горчев; 30-12-08, 08:02.
                          Аз не вярвам в чудеса!
                          Разчитам на тях!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Умрех от студ !

                            Газ няма.
                            Сега пипнах маркучите за парното към купето, топли са.
                            Без промивки няма да мине , така или иначе.

                            Къде се намира тази клапа, кранче или каквото е там , за да го проверя и това ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Умрех от студ !

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                              Без промивки няма да мине , така или иначе.
                              Таман сега купих преходник да вържем градинския маркуч към домашния бойлер
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X